Второ посещение в Малага ще направи Българо-испанският културен център “Estreya”. Той работи активно от около година на територията на област Бургас. От няколко мсеца екипът развива дейности, свързани с превенцията на заболяването деменция чрез изучаване на испански език. Посещението в Малага през май е с цел обмен на опит и идеи, създаване и утвърждаване на връзки с асоциациите за възрастни хора в Малага, Гранада и Периана, както и подобряване на двустранните отношения между професионалните гимназии по туризъм в българския и испанския градове..
На 3 май екипът на Центъра ще бъде на официлно посещение по покана на Община Малага, където ще бъде посрещнат от Рут Сарабия - заместник- кмет по социални, обществени отношения и международни въпроси. По този начин ще бъде направена първа стъпка за побратимяване на двата европейски града, като ще се засегнат темите за разширяване на международните контакти и възможностите за обмен на култура, туристически и икономически инициативи.
След посещението в Испания предстои музикално-поетичен спектакъл, свързан с творчеството на Федерико Гарсия Лорка, който ще бъде представен в Културения дом НХК на 15 май от 18.00 ч.
На 24 юни от 18.00 часа в Центъра за съвременно изкуство и библиотека предстои празник по награждаване с грамоти на всички участници в терапевтичната програма "Невроезиков прогрес" и на учениците от ПГТ “Проф. д-р Асен Златаров“. Тогава ще бъдат представени техните взаимни дейности в програмата.
България влезе в Гинес с най-голямата кучешка торта в света. Тя бе представена в София. Автор е д-р Костадин Шанков, ветеринарен лекар и специализиран кучешки готвач. Организатор и рекордьор е най-голямата верига зоомагазини у нас . Тортата е с размери –2 на 2 метра и тегло точно 305,8 кг. Приготвена е изцяло от натурални продукти, отговарящи..
Световноизвестният клоун Паоло Нани пристига в България за турне в четири града със своето улично представление „Джекил на лед“. Бургаската публика ще може да го види на 27 септември от 18:00 ч. на сцена „Охлюва“ в Морската градина. Входът е свободен, а сладоледът – безплатен. Преди спектакъла, от 17:30 ч., със свое шоу ще се включи и Ивомир Игнатов..
10 години от преобразуването си в културен център отбелязва петвековният Безистен в Ямбол. Днес и утре в средновековната сграда и пространството около нея ще бъдат открити изложби, арт-ателиета и концерти. Отбелязването на 10 -те години от трансформирането на емблематичната за Ямбол сграда на Безистена от покрит базар в културен и..
Зоопарк Бургас вече е дом на двойка червенокоремни тамарини, познати още като белоусти, заради шарката около муцуната им. Това са първите екземпляри от този вид, които могат да бъдат видени у нас, и тяхното присъствие е атракция както за посетителите, така и за любителите на екзотичната природа. Миниатюрните маймунки впечатляват със своето..
Сини рози, букет с артишок, екзотични цветя – това са само малка част от творческите вдъхновения на бургаската флористка Веселина Михайлова. Характерно за букетите и аранжировките, които прави е спонтанността, нестандартната идея и богатите съчетания на растенията. За Веси цветята са живот. Тя разговаря с тях и им пее, защото за нея те..
Морският град отново събра жители и гости за традиционния фестивал „Сладкото чудо на Созопол“, посветен на местната созополска дамга. На площад „Кулата“ местни майстори-сладкари показаха своите умения и пазени с години семейни рецепти. Сред тях беше и телевизионният кулинар шеф Иван Звездев, а голям интерес предизвика участието на..
В ямболското село Безмер днес на площада от 15:00 часа ще започне 13-ти Международен младежки фестивал „Тунджа - творчество и иновации“. Фестивалът ще предложи различни състезателни игри, сред които пейнтбол, дрифт картинг, щафетно трасе, стрийтбол и сумо анимации. Предвидени са също арт работилници, свободни игри и интерактивни..
България влезе в Гинес с най-голямата кучешка торта в света. Тя бе представена в София. Автор е д-р Костадин Шанков, ветеринарен лекар и..