Визуалната инсталация "Кей" ще бъде пресъздадена днес в центъра на Бургас. Тя се реализира по проект, финансиран от Национален фонд "Култура", каза координаторът Ирослав Петков. Проекцията ще бъде на витрина в студио на ъгъла на улиците " Иларион Макариополски" и "Момина сълза".
"Това е проекция, която е заснета от Мара Ибришимова в Атлантическия океан. Хората сигурно се сещат за Михаил Копанов, българския състезател и участник в Атлантическата регата, на чиято яхта са заснети тези кадри. Те са само бекграунд на инсталацията. Всичко останало се случва с движещи се весла. Опитваме се да пренесем морския кей в тихите улички на Бургас, като по този начин ще изненадаме случайните минувачи, жителите и гостите на града."
Визуализацията започва от 21 часа и ще се излъчва всяка вечер по това време в следващите две седмици.Началото е именно днес, на 25 юни, защото тази дата е Ден на моряка.
Нова спортна зала се планира в Средец. Теренът за проекта е ясен, но трябва да бъде изцяло предоставен на общината от частник. Това ще бъде гласувано на днешното заседание на местния парламент, което ще започне в 9:30 часа. Припомняме, че на последната сесия в Средец, граждани изразиха недоволството си към заместник-председателя на Общинския..
При ясно небе могат да се наблюдават тази седмица седем планети. Явлението е известно като "парад на планетите", което ще може да се види отново чак през 2040 година. Най-добрият шанс да се видят планетите Марс, Юпитер, Уран, Венера, Нептун, Меркурий и Сатурн е малко след залез слънце, до петък включително. Четири от планетите - Меркурий, Венера,..
В Сливен ще има днес временна организация на движението по булевард „Цар Симеон“. Причината е ремонтни дейности по ВиК мрежата на жилищна сграда с хотелска част, намираща се по плана на Промишлена зона. Едната лента за движение по булеварда ще бъде затворена, а другата остава свободна за движение. Община Сливен предупреди и за промени днес и..
Изложбата "90 години БНР - Радиото на поколения българи" беше открита в Мраморното фоайе в сградата на медията. Експозицията е с фото и архивни документи от фондовете на Държавна агенция "Архиви" и Българската телеграфна агенция. На събитието беше представен официално и новият брой на изданието на БТА - списание ЛИК, озаглавен "БНР 90 години..
Малките потребители от дневния център за деца с увреждания „Св. Николай Чудотворец“ посетиха центъра за социална рехабилитация и интеграция към Сдружение „Социален център Бургас“ и Център за настаняване от семеен тип за деца и младежи с увреждания- 3, съобщават от общината. Със съдействието на ръководителя на кукерската група „Каваклии“ в кв. Долно..
Еврозоната, помощите за украинските бежанци и войната там, ковид-19 са най-често срещаните теми по, които наблюдаваме дезинформация. Около това се обединиха участниците в кръгла маса на тема: „Свобода на медиите и плурализъм. Негативните ефекти от дезинформацията за ЕС в региона”. Меморандум за сътрудничество срещу фалшивите новини обедини всички..
Предстои реформиране на дома за стари хора в Средец. Ще бъде запазен капацитетът на услугата, като след дни потребителите ще бъдат извозени и настанени в общинското общежитие в града докато се извършва цялостното реновиране. Маргарита Стойчева от дирекция "Икономическо развитие" в общината посочи: "Приключили са обществените поръчки, избран е..
В Бургас вече ще се плаща 2 лева на час за паркиране в синя и зелена зона. Това решиха общинските съветници след продължили час и половина дебати на..
Тодор Стамболиев отново е избран за обществен посредник на Бургас. Той започва третия си мандат с подкрепата на 37 общински съветници, които гласуваха за..
Няма забавяне на процедурата по прехвърляне на държавния имот в квартал „Сарафово“, планиран за детска градина по вина на община Бургас. Това..