Институциите трябва да помислят и да вземат своевременно мерки за обособяване на клинична пътека или процедура за постковидни усложнения. Това коментира пред БНР Бургас д-р Станимир Хасърджиев от националната пациентска организация. Липсата й в момента води до това да се използват други пътеки, което не е редно, изкривява се и статистиката.
„Често се случва някой да казва: приеха ме в болница с еди-каква си диагноза, но всъщност аз съм болен от съвсем друго нещо. Явно това в момента е спасителния вариант за много от тези пациенти. Те биват приети по други съществуващи вероятно клинични пътеки, което разбирате, че изкривява и статистиката, изкривява и въобще възможността човек да се лекува качествено, да търси правата си, ако нещо се обърка“
Лекарят посочва, че няма значение как ще наречем новият алгоритъм:
„Дали ще е клинична пътека, дали ще е процедура, как точно ще го наречем няма значение, важно е хората да получават наистина адекватни грижи навреме, не като отмине ковида, а сега“
Този проблем засяга много хора в България, защото се оказва, че последствията от ковида са разнообразни и понякога доста тежки, допълва д-р Хасърджиев.
Повече чуйте в звуковия файл:Мъж с мозъчна аневризма е бил приет вчера по спешност в реанимацията на Университетската болница в Бургас. След направени изследвания и оценка на състоянието му медиците са преценили, че е необходимо незабавно хирургично лечение. Поради липсата на неврохирургична клиника в Бургас и сложността на необходимата операция, бързото транспортиране до..
Пациентите със злокачествени заболявания, лекувани в Националната онкологична болница „Дева Мария“ в Бургас са се увеличили с 400% за последните 8 години, съобщи собственикът й Семир Абумелих. Лечебното заведение приема пациенти в 15-етажна сграда с различни отделения в кв. Ветрен, но преди да се премести там временно бе настанено във..
Разработва се проект за изграждане на многопрофилна болница за активно лечение в Царево. Той ще бъде представен от корейско-българско търговско дружество. Здравното заведение ще бъде изградено на терен, който е общинска собственост, а проектът ще бъде представен на официална пресконференция днес от 11.00 часа в сградата на общинската администрация...
В Здравния кът на открито до Пантеона в Бургас стартира новата инициатива на Община Бургас – „Здравен час край морето“. Тя е насочена към деца и ученици на възраст от 4 до 17 години от детските градини, училищата и социалните услуги в града. Идеята е в свободното си време децата да имат достъп до полезни знания за здравето, представени по интересен и..
По-ниската такса за болничен престой няма да се отрази на малки частни болници като нашата, коментира пред БНР Бургас д-р Александър Маджуров , собственик на многопрофилна болница в града. Припомняме, че с министерско постановление сумата, която пациентите вече заплащат е 1 лев, вместо досегашните 5,80 лева на ден. МБАЛ Айтос: Намалената..
Подобрява се състоянието на мъжът, който пострада при инцидент в лунапарк в Ямбол, отчитат лекуващите лекари. Проверките по случая продължават, очакват се резултати за техническата изправност на съоръжението и причината за скъсването на люлката по време на движение. 25-годишният Михаил Митев вече е в съзнание, но остава на лечение в областната..
Три благотворителни събития през май ще подкрепят лечението на най-малките пациенти в УМБАЛ Бургас. Организатори са ученици и студенти, обединени от желанието да подобрят условията за престой на деца и родители в най-голямата болница в Югоизточна България, както и обучението на бъдещи медици. На 1 май от 18:30 ч. в Дома на нефтохимика ще се състои..
Мъж с мозъчна аневризма е бил приет вчера по спешност в реанимацията на Университетската болница в Бургас. След направени изследвания и оценка на..
Разработва се проект за изграждане на многопрофилна болница за активно лечение в Царево. Той ще бъде представен от корейско-българско търговско дружество...
Пациентите със злокачествени заболявания, лекувани в Националната онкологична болница „Дева Мария“ в Бургас са се увеличили с 400% за последните 8..