Младите танцьори на танцова школа "Дюн" ще представят "Концерт преди състезание", включващ репертоар от над 20 танца в различни танцови стилове. С представените танци школата ще вземе участие в четири национални и международни състезания през 2022 г. Състезателния репертоар включва танци в стиловете: съвременен, джаз, шоу и характерен танц. Школата ще се състезава в 3 възрастови със солови и колективни продукции.
"Това е колосален труд за танците, които сме направили за период от 2 години! Събрали сме всичко в едно и ще го представим на сцената. За нас това ще е и нещо като генерална репетиция преди предизвикателствата, които ни престоят. Имаме разнообразни танци - съвременен, джаз, характерен, шоу денс, мюзикъл. Концертът ни ще е близо 2 часа, поканили сме отново и наши приятели", каза създателят и ръководител на танцова школа "Дюн" Петя Стойкова.
Събитието ще се състои на 20 Март от 19.00 ч. в НХК. Всички приходи от концерта ще бъдат използвани за покриване на разходите по участие в състезанията.
Състезателният сезон за "Дюн" се подновява след почти двегодишна пауза, наложила се от противоепидемичните мерки.

Танцова школа ДЮН има над 30 годишна история. От нейните редици са стартирали професионалния си път множество български танцьори, хореографи и преподаватели. Професионалната работа на Танцова компания ДЮН се реализира успешно в страната и чужбина с постановките “Мандала” и “Ритуали на Душата”.
В концертът на школата ще вземат участие и брейкарите на Бляк Стайл, които също се готвят за редица международни състезания. Те участват и в националния отбор по брейк на България, който се стреми да извоюва участие в олимпийските игри по Брейк, в Париж през 2024 г.
Специален гост на шоуто ще бъде една емблематична за Бургас личност – Борислав Ташев, познат като Боби от “Сатан”. За поколението на преподавателите в ДЮН, “Сатан” беше емблематично място, изчезващ вид дискотека, в която младите хора се събираха да танцуват. Основателят на “Сатан” е професионален цирков артист с международна кариера. Като гост на концерта Боби ще представи едно от своите шоу изпълнения.
Дейността на Танцова школа ДЮН се реализира с подкрепата на Национален фонд “Култура”.
повече може да чуете в звуковия файл:

Бургас ще приеме „Празниците на българското професионално фолклорно музикално и танцово изкуство“ през март 2026 година. Събитието ще събере над 1100 танцьори, певци и музиканти от цялата страна. По време на подготвителна среща в морския град беше уточнена програмата и форматът на концертите. В рамките на девет вечери – от 20 до 29 март – на сцената..
Решението за отпускането на допълнително финансиране в размер на 60 000 лв. за дейността на новия клас в Бургас на театралния колеж „Любен Гройс“ бе прието след дискусия. Искането е от директора на Фондация „Любен Гройс“ Роберт Янакиев до Община Бургас. Средствата са за о сигуряването на месечни възнаграждения на преподавателския състав за три..
Емблематичният спектакъл „Театър, любов моя!“ от Валери Петров ще гостува в Бургас на 2 ноември от 19:00 ч. в Културен дом НХК. В него участват обичаните актриси Касиел Ноа Ашер, Лилия Маравиля и Стефка Янорова. Пиесата разказва с много нежност и чувство за хумор за кулисите и задкулисието, върховете и паденията, обичта и болката в света на театъра...
В Международния ден на Черно море – 31 октомври, Природонаучен музей при РИМ – Бургас ще представи изложбата „Черно море – уникално и непознато“. 7 табла ще запознаят посетителите с някои не толкова известни факти, свързани с нашето море и крайбрежие, подкрепени от научни данни, артистични диаграми и фотографии. Показани са 3D макет на дъното на..
Започна ремонт на регионалната библиотека „Георги Сава Раковски“ в Ямбол. Преустановяване на работа с читателите не е предвидена, но е възможно за кратки периоди да има пренасочване към отделите. За ремонта са предвидени близо 1, 5 млн. лева, като основната част са по Плана за възстановяване и устойчивост. Проектът трябва да приключи до юни..
Празник на поезията предстои днес в Дома на писателя в Бургас. Той е част от Есенните литературни празници. Събитието ще е под мотото „Българин и жител на Бургас“, съобщи организаторът му Диана Фъртунова: "Избрахме това мото със Светла Гунчева, която ми помага с организацията, за да отдадем почит на големия Христо Фотев. Решихме, че..
Театър Българска армия гостува за 15 – ти път в Бургас със спектакъла си „Железният светилник“. Да четеш Талев е изключително удоволствие, да го поставиш на сцена - изключително предизвикателство, което не носи задължително гаранция за успех. Запалването на „железния светилник" разпръсква мрака в душите на неговите герои, събужда националното..
Емил Марков - художник, илюстратор и преподавател в НХА - Филиал Бургас ще представи своята поредна изложба, озаглавена „Лодка в сенките“ - морски..
Решението за отпускането на допълнително финансиране в размер на 60 000 лв. за дейността на новия клас в Бургас на театралния колеж „Любен Гройс“ бе..
Емблематичният спектакъл „Театър, любов моя!“ от Валери Петров ще гостува в Бургас на 2 ноември от 19:00 ч. в Културен дом НХК. В него участват обичаните..