В началото на деня стана ясно, че Регионалната инспекция по околната среда и водите-Бургас е спряла процеса заради нарушения. Имотът попада в две защитени зони, но причина за прекратяване на работата е неизчакване на Оценката за въздействие върху околната среда (ОВОС), каза за БНР-Бургас Зинка Стойкова, временно изпълняващ длъжността директор в РИОСВ-Бургас.
Димитров заяви, че само и единствено са поставени скарите за бъдещите луксозни палатки, а заради забраната за дейност няма да бъде извършено нищо друго преди излизането на ОВОС. Той намекна, че протестът бил в защита на интереси на „някой, който си е харесал мястото и иска да изгради поредния бетонов замък с басейн на първа линия пред морето.“
Той намекна, че протестиращите са „близки до бивш общински съветник от Бургас“, но отказа да спомене конкретно име.
Работата ще бъде спряна, докато не излязат резултатите от ОВОС, категорична е Зинка Соколова. Димитър Димитров обяви, че вече е нает адвокат и спорът ще бъде пренесен в съдебната зала.
„Глемпинг“ идва от английските думи glamour (блясък) и camping (къмпинг). Съчетават се всички удобства на хотелския начин на почивка, но сред природата, в големи луксозни палатки, санитарни възли, електричество и топла вода.
Балансиран, консервативен и устойчив-така кметът Димитър Николов определи проекта на Бюджет 2025 на Община Бургас. Най-важният финансов документ на общината бе представен с обществено обсъждане снощи в Дома на НХК при засилен граждански интерес. 259 милиона лева са средствата от делегираните дейности, с 14% повече от миналата година, основно..
Община Бургас ще предава на живо във фейсбук-страницата и канала си Пасхална служба в катедрален храм „Св. св. Кирил и Методий“ на 19 април. Големи монитори ще излъчват на живо и пред църквата. Стриймингът ще започне след 22.30 часа, съобщават от местната администрация. Негово Високопреосвещенство Сливенският митрополит Арсений ще отслужи от 23 часа..
Доброволческа акция по засаждане на дръвчета ще се проведе на 16 април (сряда) от 10:30 часа в парк „Славейков“ в Бургас. Инициативата е организирана от Община Бургас в рамките на проект „ПОДМЛАДИ ГРАДА: Иновативни възстановителни мерки в отговор на градските предизвикателства към здравето и включването“. Целта е да се насърчи създаването на..
До започването на основен ремонт на пътя Царево - М. Търново ще се извършва текущо поддържане. Към момента е направено изкърпване на компрометираните участъци. Това става ясно от отговор на регионалния министър Иван Иванов на питане на бургаския депутат Петър Кънев. Основният ремонт на 59 км. на отсечката от село Изгрев до граничния пункт М...
Община Несебър ще предостави безплатен достъп до всички паркинг зони по време на Великденските празници. Мерките са част от специалната организация за улесняване на придвижването в града. Гражданите и туристите ще могат да паркират свободно на шест паркинга, включително до Морската гара, Мелницата и в ж.к. „Черно море“. Вече е активиран..
Около 5% е увеличението в цените на козунаците за Великден. Това коментира в навечерието на големия християнски празник хлебопроизводителят Димитър Людиев. Причината е връщането на 20% ставка за хляба и тестените изделия. Средната цена в момента е около 5-6 лева, но може да се намери и за 50 , уточни Людиев: „Около 400 гр е..
Семинар на тема „Водолазна физиология – биологично въздействие на повишеното налягане“ събра в Бургас водолази от цялата страна. Лектор на форума беше проф. д-р Никола Шопов от ВМА – Варна, който представи актуални научни данни и практически аспекти от областта на водолазната медицина. Професорът говори за ефектите от високото налягане върху..
Над 563 милиона лева е рамката на проектобюджетът на Община Бургас за тази година. Финансовият документ ще бъде представен днес от 17.30 часа с обществено..
С протест и шествие по главните улици на Бургас, над 100 жители на града, се обявиха срещу насилието и неспазването на законите у нас. Протестът пред..
Пореден протест под мотото „Корупцията и насилието убиват" ще се проведе в Бургас, от 18 часа пред Съдебната палата. Мирното недоволство е срещу..