Между 504 и 541 лв. да е линията на бедност, спорят синдикати и работодатели. Увеличението ще е с повече от 22% спрямо сегашната. Тоест – най-голямото увеличение през тази година ще е … на линията на бедност. Иначе, отчитат от социалното министерство, това имало позитиви, защото ще се увеличи подкрепата към хората с увреждания. Тези, които са с над 50% у нас били… над 670 000 души. Ако статистиката сега ни изкара 6.7 милиона народонаселение, значи това са 10% от хората. Но, тъй като сме почнали математически (горката математика, в часовете ѝ играех белот), вадим калкулатора и смятаме. Ако приемем, че сме над линията на бедност, примерно, с 542 лв., делим на 30 дни и ни се падат 18 лв. и 7 ст. на ден. Тоест – ако разполагаме с тази сума на ден, не сме бедни. Реално, човек може да се нахрани с тази сума. Е, не може да си плати сметките, транспорта, не трябва да се разболява, да си купува обувки, дрехи… Но това вече са битовизми.
С тези сметки започваме следобедната ни среща в „Булевард Демокрация“. До 18 – с Стефан Генчев и с мен, Мариян Иванов.
Ето и акцентите:
- По слушателски сигнал – защо има проблем със записването за дърва в сунурларското село Грозден? Тема на деня
- В коментарната ни рубрика – защо политолог сравни дебатите на политици с такива като за петокласници?
- След 17 ч. – може ли Бургас да остане без спешна помощ? Климентин Милчев, синдикалист в сектора
- И още - деца с увреждания от Бургас стигнаха за първи път до морския бряг, чрез удължената дървена пътека на Северния плаж. Ще ви разкажем повече за инициативата
- И днес – време за култура, за спорт, за вълненията на хората от социалните мрежи и за премиерните заглавия от големия екран
- Телефонът за връзка с нас е 056/82 59 95, можете да ни намерите и във Фейсбук, Инстаграм и Туитър. Аз съм Мариян Иванов и ще съм вашата ефирна компания до 18.
С демонстрации по спасяване при катастрофа и евакуация на пострадал от покрива на висока сграда Регионалната дирекция „Пожарна безопасност и защита на населението“ – Сливен отбеляза Седмицата на пожарната безопасност. На централния площад „Хаджи Димитър“ огнеборците показаха своите действия пред деца от няколко детски градини. Сред..
Окръжната прокуратура в Бургас предяви новото по-тежко обвинение на 18-годишния Никола Бургазлиев, който на 14 август блъсна с електрическо АТВ петима души, като вследствие на удара по-късно в болница почина 35-годишна жена. Според новата правна квалификация случаят е определен като особено тежък, престъплението е извършено с евентуален умисъл и след..
Част от ракета е била открита на плаж „Велека“ край Синеморец. Новината потвърди за БНР Бургас концесионерът на ивицата Филип Баров. По думите му снарядът е бил забелязан от един от спасителите. „Вчера изплува на брега и сутринта го извадиха. Пълен беше с туристи плажа, предупредихме всички, извадихме ги от водата, някой се уплашиха, защото не знаеха..
10-годишният Никола Димов от Бургас страда от рядко вродено заболяване и има нужда от финансова подкрепа за операция в САЩ. При него едното краче е значително по-късо от другото. В подкрепа на момчето предстои благотворителен концерт на 15 септември в Летния театър, а много училища обявяват кампании вместо цветя на първия учебен ден да се..
Като "водна катастрофа" определиха ситуацията с ВиК сектора в страната народни представители от "Възраждане" на брифинг в Бургас днес. ВиК проблемите и пътната инфраструктура са сред основните акценти в стартиралата национална кампания „Парламентът отива при народа“, организирана от партия „Възраждане“. Очаква се тя да продължи до края на..
УМБАЛ Бургас и България завинаги ще бъдат част от историята на едно семейство от полския град Краков. Докато са били на почивка тук, се ражда тяхната трета дъщеря – Хеленка, 11 седмици преди термина. Момиченцето тежи едва 1,4 кг и се нуждае от интензивни медицински грижи. На смяна в Отделението по неонатология е д-р Слава Коларова - специалист, с..
В 8 часа е спряно водоподаването в к-с „Зорница“, на блокове с номера: - 1, 2, 49, 57, 61, 40, 33, 34, 35, 37, 38, 42, 43, 44, Спортна зала "Бойчо Брънзов" и УМБАЛ Бургас, съобщи ВиК - Бургас. Също без вода от 9 ч. ще бъде к-с „Братя Миладинови“, за следните блокове с № 38, 39, 40, 41, 56, 57, 58, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 70, 71. На посочените места..
Средец навършва 65 години. По този повод през целия септември предстоят събития, посветени на празника на града – 23 септември. В програмата са..
По инициатива на нестинарската общност в село Българи чрез благотворителна кулинарна инициатива бяха събрани 5000,10 лв. за лечението на Стефчо...
Публиката в Бургас ще има възможност да види предпремиерата на най-новия проект на Нина Николина – GLOBAL POP. Концертът е на 2 октомври от 19:30 ч. в..