Спектакълът на Варненския драматичен театър „Поразените“ по едноименния роман на Теодора Димова ще гостува в Бургас този петък. Режисьор е Стоян Радев.
"Поразените“ ни връща в миналия век, след събитията от 9 септември 1944 г. и разказва за съдбите на три жени и едно дете по време на тоталитарния режим. Романът на Теодора Димова бе определен за роман на 2020 година.
Даниела Викторова е една от актрисите участващи в спектакъла и споделя, че е била много впечатлена от силния текст:
„Романът разказва за грозните истини на тоталитарния ХХ век. Съпрузите на жените са репресирани след 9.IX.– осъдени от Народния съд и убити. Тези събития не бива да се забравят, все едно колко години са минали. Аз играя Екатерина – тя е съпруга на отец Мина, нейният мъж е свещеник, тя живее с чувството, че се е омъжила за светец, и нейният живот се превръща в едно чудо, докато не се среща с тази безчовечност, с тази чудовищност, което се случва на тяхното семейство и на много други, които са низвергнати от режима, от „народната власт” и Отечествения фронт, които идват на власт на 9 септември 44-а“.
В спектакъла участват Веселина Михалкова, Даниела Викторова, Петя Ангелова и Полина Недкова. Режисьор е Стоян Радев. „Поразените“ ще бъде представен на сцената на Кукления театър на 28 януари от 19 ч.
Един от вокалистите на Gipsy Кings Чико Кастийо идва с групата си Chico & The Gypsies в Несебър за празника на града 15 август.Концертът им е от 22 часа на сцената на Крепостните стени. Празникът започва още предходния ден на 14 август в Градска галерия „Радослав Ралев“ с тематична изложба, вечерно богослужение и литийно шествие, а акцент в..
Над 20 артисти излизат тази година на сцената на третото издание на "Егаси ФЕСТА" в Бургас. Фестивалът ще се проведе на 15-ти август в пространството на Морска гара и обещава комбинация от рап, хип-хоп и танци. Михаела Богданова от организационния екип, пояснява: "Тази година изпълнителите, които белязаха 90-те и 2000-та година ще бъдат "Гумени..
Националната изложба „Български исторически комикс“ гостува в Регионалната библиотека „Пейо К. Яворов“ в Бургас. Откриването е на 15 август (петък) от 19:00 ч. в изложбената зала „Проф. Димитър Аврамов“. Експозицията представя над 150 пана с творби на повече от 100 български автори – утвърдени имена и млади художници. Тя проследява развитието на..
Повече от 40 издателства и над 30 срещи с автори ще има по време на фестивала „С книга на плажа" 2025г, който предстои през тази седмица в Бургас. Той ще посрещне своите посетители в дните от 13 до 17 август. В програмата на събитието са включени премиери на най-новите книги, четене на поезия и проза, музикално-поетични спектакли,..
Бургас ще се превърне в сцена на фолклорно вълшебство тази вечер, 11 август, когато един от най-емблематичните български ансамбли - „Тракия“ ще поднесе грандиозен спектакъл под открито небе. С участието на над 60 талантливи изпълнители, концертът обещава да бъде истински празник за сетивата - с виртуозни танци, неподражаема музика и живо усещане за..
За втори път организаторите на SPICE Music Festival обявяват изпълнителите за следващата година в края на текущото издание на музикалното събитие. На 7 и 8 август 2026 Морска гара Бургас очаква Thomas Anders от легендарното дуо Modern Talking , британското поп дуо Right Said Fred , шведската банда Rednex , емблематичния глас на Ace..
Международният фестивал „Дни на куклите“ започва днес и ще продължи до 15 август в Бургас. На традиционното място - открита сцена „Охлюва“ в Морската градина децата ще могат да гледат спектакли на куклени театри от страната и чужбина. Поканили сме 8 български държавни театъра, а чуждестранното участие е на 5 трупи – две от..
За втори път организаторите на SPICE Music Festival обявяват изпълнителите за следващата година в края на текущото издание на музикалното събитие. На 7..
Над 20 артисти излизат тази година на сцената на третото издание на "Егаси ФЕСТА" в Бургас. Фестивалът ще се проведе на 15-ти август в пространството на..
Един от вокалистите на Gipsy Кings Чико Кастийо идва с групата си Chico & The Gypsies в Несебър за празника на града 15 август.Концертът им е от..