След двегодишната пауза бургаските ученици отново се включиха във второто издание на кампанията „Ваканция здравей! Да играем безопасно“, организирана от Местната комисия за борба срещу противообществените прояви на малолетните и непълнолетните, Община Бургас и ОДМВР-Бургас. Събитието се проведе на общинския спортен комплекс в ж.к. „Славейков“.
В инициативата се включиха деца от 5-те и 6-те класове от периферията на община Бургас, които по-рядко участват в общоградските събития, поради отдалеченост на учебните заведения СУ „Христо Ботев“ - кв. „Черно море“, ОУ „Васил Левски“ - кв. „Горно Езерово“, ОУ „Христо Ботев“ - кв. „Победа“ и ОУ „Св. Климент Охридски“ - кв. „Рудник“.
Кампанията и тази година бе насочена към безопасното придвижване на децата в градска среда по време на лятната ваканция. Това е време за игри и децата са пълноправни участници в движението на пътя с велосипеди, скейтове, кънки, тротинетки и пеша, но също трябва да спазват правилата, както възрастните.
Община Бургас организира придвижването на децата до спортен комплекс „Славейков“, където се проведоха състезателни спортни игри на открито с различни превозни средства и светофари. В събитието се включиха още „Адвенчър тийм“ – амбициозни млади хора с професионални умения, които постоянно разработват нови целеви игри, така че приключението на децата всеки път да е уникално, различно и запомнящо се.
Всички деца получиха тениска на кампанията, а всяко от училищата-участници получи грамота, купа за участието си и футболни топки.
Над 70 млади гимнастички от Латвия, Чехия, Казахстан, Полша, Финландия, Кипър, Дубай, Египет, САЩ, Англия, Естония и България ще се включат в Лятната академия по художествена гимнастика, организирана от бившата националка Силвия Митева, която ще се проведе от 28 юли до 9 август в Созопол. Международният формат на лагера превръща събитието в истински..
Състезателят по ММА Митко Илиев, който загуби долната част на лявото си ухо по време на двубоя с Георги Валентинов на бойната галавечер MAX FIGHT 62 в Свети Влас, бе опериран успешно от екип на университетската областна болница в Бургас. Припомняме, че заради инцидента на ринга двубоят бе прекратен след втория рунд. Илиев бе обявен за победител и е..
От 25 до 27 юли град Бургас ще бъде домакин на Международен семинар по шотокан карате и Отворено Европейско Първенство на IJKA (Международна Японска Карате Асоциация). Организатори на събитията са Карате клуб “Ронин” Бургас, IJKA- представителство България, Община Бургас и Българска Федерация Шотокан Карате-до (БФШК). Тренировките в семинара ще се..
Цанко Цанков преплува Северния канал за 12 часа и 13 минути, съобщиха от щаба на плувеца. Каналът между Северна Ирландия и Шотландия е една от най-трудните дистанции в маратонското плувно предизвикателство, известно като Oceans Seven. Постижението е в изключително тежки условия - силни насрещни течения, ниска температура на водата и..
Георги Валентинов е дисквалифициран, санкциониран и получава забрана да участва в събития на MAX FIGHT. Забраната е заради бруталния инцидент в събота вечерта в Свети Влас, когато в двубой Валентинов отхапа част от ухото на съперника си Митко Илиев. Станахме свидетели на нещо, което няма място в спорта, се казва в позиция на..
Близо 200 плувци от цялата страна изпълниха водите на Черно море с енергия и вдъхновение по време на второто издание на плувния маратон в Царево. Сред тях бяха както професионалисти, така и любители – обединени от любовта към морето и спорта. Най-малкият участник беше едва на 7 години, а най-възрастният – 72-годишен. За всички тях трасето от 1.6..
Състезателят по ММА Митко Илиев, който загуби долната част на лявото си ухо по време на двубоя с Георги Валентинов на бойната галавечер MAX FIGHT 62 в..
От 25 до 27 юли град Бургас ще бъде домакин на Международен семинар по шотокан карате и Отворено Европейско Първенство на IJKA (Международна Японска..