Бургаските ротарианци оказват хуманитарна помощ на детския лагер „Шипка“ в Китен. Там са настанени над 300 украинци, предимно жени и деца. Адвокат Момчил Момчилов информира, че се подготвя нова акция.
"Те желаят да започнат да учат български език и възрастните, и децата. В тази посока са следващите ни опити за помощ, която трябва да окажем. Тези хора трябва да започнат по някакъв начин да се интегрират в живота тук, да си намерят работа, за да могат да се грижат за себе си. Никой не знае колко ще продължи конфликтът, от който бягат в момента."
Ротари клубовете в страната продължават и кампанията „Купи и дари“, каза още адвокат Момчилов.
Кампанията е съвместна с големите търговски вериги, където всеки може да остави в специални кутии продукти, които се насочват към изхранването на украинските бежанци.
Благодарение на бургаските ротарианци, в Кризисния център на Морската гара в Бургас е оборудван детски кът. Там малчуганите и техните родители могат да изчакват за попълването на документите. Едни от най-нужните пособия сред украинските бежанци са и детските колички.
"Хората в бързината, бягайки от войната, не са взели кой знае какво освен дрехите на гърба си. Оказа се, че няма налични колички в магазините и ги събирахме от цялата държава, но в сряда ще бъдат доставени тук. Една голяма верига за детски стоки се ангажира", допълни адвокат Момчилов.
От клуба в Шумен са предоставили преди дни и 30 комплекта завивки и одеяла, които са доставени за нуждаещите се в Бургас.
В Бургас се въвежда временна организация на движението заради ремонт на мрежата за водоснабдяване и канализация. Участък от ул. „Дебелт“ между ул. „Сливница“ и ул. „Александър Стамболийски“ се затваря за моторни превозни средства (МПС) от 10:00 ч. на 18 август (понеделник) за срок от 10 дни. Ограничения има и в ж.к. „Зорница“. От 09:00 ч. на..
Град Несебър отбелязва своя празник на 15 август, когато православната църква чества Успение Богородично. Тържествата започнаха със света литургия в храм „Успение Богородично“, а пред крепостните стени се проведе ритуал по издигане на националния флаг от рота на Военноморска база-Бургас. Предвидени са поредица от концерти, изложби и..
Улица „Конт Андрованти“ при кръстовището с „Цар Петър“ ще бъде затворена за движение на 16 и 17 август от 9:00 до 18:00 ч. Причината е товаро-разтоварна дейност на строителни материали и техника на ул. „Тракийска“ до сградата на НАП, по информация на общинската администрация. Ограничението важи и за двата дни от уикенда (събота и неделя) в посочения..
Нощувките в местата за настаняване в област Бургас са 1 806.9 хил. Ръст има при чуждите туристи – 1 412.2 хил. (+16.2%), докато нощувките на българи са 394.7 хил. (–6.3%). Данните са на НСИ. Функционирали са 746 обекта с 53.5 хил. стаи и 129.0 хил. легла. Спрямо юни 2024 г. местата за настаняване се увеличават с 3.0%, а леглата – с 5.3%...
В повечето райони днес ще е предимно слънчево. В Югозападна България и планините ще се развива купеста облачност и на места ще превали. Ще духа до умерен, в Югоизточна България временно силен вятър от изток-североизток. Максималните температури ще бъдат между 31° и 36°, за София - около 31°. В планините ще преобладава слънчево време. В следобедните..
Несебър празнува на Голяма Богородица. Празникът започва в 09:00 часа в Храм „Успение Богородично” с тържествена света литургия. Час по-късно пред крепостните стени ще има Ритуал по издигане на националния флаг. От 18:30 ч. в Южния парк е детският празник с цирк „Балкански“; а от 20:00 ч. на площад „Жулиета Шишманова“ — детска театрална..
Временно се променя маршрута на линия № 6 в посока кв. „Рудник“. Това се налага заради строително-ремонтни дейности, информира „Бургасбус“. Промяната влиза в сила днес. Автобусите ще се отклоняват по ул. „Кирил и Методий“ – ул. „П. Р. Славейков“ – ул. „Жечка Карамфилова“. Спирка „Яна Лъскова“ временно няма да се обслужва. Общественият транспорт ще..
Националният възпоменателен събор „Петрова нива“ предстои тази събота, 16 август в едноименната местност. Тук преди 122 години е взето..
В Бургас се въвежда временна организация на движението заради ремонт на мрежата за водоснабдяване и канализация в ж.к. „Братя Миладинови“ и ж.к. „Зорница“,..
Град Несебър отбелязва своя празник на 15 август, когато православната църква чества Успение Богородично. Тържествата започнаха със света литургия в..