Структурата в клуба за новия сезон ще бъде променена. Доскоро „Черноморец“ се ръководеше от Управителен съвет. Преди броени дни няколко души от този Управителен съвет си подадоха оставките, каза спортно-техническият директор на Черноморец Слави Костенски:
„С тези оставки е запознат главния ни спонсор, който ще определи как ще бъде този клуб ръководен. Затова казвам, че последното решение ще се взима от Васил Данев. Аз и Георги Чиликов ще отговаряме за спортно-техническата дейност. Ние ще правим структурата в мъжкия отбор, в ДЮШ. Имаме идеи, имаме проекти, които искаме да реализираме, но всичко е в зародиш.
Моделът с Управителния съвет се оказа, че не работи, защото той на всеки 6 месеца се сменя, вече 5-6 години. Първоначално бяха в този съвет 7 души, после 5, липсваше единомислие, всеки път има по нещо, което пречи да се вземе единно решение, затова ще пробваме тази година по този нов модел“, допълни Костенски.
Всеки един мач ще се играе за победа, е категоричен новият старши треньор Георги Чиликов:
„През този месец се запознах със състоянието на отбора, на клуба. Важна е целта, която ни обединява и за която ми се обади Слави Костенски. Тепърва ще се опознаваме с ръководството.
От 10 години не живея в Бургас и всеки път като се върна тук виждам, че като интерес и футболна общественост работата става все по-зле като финансиране, но и във всяко друго отношение положението не е добре, което е жалко. Надявам се с моя помощ това да се промени, да стабилизираме отбора за да можем да имаме някаква основа. Спортно-технически целта е категорично влизане в „Б“ група. След това трябва да се стабилизира и ДЮШ, за да помогна и там с тренировъчния процес, когато имам време извън мъжкия отбор.
Практиката „Черноморец“ да бъде сиропиталище за някои близки и познати трябва да се преустанови.
Искам да благодаря на всички бургазлии, които въпреки че не играят в Бургас са заявили желание да се върнат в „Черноморец“.
Тръгвам с надежда, че можем да променим във всяко едно отношение клуба. Дори и след мен, който треньор да дойде да остане с приятно чувство, че има много добър отбор.
Подготовката на футболистите започва на стадион Черноморец на 26 юни. Основни конкуренти ще бъдат отборите на Несебър, Нова Загора и „Саяна Хасково", каза още Георги Чиликов.
Снимки: Свобода Атанасова
Над 70 млади гимнастички от Латвия, Чехия, Казахстан, Полша, Финландия, Кипър, Дубай, Египет, САЩ, Англия, Естония и България ще се включат в Лятната академия по художествена гимнастика, организирана от бившата националка Силвия Митева, която ще се проведе от 28 юли до 9 август в Созопол. Международният формат на лагера превръща събитието в истински..
Състезателят по ММА Митко Илиев, който загуби долната част на лявото си ухо по време на двубоя с Георги Валентинов на бойната галавечер MAX FIGHT 62 в Свети Влас, бе опериран успешно от екип на университетската областна болница в Бургас. Припомняме, че заради инцидента на ринга двубоят бе прекратен след втория рунд. Илиев бе обявен за победител и е..
От 25 до 27 юли град Бургас ще бъде домакин на Международен семинар по шотокан карате и Отворено Европейско Първенство на IJKA (Международна Японска Карате Асоциация). Организатори на събитията са Карате клуб “Ронин” Бургас, IJKA- представителство България, Община Бургас и Българска Федерация Шотокан Карате-до (БФШК). Тренировките в семинара ще се..
Цанко Цанков преплува Северния канал за 12 часа и 13 минути, съобщиха от щаба на плувеца. Каналът между Северна Ирландия и Шотландия е една от най-трудните дистанции в маратонското плувно предизвикателство, известно като Oceans Seven. Постижението е в изключително тежки условия - силни насрещни течения, ниска температура на водата и..
Георги Валентинов е дисквалифициран, санкциониран и получава забрана да участва в събития на MAX FIGHT. Забраната е заради бруталния инцидент в събота вечерта в Свети Влас, когато в двубой Валентинов отхапа част от ухото на съперника си Митко Илиев. Станахме свидетели на нещо, което няма място в спорта, се казва в позиция на..
Близо 200 плувци от цялата страна изпълниха водите на Черно море с енергия и вдъхновение по време на второто издание на плувния маратон в Царево. Сред тях бяха както професионалисти, така и любители – обединени от любовта към морето и спорта. Най-малкият участник беше едва на 7 години, а най-възрастният – 72-годишен. За всички тях трасето от 1.6..
Състезателят по ММА Митко Илиев, който загуби долната част на лявото си ухо по време на двубоя с Георги Валентинов на бойната галавечер MAX FIGHT 62 в..
От 25 до 27 юли град Бургас ще бъде домакин на Международен семинар по шотокан карате и Отворено Европейско Първенство на IJKA (Международна Японска..