Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Gipsy Kings пристигат в Бургас с екип от над 20 души на SPICE Music Festival

Два месеца остават до едно от най-големите музикални събития в Бургас SPICE Music Festival . В 4 -тото издание ще има две сцени, на които ще се качат над 20 изпълнители. Част от тях пристигат със собствени екипи, разказа основният организатор Николай Тодоров. Мотото тази година е  „Музикално пътешествие“, а музиката ще бъде още повече и по-разнообразна. Организацията към момента  протича нормално:

"Всички изпълнители са потвърдили участие, работим по организацията на самолетните билети. Някои от изпълнителите идват със собствени танцьори, други ще използват български, както и предходните години. Най-мащабните продукции са тези на Gipsy Kings, които идват с екип от над 20 души, Shaggy с над 15 души. Arash също със 17 души. Това ще бъдат сериозни продукции. Останалите изпълнители също ще бъдат в целия си блясък. Повечето ще представят вечните си хитове, а други ще изпълнят някои специално за фестивала."

Двете сцени ще бъдат разположени така, че да не си пречат и всеки да може да види какво се случва и на едната, и другата, обясни Тодоров:

"Технически и архитектурно нещата са предварително планирани. Едната сцена ще бъде там, където беше досега позиционирана, другата ще бъде в другия край, в района на яхт клуба. Няма да се застъпват представления на двете сцени. Това ще позволи на публиката по-голямо движение. Зоната за хранене също ще бъде разширена и обогатена с нови участници.

Фестивалът ще бъде отново едно място, на което посетителите ще прекарат незабравими дни и часове."

Фестивалът ще бъде на 5,6 и 7-ми август. Очакват се още  Los del Rio, Gala, Cascada,  Liberty X , Loona, бившата вокалистка на „M People“ – Хедър Смол, DJ SASH, Touch & Go,Loft и  Chimo Bayo. В Бургас ще пристигнат и  KAOMA, Fab Morvan от MILLI VANILLI, както и The Weather Girls, Ottawan и Boney M.Xperience.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините в развитие можете да следите и в нашата Facebook страница, както и в Twitter. Последвайте ни и в Instagram и YouTube за различния поглед на събитията от деня.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Седмото издание на „Обичам Бургас“ събира стотици артисти в Летния театър

Летният театър в Бургас ще бъде домакин на седмото издание на концерт-спектакъла „Обичам Бургас“. Днес  сцената ще събере над 140 музиканти, танцьори и художници, за да поднесат вечер, посветена на музиката, поезията, театъра и танца – празник на духа и идентичността на града. Събитието е част от културната програма на Общината в Бургас за 2025 г. и..

обновено на 20.09.25 в 11:05

„Дзен“ – новата лятна песен на YAVI, вдъхновена от слънцето и приятелството

Бургаският изпълнител и автор Явор Велчев – YAVI представи новата си песен „Дзен“ – музикален подарък, който той сам описва като „антидот срещу стреса“ от края на отпуските и началото на учебната година. Парчето носи плажни вибрации, безгрижно настроение и щипка романтика, а към него излиза и пъстро видео, заснето сред изгреви, плажове, яхти, танци и..

публикувано на 19.09.25 в 20:00

"100 килима от Котленско" под открито небе

Изложбата под открито небе "100 килима от Котленско" ще се състои от 19 до 22 септември в екоселище "Синия вир" в село Медвен. Събитието събира на едно място ръчно тъкани килими, всеки от които носи духа на Котленския край, историите на женските ръце, които са ги създали, и символите, вплетени в традицията, разказва Дора Куршумова. Изложбата..

публикувано на 19.09.25 в 17:00

Есенен арт базар ще оживи ул. „Алеко Константинов“ в Бургас

Улица „Алеко Константинов“ в Бургас ще се изпълни с цвят и настроение на 22 септември, когато там ще се проведе есенното издание на арт базара с участието на приложници и занаятчии от цялата страна. Посетителите ще могат да открият ръчно изработени бижута, сувенири, плетени играчки и различни арт изделия, а за доброто настроение ще се погрижат артистите..

публикувано на 19.09.25 в 16:00

„Акве калиде“ в Бургас се включва в Световния уелнес уикенд

Един от най-посещаваните туристически обекти в Бургас – туристическият комплекс „Акве калиде“, ще се включи в глобалната инициатива World Wellness Weekend под егидата на ООН. Международната неправителствена организация насърчава здравословния начин на живот и грижата за доброто състояние на хората по целия свят. В инициативата тази година се..

обновено на 19.09.25 в 14:30

Бургаската библиотека е номинирана за наградата „Христо Г. Данов“

Регионална библиотека „Пейо Яворов“ е сред номинираните в престижната категория „Библиотечно дело“ на Националната награда „Христо Г. Данов“ 2025. Новината бе официално обявена от Министерството на културата. Отличието е сред най-значимите в страната и се присъжда на личности и институции, които развиват и опазват българската литература, словото и..

публикувано на 19.09.25 в 10:30

Кино уъркшоп за млади творци започва в галерията „Георги Баев“ в Бургас

В галерията „Георги Баев“ в Бургас ще се проведе уъркшоп за млади творци, посветен на създаването на късометражно кино. Обучението се води от режисьора Кирил Тодоров и ще даде възможност на участниците да преминат през всички етапи на филмовата продукция – от сценарий до постпродукция. Програмата обхваща анализ на сценарий, изграждане на герои, избор..

публикувано на 19.09.25 в 08:00