Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Бременната Мария Василева: Нека помогнат на Христо да види детето си

Бургаският водолаз Христо Василев, който се нуждае спешно от чернодробна трансплантация, за която са необходими 50 000 евро, обедини бургазлии. За два дни е събрана половината от сумата. Останалите 25 000 евро трябва да се съберат до четвъртък, когато трябва да се приведат на клиника в Истанбул. Там е настанен и самият Христо.

Бременната му в 9-тия месец съпруга Мария днес призова: Всички, които могат и каквото могат, нека му помогнат да види детето си. С Христо сме заедно от деца. Имаме една дъщеря. Винаги се е отзовавал на всеки, който му поиска помощ“. 

Редом до съпругата му застанаха част от колегите му в спасителния отряд водолази към Противопожарната служба в Бургас, които също отправиха призив за повече помощ от добри хора. Валентин Иванов каза, че Христо е участвал във всички спасителни операции на отряда: „Включително в Черни връх, когато спасихме човек. Лично той го извади от къщата. Много добро момче. Вършеше си съвестно работата. От къде го настигна тази болест“.


Христо Василев работи в спасителния отряд от 6 години. В службата е безупречен, казаха колегите му днес. „Участвал е във всички възможни операции на отряда. Спасявал е човешки животи много пъти и се надяваме да продължава да го прави още много време занапред“, сподели Стоян Стоянов.

За два дни е по сметките са постъпили половината от сумата. Останалите 25 000 евро трябва да се съберат до четвъртък. За да може Христо да има шанс да види и втората си дъщеря, която е на път да се роди.


Благотворителен концерт в негова помощ ще се проведе на 3 април, на площад „Тройката“. Участие са потвърдили музикантите от FOUR, G.A.N.G., STIFF BONES и Шантаж. 

Линк към събитието във Фейсбук можете да видите тук, а ако желаете да помогнете, можете да го направите на следните банкови сметки:

РАЙФАЙЗЕНБАНК ЕАД

IBAN:BG05RZBB91551007396683

BIC: RZBBBGSF

Титуляр: Христо Красимиров Василев

както и на:

АЛИАНЦ БАНК БЪЛГАРИЯ АД

IBAN:BG22BUIN95611900698235

Във валута BGN



БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините в развитие можете да следите и в нашата Facebook страница, както и в Twitter. Последвайте ни и в Instagram и YouTube за различния поглед на събитията от деня.

Галерия

ВИЖТЕ ОЩЕ

Доброволци ще засаждат дръвчета в парк „Славейков“ на 16 април

Доброволческа акция по засаждане на дръвчета ще се проведе на 16 април (сряда) от 10:30 часа в парк „Славейков“ в Бургас. Инициативата е организирана от Община Бургас в рамките на проект „ПОДМЛАДИ ГРАДА: Иновативни възстановителни мерки в отговор на градските предизвикателства към здравето и включването“. Целта е да се насърчи създаването на..

публикувано на 10.04.25 в 17:00

Даниел Митов: Ще обсъдя промяна на сроковете за почистване на пасища и мери

Сроковете за почистване на мерите и пасищата при необходимост ще да бъдат променени така, че дейностите да не се превръщат в рисков фактор за възникването на пожари. Промяната е възможна след разговори със земеделския министър подчерта министърът на вътрешните работи Даниел Митов в Ямбол.  През миналата година в общините  Болярово, Елхово, Стралджа..

публикувано на 10.04.25 в 16:30

Комисия с жители на Каблешково ще решава за допълнителни паркоместа и еднопосочни улици

Жители на Каблешково с представители на община Поморие и полицията ще решават за обособяване на допълнителни паркоместа и еднопосочни улици в града . Това бе решено на общоградско събрание.  До него се стигна, след като местните инициираха подписка срещу серия от шифове за неправилно паркиране пред домовете им.  След събранието е..

обновено на 10.04.25 в 13:00
снимката е илюстративна

336 домакинства в област Бургас ще участват в анкетно изследване на НСИ

Националният статистически институт започна анкетно изследване за използването на информационни и комуникационни технологии от домакинствата и хората през 2025 година. То се провежда във всички държави от Европейския съюз по обща методология и дава възможност за международна съпоставимост на резултатите. В област Бургас ще бъдат анкетирани 336..

публикувано на 10.04.25 в 11:00

Санират читалището във Воден

Девет месеца след като „приюти“ помощта за пострадалите от пожарите в село Воден, община Болярово, местното Читалище ще бъде санирано с проект, финансиран от Националния план за въстновяваване и устойчивост На 11 април в 11.00 часа ще се постави символичното начало на ремонтните дейности по проект № BG-RRP-4.020-0025 - "Енергоефективна..

публикувано на 10.04.25 в 10:20

Стартира ремонтът на три сгради в Созопол за над 7 млн. лева

Три сгради ще бъдат ремонтирани в Созопол. Това са общината, Средно училище „Св. св. Кирил и Методий“ и детската градина в село Атия.  Общата стойност на проектите е за над 7 млн. лева от Плана за възстановяване и устойчивост. Днес ще бъдат направени първите копки за старт на ремонтните дейности.  И за трите обекта са включени идентични..

публикувано на 10.04.25 в 08:40

Вижте какви ограничения на движението въвеждат в Бургас

Във връзка със строително-ремонтни дейности на   ул. „Уилям Гладстон“  в участъка от ул. „Васил Левски“ до бул. „Сан Стефано“ от днес /10 април/ до 9 май в часовия диапазон от 9 до 16 часа, поетапно ще се затварят за движение отделни участъци от ул. „Уилям Гладстон“, съобщават от община Бургас. Временно затворена за автомобили днес  ще е и..

обновено на 10.04.25 в 07:38