Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Каналджиите на мигранти остават в ареста

Снимка: Радио Пловдив, Димитър Владимиров

Петимата каналджии на мигранти остават в ареста, това реши съдът в Пловдив като се съобрази с идскането на районната прокуратура. Начело на организираната група, според повдигнатите обвинения на прокуратурата, е 29-годишният сириец Масуд. Адвокатите на каналджиите обявиха, че ще обжалват решението и следващото заседание на съда се очаква в четвъртък.

Прокуратурата повдигна обвинения на 29-годишния сириец, тартор на организирана група за трафик на мигранти, както и на 4-ма негови помагачи, които са български граждани. Каналджиите осигурявали на мигрантите транспорт от границата и подслон в Пловдив. Отделно от това обвиняемите подсигурили канал през България на мигранти от Сирия, Афганистан и Мароко. 

По време на огледа на един от телефоните на Масуд Абдо, преди два дни, е получено съобщение с точка с конкретни географски координати около Бургас. Мигновено на мястото бяха изпратени полицейски екипи и задържани 30 марокански граждани, т.е каналът продължава да работи от Турция, правим всичко възможно да го пресечем тук, каза прокурор Димитър Пехливанов

Смята се, че сириецът, който е „мозъка“ на групата, е организирал и фаталния превоз на нелегални бежанци, при който загинаха двама бургаски полицаи. Ако обвиненията срещу петимата се докажат, ги очакват присъди до 5 години затвор и глоба от 3 хил. до 10 хил. лева.


По публикацията работи: Мариян Иванов


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините в развитие можете да следите и в нашата Facebook страница, както и в Twitter. Последвайте ни и в Instagram и YouTube за различния поглед на събитията от деня.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Над 20 автомобила изгоряха в Свети Влас при пожар, тръгнал от сухи треви (ВИДЕО)

Над 20 автомобила изгоряха в Свети Влас при пожар, тръгнал от сухи треви. Огънят е потушен. Четири минути след 16 часа е получен сигнал за пожар в сухи треви в имот, който се намира до кръговото кръстовище на Свети Влас. Изпратен е екип на пожарната в Несебър, съобщи директорът на Регионалната дирекция за пожарна безопасност и защита на..

публикувано на 23.07.25 в 17:15

Локализиран е пожарът край Воден, борбата с огъня до Камен връх продължава

Пожарът, пламнал по-рано тази сутрин, край боляровското село Воден е локализиран, съобщи заместник кметът на община Болярово Нина Терзиева: "Пожарът е локализиран между селата Воден, Горска поляна и Странджа по протежение на газопровода за Турция, който е на наша територия. В горска местност е, продължава наблюдението на терена, няма опасност за..

обновено на 23.07.25 в 12:35

Два хеликоптера Кугър се борят с огъня в община Болярово /ОБНОВЕНА/

Второ денонощие продължава борбата с огъня между боляровските села Стефан Караджово, Денница и Камен връх.  Въведено е частично бедствено положение , за село Камен връх е задействана системата за ранно предупреждение BG-ALERT.  Преди час в гасенето на огъня са включени и два хеликоптера Кугър , в центъра на село Камен връх са три противопожарни..

обновено на 23.07.25 в 12:00

Пожарът в Сакар е локализиран, остава частично бедствено положение в Тополовград

Пожарът в района на Сакар планина, заради който Община Тополовград обяви частично бедствено положение, е локализиран, съобщават от Регионалната дирекция „Пожарна безопасност и защита на населението“ – Хасково. Огънят е обхванал около 1000 декара, като сериозни щети са нанесени в района на село Владимирово – изгорели са постройки, широколистна..

обновено на 23.07.25 в 08:15

Локализиран е пожарът във вилна зона "Батмиш" край Сливен

Локализиран е пожарът във вилна зона „Батмиш“ край Сливен, съобщиха от полицията. Пожарът е обхванал 400 декара сухи треви и храсти. Няма пострадали хора и опожарени къщи.  Пет екипа на пожарната, военни, горски служители, частни фирми и доброволци се включиха в гасенето. Сигналът за огъня е подаден в 18.09 часа. Военните са включени по искане на..

публикувано на 23.07.25 в 07:28

Мъж катастрофира в Созопол заради прилошаване, почина по пътя към болницата

63-годишен мъж от Казанлък катастрофира в Созопол след като ум прилоша. Инцидентът е станал по обяд.  Автомобилът му се движел по улица "Виа Понтика" срещу № 24 в посока ул. "Антеа". Шофьорът навлязал в лентата за насрещно движение, качил се върху тротоара и спрял в метален стълб от електропреносната мрежа.  На водача е оказана спешна медицинска..

обновено на 22.07.25 в 22:14
БНБ

И БНБ предупреди за ало измами с предложения за кредити

Българската народна банка предупреди за новопоявили се телефонни измами, при които обаждащите се твърдят, че са служители на БНБ. От името на банката измамниците твърдят, че отпускат кредити и дават инструкции за извършване на различни действия - включително внасяне на парични суми или нареждане на преводи. "Подобни обаждания са измамни и не..

публикувано на 22.07.25 в 15:30