Кризисният център в Бургас се нуждае от консервирани храни, зеленчуци, плодове, захар, олио, детски пюрета и каши. Запасите от тези продукти се изчерпват най-бързо, каза главният секретар на областната администрация Валентин Люцканов.
„Има нужда от консервирани храни, имам предвид русенско варено, пастет, консерви домати. Също така има нужда от вафли, кроасани, бисквити за децата, както и каши бебешки за над 6 месеца. Има нужда също от шампоани, сапуни, битова химия, но не толкова. Зеленчуци, плодове също са изчерпани, привършват олиото и захарта“
Дрехи също се приемат постоянно, защото трябват за всички възрастови групи, а за някои от тях по-бързо се изчерпват.
Между 500 и 1000 души минават средно на ден през Кризисния център в Бургас. Украинските бежанци се настаняват предимно в хотели в Слънчев бряг, както и в Несебър, Поморие, Приморско и Созопол.
Валентина Камалиева от регионалното управление на образованието записва на място украинци, желаещи децата им да учат в българска детска градина или училище
„Има желание от украински граждани да запишат своите деца в образователни институции в област Бургас. Приемаме заявления тук на място и в сградата на РУО. Процесът е динамичен“
Консултации извършват и експерти от Регионалната здравна инспекция.
„Основно те са за имунизации и изследвания за постъпване в детски градини и училища. При украинските граждани някои ваксини са с по-малко приеми, те трябва да се направят. Задължително се изисква изследване за ентеровируси, което се прави само в София“, пояснява Мария Георгиева от РЗИ.
Консултации на място правят също представители на Агенцията по заетостта и социалните служби.
Гишета за регистрации за временен статут в областния кризисен център в Бургас са шест. Заради по-слабия интерес, от няколко дни там вече няма денонощни, обясни Валентин Люцканов.
Дарения в Кризисния център могат да се предоставят от 9 до 18 часа, а кризисния телефон приема обаждания денонощно.
Повече чуйте в звуковия файл:В Българово стартира вторият етап от проекта за изграждане на пречиствателна станция и доизграждане на битовата канализация. Началото беше дадено от кмета на Бургас Димитър Николов. Проектът се реализира с финансиране от ПУДООС и средства на Община Бургас. До момента са изградени основните колектори, а сега предстои изграждането на станцията и над..
Водоснабдяването в ниската зона на бл. 39 в ж.к. „Зорница“ в Бургас ще бъде прекъснато днес от 9:00 до 17:00 ч. Причината е извършването на строително-монтажни работи в района.
35-годишната Стела Севдалинова от Бургас се нуждае от спешна животоспасяваща операция на гръбначния стълб в Турция. След неуспешна хирургична интервенция в България и последвали усложнения, единствената ѝ надежда за възстановяване остава операция, насрочена за 19 август в клиника в Истанбул. В Болярово организираха благотворителен базар в подкрепа..
Благотворителен базар в подкрепа на Стела Севдалинова се организира в Болярово. Инициативата има за цел да помогне за събирането на средства за животоспасяваща операция на младата жена в Турция. Стела Севдалинова е майка на две деца. След неуспешна операция в България, здравословното ѝ състояние се е влошило и се налага спешна хирургическа намеса в..
Одобрените домакинства по проекта за подмяна на стари отоплителни уреди в Бургас ще могат да подпишат договорите си в периода от 11 до 30 август в офисите, в които са подали заявленията. В списъка с одобрените са включени всички домакинства, получили между 14 и 3 точки при класирането, както и тези с 4 и 3 точки, кандидатствали през първия прием от 6..
Днес от 18:30 часа в конферентната зала на Регионална библиотека „Пейо Яворов“ в Бургас ще се проведе събитие, посветено на индустриалното наследство, екологичната чувствителност и културния потенциал на града. Акцент ще бъде дискусията около възможностите за ревитализация на Бургас и Атанасовското езеро, представена през погледа на млади архитекти и..
Бургас е третата община, в която стартира пилотният проект не само за България, но и за Европейския съюз, свързан с предоставянето на алтернативни социални услуги за непридружени непълнолетни бежанци. В създаването на тези услуги се включват няколко институции на местно, национално и международно ниво. Община Бургас е предоставила Преходно..
Бургас е третата община, в която стартира пилотният проект не само за България, но и за Европейския съюз, свързан с предоставянето на алтернативни..
Участъкът между ул. „Цар Самуил“ и ул. „Христо Фотев“ ще бъде затворен за движение поради ремонт на асфалтовата настилка след подмяна на ВиК мрежата...
Нова социална услуга ще бъде предоставяна в Бургас. Тя ще е част от дейността на Центъра за обществена подкрепа. Проекът, чрез който ще се..