Ваучерите за храна влизат в обращение и в туризма. Те ще са приложими както за основните услуги – настаняване, храна и транспорт, така и за допълнителните услуги – като атракциони, спа и уелнес, пътувания, различни прояви с културен и опознавателен характер, конкресни, спортно-анимационни, здравни и т.н.
Тези ваучери, предоставяни от работодателите на техните служители подпомагат покупателната способност. Изгодни са и за работодателите, защото са освободени от данъци и осигуровки в размер до 200 лв. на месец на работник.
Първите договори сключени от доставчици на туристически услуги с оператор на ваучери са от края на юли и началото на август, като интересът се увеличава. Това каза в предаването на Радио Варна „Новият ден“ експертът в ресорното министерство Венелина Червенкова.
Ваучерите ще са приложими и в зимните курорти
По закон биха могли да бъдат ползвани и за второстепенни услуги като ползване на въжени линии(лифт) и наем на екипировка, поясни експертът.
Това е една добра възможност за стимулиране на вътрешния туризъм, подчерта Венелина Червенкова
Ваучерите за храна бяха искани и от представителите на туристическия сектор, защото смятаме, че това ще допринесе за раздвижване на бизнеса и ще даде възможност на българите да се възползват от предлаганите услуги в страната.
Повечето основни хранителни продукти, плодове и зеленчуци поскъпват на борсите у нас, показват данните от тазседмичния бюлетин на Държавната комисия по стоковите борси и тържищата (ДКСБТ), предаде БТА. Индексът на тържищните цени (ИТЦ), който отразява движението на цените на хранителните стоки на едро в България, се повиши с 1,16 процента до 2,240..
Добра година и за входящия туризъм, и за пътуванията на българите в чужбина прогнозираха туроператори пред БНР. С 20% повече са резервациите за изходящи пътувания на българите в сравнение със същия период на миналата година, каза Емил Абазов, член на Управителния съвет на Асоциацията на българските туроператори и туристически агенти. През 2025 г...
След влизането на България в сухопътния Шенген, НАП засилва контрола върху стоките с висок фискален риск, като проверките ще бъдат изтеглени във вътрешността на страната и на местата за разтоварване на стоки, за които Агенцията разполага с информация в реално време. Проверки, съвместно с останалите институции, ще продължат да бъдат правени и по линията..
Готов е проектът за музей на мановия мед в Царево. Идеята е на ръководителя на Центъра за върхови постижения към Софийския университет проф. Иван Илчев, който е и бивш ректор на висшето училище. Заедно с експозицията ще бъде изградена и лаборатория. Тя е изключително важна, обясни Манол Тодоров, председател на пчеларско сдружение..
Изплащането на пенсиите ще започне от 7 януари и ще завърши на 20-то число същия месец, потвърдиха от Националния осигурителен институт. Периодът се отнася за хората, които получават пенсиите си чрез пощенските станции. За тези, които са избрали банков превод - парите ще бъдат преведени във вторник. Обезщетенията за безработица ще се платят на 15..
Дългоочаквани проекти ще се реализират през 2025-а година в Бургаска област. Най-модерната пречиствателна станция, която се изгражда на язовир „Ясна поляна“ ще влезе в експлоатация, а в Бургас се очаква да приключи строителството на кръвен център. Реализацията и на двата значими проекта започна през 2024-а година. Над 20 млн.лева е инвестицията в..
Дефицитът в хазната достигна до 3.69 милиарда лева към края на ноември, показват данните на финансовото министерство. Това прави 1,8 % от прогнозния БВП. На месечна база за ноември се отчита подобрение на бюджетното салдо, като приходите за месеца превишават разходите с близо 0,3 млрд. лв. Принос за това основно имат по-високите постъпления от..
Добра година и за входящия туризъм, и за пътуванията на българите в чужбина прогнозираха туроператори пред БНР. С 20% повече са резервациите за изходящи..
Повечето основни хранителни продукти, плодове и зеленчуци поскъпват на борсите у нас, показват данните от тазседмичния бюлетин на Държавната комисия по..