Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

За трети път на бургаска сцена „Прелестите на изневярата“

| обновено на 10.05.22 в 10:47
2
Снимка: „Талантино“


Седем истории, свързани с чувствата и емоциите представя „Талантино“. Пиесата е озаглавена „Прелестите на изневярата“. Спектакълът се играе за трети път на бургаска сцена, обясни Петър Хубеков:

„7 житейски ситуации свързани с изневярата. Различни истории, в които ние можем да попаднем. Изневярата е понякога в действията ни, понякога в мислите ни, а понякога е такава, че ни помага да скрепим връзката си дори. 7 различни двойки, ще видят зрителите на спектакъла, дело на драматурга Валентин Красногоров  Могат да бъдат наречени и 7 едноактни пиеси, като много рядко са поставяне наведнъж на сцената. Обикновено режисьорите, които подхождат към този драматургичен текст избират няколко от пиесите, а тук можем да видим в пълния състав и блясък тази пиеса.

Всеки би припознал себе си или свои близки в този спектакъл. 14 актьори на сцената и един актьор, чийто глас ще чуят зрителите. Засягат се и различни теми, емоциите, чувствата, смешните реакции, които създава изневярата, която най-често е в главите ни. На сцената има и голяма динамика. Трудно можем да си представим, че можем да попаднем в някоя от случките, но все пак те са житейски.

Ще играем спектакъла „Прелестите на изневярата" тази вечер, във Военния клуб в Бургас (ДНА), от 19:00 часа. Постановката е на Станимир Карагьозов, а хореографията на Златина Амелева и Верджиния Христова", каза още Петър Хубеков. 

За поредица от недоразумения и комични ситуации, породени от еднообразието в ежедневието, разказва още спектакълът. 
 



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините в развитие можете да следите и в нашата Facebook страница, както и в Twitter. Последвайте ни и в Instagram и YouTube за различния поглед на събитията от деня.

Галерия

ВИЖТЕ ОЩЕ

Изложбата “Места на памет. 1873-1937 г.” разказва за Апостола на свободата

Изложбата “Места на памет. 1873-1937 г.”ще бъде открита днес (18 февруари) в Бургас. Тя е по повод 152 години от обесването на Васил Левски.  Тя e подготвена от Института за исторически изследвания и Централната библиотека на Българската академия на науките . Изложбата се осъществява по покана на Община Бургас и Общински комитет "Васил Левски" -..

публикувано на 18.02.25 в 09:20

Бургазлията Владо Димов пусна новата си песен „Още те обичам“

Бургазлията Владо Димов пусна новата песен. „Още те обичам“ направи своята премиера в музикалните платформи на Свети Валентин.  Музикантът и този път се доверява на Емилиана Маркова за създаването на текста, с която вече имат доста песни зад гърба си. Една от тях, „Звездите в нас“, спечели второ място на Националния конкурс „Бургас и морето“...

публикувано на 17.02.25 в 19:00

Стефан Моасе – Zaïzaï открива първа авторска изложба в Бургас

  Изложба от колажи, озаглавена "В главата ми", представя в Бургас френският артист Стефан Моасе – Zaïzaï. По професия авторът е журналист и е съпруг на известната бургазлийка и писателка Мария Касимова Моасе. В експозицията, французинът показва свои авторски произведения, създадени в последните две години, като реакция на разтърсващи световни..

обновено на 17.02.25 в 14:15

Започна кастингът за новия конкурс за млади изпълнители „Бургас и морето“

Община Бургас дава старт на втория сезон на националния конкурс за млади изпълнители „Бургас и морето“.  В конкурса могат да участват индивидуални изпълнители, дуети, триа и групи до 6 човека, на възраст между 16 и 33 години, с една авторска песен и един кавър. Срокът за записване за участие е до 17:00ч. на 25.03.2025г. Пълният пакет..

публикувано на 17.02.25 в 12:00

„Работилничка за мартеници“ отваря врати в Етнографския музей в Бургас

„Работилничка за мартеници“ се провежда от днес, 17 февруари  в Етнографската експозиция на РИМ Бургас (ул. „Славянска” 69). В рамките на един астрономически час, децата ще се запознаят с материалите, от които се изработва мартеницата и ще могат да си направят такава. Предвидена е и беседа с презентация за празника на Баба Марта, съобщи..

публикувано на 17.02.25 в 11:30

Валя Балканска, „Българе“ и Ути Бъчваров са сред специалните гости на „Кукерландия“

Над 6500 кукери, мечкари, сурвакари, бабугери, старци, русалии, сурати, джамалари, джоламари, рогацари, клопòтарци ще огласят с 54 876 хлопки, благословии и наричания на 1 и 2 март парка на Ямбол. Маскарадни групи от всички региони на България и много участници от чужбина се включват в 26-ото издание на Международния маскараден фестивал „Кукерландия“,..

публикувано на 15.02.25 в 15:06