320 000 лв. са предвидени в бюджета Бургас за телескопични трибуни на спортна зала. (подробности за стойността на залата вижте тук) На общественото обсъждане в морския град въпросът беше повдигнат от заместник - председателят на Средна европейска класа (СЕК):
„За коя спортна зала става въпрос? За новата зала ли става въпрос, защото, според „Академика“ и интервю, което те са дали 17 декември 2021 г. (вижте тук), трибуните вече се намират на място и ще се монтират“, попита Стоян Царев.
Трибуните се оказва, че наистина за „Арена Бургас“, която все още не е пусната е експлоатация. Договорът е от миналата година, поясни заместник – кметът Чанка Коралска:
„Предвид многото специфични и обективни обстоятелства – и ковидът, и това, че имаше неща, които трябваше да се доставят от Китай, от Корея. Тъй като тези трибуни ще бъдат с дистанционно управление, ще бъдат сгъваеми, не можа да се изпълни договорът миналата година. Миналата година имахме заложени 450 000 лв., които не са усвоени, а от бюджета от миналата година сега трябва да осигурим средствата, които са необходими, за да го завършим“, коментира Коралска.
Едната част от трибуните са налични в залата, те са монтирани, поясни тя. Чакат се устройствата за самите съоръжения, коментира тя.
Средствата за ремонт на ул. „Одрин“ в Бургас ще се търсят от държавата. Те вече не са 14, а 18 милиона лв., стана ясно отново на общественото обсъждане на бюджета в морския град.
Проектът за ремонт на ул. „Одрин“, където са има десетки бизнеси и предприятия, се анонсира неколкократно през години. Първо - през 2015 г., после - през 2020 г. и до днес не е реализиран. Първоначалният проект беше за 14, но вече струва 18 милиона лева, поясни заместник - кметът Чанка Коралска:
„И ние сме я подали в този списък, огромния, с 28 обекта като приоритетни и които искаме държавата от тези 3 или колкото милиарда бяха казани, че ще финансират общински проекти“, поясни тя.
800 000 лв. са заложени в общинския бюджет за проектиране и изграждане на нова улица в промишлената зона "Север", добави Коралска:
„В зона „Мадика“ от две години насам изграждаме инфраструктура. Тъй като там, в разговори, които сме провели с хората, които имат бизнес, производства, бази и т.н., има нужда да се развие инфраструктурата“, посочи тя.
Там ще се изгради локално движение, което да прави връзка на новата улица с пътя за София, предвидено е озеленяване и паркоместа
Подробности можете да чуете в прикачения файл.С тарата чешма пред Кметство с. Тополица отново дарява прохлада на местните жители и гости на селото. По проект на обща стойност 12 хил. лв беше изцяло подменен стария водопровод на чешмата. Това се случи с безвъзмездно финансиране по Програма „Капка по капка“, благодарение на Фондация „Бикоуз“ в помощ на благотворителността, с финансиране на JTI и..
Представители на организации от сферата на културата, които изпълняват проекти, финансирани по Плана за възстановяване и устойчивост, се събраха на протест пред Министерството на културата. Според тях е блокирано отчитането и е забавено изплащане на средства по процедурите, администрирани от Национален фонд "Култура", което ги изправя пред финансови..
Таксиметровите услуги в Ямбол ще поскъпнат от началото на следващата година. Рамката на цените не е променяна от 2016 година. Минималният праг на дневната тарифа ще е 0,90 лв./км, а максималният – 2 лв./км, нощната тарифа ще се определя в рамките от 1 лев до 2,20 лв. за километър, уточни председателят на общинския съвет в Ямбол Антон Шиков, след..
Завършиха асфалтовите работи в платното за Бургас в участъка от АМ „Тракия“ в област Сливен, съобщават от Агенция "Пътна инфраструктура". Обновеното трасе е с дължина 11 км и е между 262-и и 273-и км. При добри метеорологични условия се предвижда до неделя да бъдат монтирани ограничителните системи. През следващата седмица, веднага след като приключи..
Две години след старта на строително-монтажните дейности от ВиК Бургас, вече е въведена в експлоатация реконструкцията на Деривация "Камчия-Юг" при айтоското село Черноград. Обектът, който първоначално е бил изграден преди повече от половин век сега подобрява водоснабдяването за десетки хиляди жители на две от бургаските общини - Айтос и Карнобат...
Жители на бургаския квартал „Победа“ са подали молба към Общинския съвет и към Общината относно кражби и посегателства, които с времето ескалират. Според гражданите, в квартала липсват пътни знаци, полицейско присъствие и какъвто и да е контрол. Те са подавали жалби в Районното управление, но не последвала желаната от тях реакция, а именно..
Към момента няма информация за броя на задържаните по време на вчерашния протест пред парламента срещу проекта за бюджет. Около полунощ група протестиращи се опитаха да преградят булевард "Дондуков" с кофи за смет и да спрат лек автомобил, който се опитваше да премине оттам. Протест срещу Бюджет 2026 в Триъгълника на властта (ОБНОВЕНА) Това..
Две години след старта на строително-монтажните дейности от ВиК Бургас, вече е въведена в експлоатация реконструкцията на Деривация "Камчия-Юг" при..
Завършиха асфалтовите работи в платното за Бургас в участъка от АМ „Тракия“ в област Сливен, съобщават от Агенция "Пътна инфраструктура". Обновеното трасе..
Таксиметровите услуги в Ямбол ще поскъпнат от началото на следващата година. Рамката на цените не е променяна от 2016 година. Минималният праг на..