Паркинг зоната ще работи и този уикенд заради концертите на “Arctic Monkeys”, SOLAR Summer Fest и Джейсън Деруло
Само седмица остава до най-голямото младежко събитие в България - TEEN BOOM FEST` 22, което ще се проведе на 20 и 21 август в района на Морска гара Бургас. Организаторите на фестивала на младото поколение очакват третото поредно издание да бъде още по-мащабно от предходните две и да събере повече от 5000 на ден фенове на най-известните и актуални инфлуенсъри, спортисти и музикални изпълнители в страната.
Проявата се организира в два модула – фен среща и концертна част, а тази година на сцената ще видим - Торино и Пашата, Дара, Атанас Колев, EVA, Deni, диджей Панчо, Тита, Дара Екимова, RDMK, FIRE x DJ TEHO, V:RGO x EMIL TRF x MONEYSTAXS.
С цел осигуряване на подходящи условия и гарантиране сигурността на всички присъстващи родители и деца, ще бъде обособена специална паркинг зона на ул. „Булаир“, в отсечката от ул. „К. Фотинов“ до ул. „Цар Симеон“ в диапазона от 16.00 до 22.30 часа на 20 и на 21 август /събота и неделя/.
Паркинг зоната ще осигури допълнителни места за около 120 автомобила, а за по-голяма безопасност временно ще бъде ограничено движението от кръговото кръстовище на хотел „Приморец"“ в посока Морска гара. Това стана ясно на среща между представители на Община Бургас, служители на реда, контролни органи и институции, ангажирани с провеждането на фестивала.
Допълнителната паркинг зона на ул. „Булаир“ ще работи и на 12, 13 и 14 август /петък - неделя/, както следва: 12 август от 16.30 – 01.00 ч., 13 август – 21.00-01.00 ч. и от 17.00 – 00.00 ч. на 14 август, заради предстоящите концерти на “Arctic Monkeys”, SOLAR Summer Fest и Джейсън Деруло, за които ще има осигурени и извънредни нощни автобуси по линии Б11 и Б12.
Тихомир Инджов от Несебър и Георги Апостолов от Шумен са двамата водачи, които снощи са извършили граждански арест на пиян украински шофьор на автобус. Случаят е на пътя Поморие-Слънчев бряг. Двамата мъже са станали свидетели на криволичещ автобус, с украинска регистрация, който е извършил няколко нарушения, включително и обратен завой в..
59-годишен мъж от Шумен опита да подкупи полицаи, след като е бил засечен да шофира след употреба на алкохол в Айтос. При проверка вчера сутринта дрегерът отчел 0,68 промила алкохол в кръвта му. На шофьора е издаден и връчен талон за изследване. Той отказал да даде кръвна проба за химичен анализ. Вместо това мъжът подхвърлил в багажника на..
Двама мъже извършиха граждански арест на пиян шофьор на автобус на пътя Поморие-Слънчев бряг. Инцидентът е от вчера около 18,30 часа. Шофьорите забелязали, че автобус с украинска регистрация пред тях се движи, криволичейки по пътя и подали сигнал до полицията. След като видели неправилна маневра „обратен завой“ на главния път Бургас – Варна двамата..
46-годишен бургазлия е в болница, с опасност за живота, след като е бил намушкан с нож на улица „Странджа“ снощи, съобщават от ОДМВР. Прободната рана е в гръдния кош и е засегнала бял и черен дроб. В резултат на бързите полицейски действия е установен и задържан предполагаемия извършител на деянието – това е 33- годишен криминално проявен..
Четирима бедстващи в лодка бяха спасени край Несебър. Катерът, който им е помогнал е „Спасител 4“ на Благотворителната организация „Спасяваща животи в морето – Несебър“. Веднага след получаването на сигнала около 17,10 часа в неделя плавателният съд с капитан Емил Петров и моряк Калоян Райковски тръгва от Северното пристанище в Несебър. Мястото..
В Държавен вестник вече са обнародвани измененията на Наказателния кодекс, част от които са свързани с престъпления, извършени от водачи под въздействие на алкохол или наркотици. Драстично се увеличават глобите, които за някои нарушенията достигат 5 хиляди лева. Част от наказанията са завишени, особено към шофьори употребили алкохол или наркотични..
Диана Мицканова – Лазарова встъпи в длъжност „Съдия“ в Окръжен съд – Бургас. Тя положи клетва пред Общото събрание на съдиите и подписа клетвен лист, съгласно изискванията на Закона за съдебната власт, информират от съда. Магистратът е назначен с решение на протокол №23 от 15.07.2025 г. на Съдийската колегия на Висшия съдебен съвет...
Двама мъже извършиха граждански арест на пиян шофьор на автобус на пътя Поморие-Слънчев бряг. Инцидентът е от вчера около 18,30 часа. Шофьорите..
Тихомир Инджов от Несебър и Георги Апостолов от Шумен са двамата водачи, които снощи са извършили граждански арест на пиян украински шофьор на..
46-годишен бургазлия е в болница, с опасност за живота, след като е бил намушкан с нож на улица „Странджа“ снощи, съобщават от ОДМВР. Прободната..