Редица нарушения установи проверка на Министерството на туризма и други институции на плажа "Черноморец-централен". Преди месец стана ясно, че се бави договорът на спечелилия концесията за ивица Георги Мавров. Оказва се, че процедурата е обжалвана в съда.
Комисия на Министерството на туризма е издала два акта за разполагане на плажни принадлежности срещу заплащане без разрешение, две заведения пък извършват незаконна търговска дейност, а в обектите е установено и съхранение на алкохолни напитки, без акцизни бандероли. Георги Мавров посочи, че се намира в дома си в Равда и не е запознат с издадените актове.
"Чадъри не съм разполагал. Чадърите ми са струпани без шапки, без нищо. Нито са поставени, нито нищо. Имало някакви заведения, които са работили. Те ме питаха момчетата, викам: "Защо работите, нямате нито договор, нито нищо. Трябва да има наемател или концесионер, тогава да работите". За съжаление аз нямам контрол там, нямам и право на това. При мен никой не е идвал, никой не ми е казвал. Аз не знам какво се случва на плажа", коментира той.
Мавров допълни, че заповедта за спечелената процедура за концесия не може да влезе в сила, защото е обжалвана от друга фирма. "Платил съм, имам фактура за това и чакаме някакво решение на съда", допълни той.
Мавров обясни, че от 20 дни не е посещавал плажа на Черноморец.
4% е очакваният ръст на полетите на летище Бургас тази година. Щеффи Круспе е милионният пътник на летището през туристическия сезон. Тя беше посрещната с подаръци и сувенири от ръководството на морската аерогара. Щеффи Круспе пристигна от Лайпциг с полет на авиокомпанията „Елекра еъруейс“. Над 50% ръст бележат немските туристи по Южното..
Ръководството на бургаското летище, тържествено, ще посрещне милионния турист за този сезон. Той ще пристигне в следобедните часове с полет от Лайпциг на авиокомпанията "Електра еъруейс". С една седмица по-рано в сравнение с миналата година, както и за първи през месец юли за последните 6 години, ще бъде посрещнат милионният пътник. Близо 70% е..
Парламентът въвежда засилен контрол върху цените за 12 месеца - от 8 август 2025 до 8 август 2026 година. Промените в Закона за въвеждане на еврото бяха приети окончателно на второ четене. Ще има гратисен период за бизнеса от два месеца - до 8 октомври, до когато трябва да въведат двойното етикетиране и касовите бележки с цени в лева и евро...
Ръст на туристи ще отчете това лято най-големият български курорт Слънчев бряг. Прогнозата е на хотелиера и член на Управителния съвет на „Съюза на собствениците“ Елена Иванова: " На 100% е запълнен капацитатът на хотелите. Отчита се ръст, ранните записвания за този сезон бяха изненадващо добри. Търсенето в момента не е спаднало, търсят се..
317 нови инвестиции са реализирани в лозаро-винарския сектор, субсидирани с 38 млн. лв. Това показват данните на Държавен фонд „Земеделие“ за периода 2023-2027 година, които обяви в Бургас заместник изпълнителният му директор Димитър Горов. По Плана за възстановяване и устойчивост са изплатени до момента 196 млн. лв., с които са реализирани..
Добра е реколтата на зърнените култури в Бургаско, но земеделските стопани са притеснени от ниските изкупни цени. Жътвата приключи навсякъде в региона, като въпреки сушата добивите са задоволителни - съобщи Николай Киров, председател на местния Съюз на зърнопроизводителите. „ Добивите при пшеницата са около 500 кг от декар, на места и..
Част от местата на бургаското пристанище поради ниско газене ще бъдат трансформирани в зона с обществен достъп. Предвижда се създаването на водна променада. Това съобщи по време на заседание на Комисията по туризъм транспортният министър Гроздан Караджов. Така вицепремиерът потвърди, че все още е на дневен ред проекта, за който отдавна се..
4% е очакваният ръст на полетите на летище Бургас тази година. Щеффи Круспе е милионният пътник на летището през туристическия сезон. Тя беше посрещната с..
Ръководството на бургаското летище, тържествено, ще посрещне милионния турист за този сезон. Той ще пристигне в следобедните часове с полет от Лайпциг на..
Парламентът въвежда засилен контрол върху цените за 12 месеца - от 8 август 2025 до 8 август 2026 година. Промените в Закона за въвеждане на еврото бяха..