Операта „Травиата“ на Джузепе Верди ще бъде представена тази вечер на сцената на бургаската опера. Под палката на маестро Славил Димитров - гост, излиза харизматичната Илина Михайлова, сопран /гост/ – в ролята на Виолета Валери. В ролята на Алфред Жермон е тенорът Михайл Михайлов - гост.
Това е една от най – популярните опери на Верди, а ролята на Виолета е мечта на всяко сопрано, коментира Илина Михайлова, която пристига от Валенсия, за да участва в оперния спектакъл:
„За мен „Травиата“ е много специална опера, защото аз чрез нея се влюбих в това изкуство. Това беше първият оперен спектакъл, който гледах, тогава бях пианистка в 11 клас в Музикалното училище във Варна, толкова бях впечатлена и реших, че трябва да се занимавам с оперно пеене. В "Травиата" аз пея винаги с огромно щастие и респект! В персонажа на Виолета Валери, аз ще вмъкна нещо мое, персонално лично и се надявам да се хареса от публиката!“
В „Травиата“ участват още Александър Крунев, Йоана Кадийска, Костадин Мечков, Бранимир Недков, Дарина Запрянова, Милен Динолов , Диман Панчев, Мирослав Димитров и Николай Николов.
Великолепната режисура на „Травиата“ е на доц. д-р Александър Текелиев и съчетава оригинални похвати и нестандартен подход към изграждането на образите в драматичния сюжет по романа на Александър Дюма – син „La Dame aux Camélias“ /„Дамата с камелиите“/. Диригент на хоровия състав е Невена Михайлова, концертмайстор е Христо Белчев. Хореографията е дело на Галина Калчева, помощник-режисьор на постановката е Лина Пеева, суфльор – Дора Фъртунова, субтитри – Сребрина Славова.
В атрактивния спектакъл вземат участие артистичните състави на оркестър, хор и балет на Държавна опера – Бургас.
„Травиата" е тази вечер на сцената на Бургаската опера от 19 часа.
повече може да чуете в звуковия файл:Актьорът Владимир Зомбори влиза в ролята на Зоро тази вечер в Бургас. Популярният актьор ще пресъздаде легендарния герой в едноименния мюзикъл на Държавна опера Русе.Представлението е от 21.00 часа на сцената на Летния театър. Спектакълът обещава да ни потопи в свят, където любовта, свободата и смелостта се преплитат в едно. От романтичния силует..
Премиера на най-новия си роман "Надарена или прокълната" ще направи днес бургазлийката, която живее и твори в Торонто, Канада - Лина Михова. Романът е смел и вълнуващ разказ за границите между дара и тежестта, между призванието и проклятието. История, която се докосва до дълбините на човешката психология и оставя дълъг послевкус. Представянето..
Операта "Трубадур" е второто заглавие в тазгодишното издание на летния фестивал "Опера на светилището" и ще бъде представена тази вечер от 20:30ч, на сцената на Тракийско светилище Бегликташ, край Приморско. Фестивалът се провежда за шеста поредна година, с организатори Община Приморско и Държавна опера - Бургас. "Трубадур" е една..
16-то издание на един от емблематичните за Бургас фестивали за електронна музика продължава и днес. "Сън Трайб фест" по традиция се провежда в парк "Росенец". Тази година изданието е в два дни и има две сцени с различна музика . Ще гостуват едни от най-големите имена в транс музиката, каза един от организаторите Мартин Стайков: "Тази..
С музика, светлини и бурни аплодисменти стартира Lozenets Music Fest 2025. Хиляди изпълниха парк Лозенец, за да станат част от грандиозната първа вечер на феста. Сцената бе завладяна от енергията на изпълнителите, а публиката им отвърна подобаващо. Фестивалът продължава и тази вечер.
Броени часове остават до концерта на ирландската изпълнителка Ройшин Мърфи в Бургас. Тя е част от тазгодишното издание на BURGAS SUMMER LIVE, което ще се проведе на Морска гара. Мърфи е добре позната от поп дуото Moloko, създало емблематични хитове като „The Time Is Now“, „Sing It Back“ и „Party Weirdo“. Самостоятелната ѝ кариера обаче е не по-малко..
Един от вокалистите на Gipsy Кings Чико Кастийо идва с групата си Chico & The Gypsies в Несебър за празника на града 15 август.Концертът им е от 22 часа на сцената на Крепостните стени. Празникът започва още предходния ден на 14 август в Градска галерия „Радослав Ралев“ с тематична изложба, вечерно богослужение и литийно шествие, а акцент в..
Операта "Трубадур" е второто заглавие в тазгодишното издание на летния фестивал "Опера на светилището" и ще бъде представена тази вечер от..
С музика, светлини и бурни аплодисменти стартира Lozenets Music Fest 2025. Хиляди изпълниха парк Лозенец, за да станат част от грандиозната първа..
Броени часове остават до концерта на ирландската изпълнителка Ройшин Мърфи в Бургас. Тя е част от тазгодишното издание на BURGAS SUMMER LIVE, което ще се..