Бурята, която се разрази над Бургас нанесе десетки щети из целия град. Стотици са сигналите за паднали дървета само в рамките на града, съобщава дежурният в Община Бургас.
В Регионалната служба за пожарна безопасност и защита на населението в Бургас също са постъпили над 50 сигнала за отнесени покриви и съборени дървета.
Ураганният вятър на места е достигнал до 100 км/ч по данни на ХМО Варна.
Кметът Димитър Николов съобщи в социалните мрежи, че разчистването след бурята продължава във всички комплекси и квартали на Бургас.
“Въпреки че всички поддържащи фирми са навън с хора и техника, падналите дървета и клони, част от тях върху улиците на града, са толкова много, че не е възможно всички да бъдат прибрани до сутринта.”
От Община Бургас съобщават, че няма сигнали за пострадали хора.
Няколко места са без ток - в части от кв. "Сарафово", “Меден рудник” и "Крайморие", както и в селата Миролюбово, Изворище и рибарското селище.
Заради катастрофа и паднало дърво пътят до Джъмбо е затворен за преминаване на автомобили.
Градският транспорт на Бургас е спрян само в участъка на бул. "Мария Луиза" заради паднало дърво. Използва се обходен маршрут. Екипи са на място и разчистват пътното платно.
Огромен бор затисна джип в бургаския комплекс „Изгрев“. В социалните мрежи се съобщават за стотици други случаи на паднали дървета в Бургас. В комплекс "Славейков" блок е с отнесен покрив, а на няколко други е паднала изолацията.
Конструкцията на терариума в Морската градина е пострадала. Няма избягали змии и хищни птици, уверяват организаторите на изложбата. На място там е кметът Димитър Николов.
Значителни щети са нанесени и в Морската градина на Бургас.
снимка: Радостина Ценова
В община Поморие няма ток поради тежка авария. Електрозахранването е спряно и в Ахелой, Каблешково, Габерово, Дъбник и Лъка.
Наводнени се множество улици в града. Блокирани са основни пътни артерии заради паднали дървета.
Поморие / снимка: Живко Нанев
Пострадали са много автомобили. Кметът на Поморие Иван Алексиев е свикал кризисния щаб.
Десетки яхти са завлечени в морето заради силния вятър. Морска администрация се е отзовала на сигнал за човек паднал зад борда.
Катер от Бургас е тръгнал към мястото на инцидента, но през това време мъжът е бил спасен от друга яхта, която се е намирала в района. Мъжът е в добро здравословно състояние. Спасителната акция е преустановена.
"Тежка е ситуация, много паднали дървета, смачкани коли, затворени пътища", така коментира ситуацията за БНР Бургас кметът Иван Алексиев.
Той информира, че двама са били затиснати от ламарините на тавана на гранд хотела в Поморие. Пострадалите са откарани в болница.
В областния център има сигнал за семейство, което е блокирано на остров "Свети Иван", което било там за разходка.
В Средец и Камено екипи реагират на сигнали за паднали дървета и се разчистват щетите от бурята. Там няма по-сериозни последствия.
В Приморско, Китен и Царево са паднали минимални количества дъжд.
Маршрутът на автобусна линия №9 в Бургас се променя временно заради строително-ремонтни дейности на улица „Одрин“. Това съобщиха от общинския превозвач „Бургасбус“. Автобусите ще се движат по следния обходен маршрут: ул. „Христо Ботев“ – ул. „Сан Стефано“ – ул. „Калоян“ – бул. „Тодор Александров“ – ул. „Струга“. Спирка „Отец Паисий“ временно няма..
Напредва ремонтът на 34-километровия участък от третокласния път през Дюлинския проход в отсечката между Старо Оряхово в област Варна и Гюльовца в община Несебър, информират от АПИ. На обекта са приключили строителните дейности по разширението на отсечката. Изкопните и земните работи са на финален етап. На мястото на старите и компрометирани водостоци..
БНР-Бургас откри изложба с кауза по повод 13 – я си рожден ден. Тя е под надслов „Магията на пленерната живопис-морето“ и е с картини на ученици от Националната художествена гимназия „Димитър Добрович“ в Сливен. Изложбата е съпроводена с дарителска акция за възстановяване на сградата на Националната гимназия за приложни изкуства..
Тридесет млади автори от България и чужбина ще пристигнат в Бургас, за да се включат във финалния етап на Международния младежки литературен и филмов фестивал „Приятелството – смисъл и спасение“. Събитието, организирано от Центъра за еврейско-българско сътрудничество „Алеф“, ще се проведе за четвърта поредна година и ще постави кулминацията на..
По случай Международния празник на детето - 1 юни, днес в авиобаза Безмер е обявен Ден на отворените врати. Между 9:30 и 14:00 часа малките любители на авиацията ще имат възможност да се запознаят отблизо със самолетите Су-25, стрелково въоръжение, летателна екипировка, спасително оборудване и не по малко интересната самолетообслужваща техника в..
Поради възникнала аварийна ситуация на магистрален водопровод днес, 30 май са възможни спирания и аномалии на водоподаването на населените места от райони Карнобат, Айтос, Камено и Бургас, захранени от деривация „Камчия-юг“, съобщават от ВиК - Бургас. Проблемите с водоподаването ще са за живущите в с. Зимен, с. Глумче, с. Соколово, с. Козаре, с...
Почетен лист и филм за Стоян Шивачев ще бъдат представени в Центъра за съвременно изкуство и библиотека на 3 юни. Те са дело на клуба по творческо писане „За хвърчащите хора” с ръководител д-р Добрина Топалова. Те са подкрепени от Фондация „Шанс за децата и природата на България“, с чиято помощ се развиват и творят талантливите бургаски младежи...
Поради възникнала аварийна ситуация на магистрален водопровод днес, 30 май са възможни спирания и аномалии на водоподаването на населените места от..
300 хиляди лева дари нефтената рафинерия на община Бургас. Средствата са за благоустрояване на паркова зона в кв. Ветрен. Споразумението между..
По случай Международния празник на детето - 1 юни, днес в авиобаза Безмер е обявен Ден на отворените врати. Между 9:30 и 14:00 часа малките любители..