Двама молдовски граждани са задържани за 72 часа за въоръжен грабеж на украинско семейство. Предстои следобед да им бъде поискана мярка "задържане под стража".
Открадната е голяма сума пари в различни валути, както и бижута. Всичко на обща стойност 197 хиляди лева.
Обирът е станал в апарт хотел в Св. Влас, където е отседнало семейство на 27 април, преди обяд. Двамата почукали на вратата на апартамента и на руски език се представили, че са от поддръжката.
"Благодарение работата на няколко дирекции двамата са задържани - единият в кола под наем в област Велико Търново, а другият в хотел в комплекс "Св.св. Константин и Елена". Влезли са в страната на 2 април и предстои да се изяснява къде са пребивали, както и какво е съдебното им минало, но по всичко личи, че са наблюдавали семейството и са знаели, че носят голяма сума валута", посочи директорът на бургаската полиция комисар Калоян Калоянов.
Вероятно още днес следобед ще им бъде поискана постоянна мярка за задържане, уточни прокурор Георги Чинев, административен ръководител на Окръжна прокуратура -Бургас. Той благодари за добрата съвместна работа с бургаската полиция.
До вчера са издадени 21 хиляди регистрационни карти за временна закрила на украински граждани. "Като се има предвид, че в една карта са семейства с деца, то реално цифрата е много по-голяма", допълни комисар Калоянов. С наближаваното на туристическия сезон посегателствата над украинци ще се увеличават. Увеличено е полицейското присъствие в местата, където има украински бежанци.
В последните дни няма други сигнали с потърпевши или извършители да са украински граждани.

Община Сливен връща от днес максималната скорост за движение от 70 км/ч по един от най-натоварените булеварди в града - "Банско шосе“, но в участъците с пешеходни пътеки максималната скорост остава непроменена - 50 км/ч. Максималната скорост ще важи от разклона за ж.п. прелеза към село Чинтулово до пътния възел с Подбалканския път София –..
Дарение от три хиляди лева от името на италианските военнослужещи е връчено на кмета на Сливен Стефан Радев от командващия Многонационалната бойна група в България полковник Матия Широко. Срещата е проведена в базата на НАТО на полигона „Ново село“ и е била с опознавателен характер, обявиха от пресцентъра на общината. Сумата дарена от италианските..
Над половин милион лева са инвестирани в обновяването на сградата на пожарната в Средец. Част от средствата са по Плана за устойчивост., други са от бюджета на МВР. Ремонтът е продължил 9 месеца. Лентата прерязаха днес съветникът на министъра на вътрешните работи главният комисар Николай Николов, областният управител на Бургаска..
Ученици от бургаското основно училище „Княз Борис І“ гостуваха на магистратите и служителите от Районна прокуратура-Бургас. Идеята бе шестокласниците да се запознаят с мястото на прокуратурата в съдебната система, както и с ролята и функциите на прокурора в наказателното производство. Учениците бяха посрещнати от прокурорите Радостина Ганева и..
В Средец днес официално ще бъде открита реновираната сграда на пожарната служба. Обновяването й се случи за близо шест месеца по проект финансиран от Националния план за възстановяване и устойчивост и със средства на Министерство на вътрешните работи. В реновирането й са вложени над 534 000 лева. Освен топлоизолация и модернизиране, е монтирана и..
Спад в общия брой на катастрофите в Сливенска област за третото тримесечие на 2025 година, но увеличение на загиналите и ранените, бе отчетено по време на заседанието на Областната комисия по безопасност на движението по пътищата. Общо за отчетеното тримесечие пътнотранспортните произшествия намаляват до 151 при 174 за същия период на..
Активна подготовка по дисциплините "Специална тактика", "Полицейска лична защита" и "Тактика на бойната стрелба" се провежда от служителите в сектор "Специални тактически действия" към ОДМВР Бургас. Със съдействието на Община Бургас на територията на Авиомузей - Бургас протекоха занятия по придвижване, проникване и овладяване на няколко типа..
Община Сливен връща от днес максималната скорост за движение от 70 км/ч по един от най-натоварените булеварди в града - "Банско шосе“, но в участъците с..
Спад в общия брой на катастрофите в Сливенска област за третото тримесечие на 2025 година, но увеличение на загиналите и ранените, бе отчетено по време на..
Представител на ЛРС „Странджа“ – Болярово участва в регионалната среща на Съюза на ловците и риболовците в България, която се проведе в Ямбол. Форумът..