Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Искрата по „Черният път“, където е „Първи и последен“

С двете парчета бургазлията се връща на сцената като солов изпълнител



Искрен Тончев-Искрата се връща на музикалната сцена като солов изпълнител. През последните две години бургазлията направи дует с Дара Екимова и написа музиката за песни на Миро, Папи Ханс, дори поп парче за Азис. В средата на юли избухна със сингъла “Черният път”, а преди броени дни излезе и ремиксът на песента - “Първи и последен”. Оригиналът обаче ще се появи заедно с мини албум, чиято премиера ще бъде през ноември.

Най-накрая пускам бунтарската песен, която кипеше в мен, заяви 29-годишният бургазлия, който е и преподавател по бийтбокс.  В предаването „Ева в неделя“ той разказа:

„Аз съм от изпълнителите, които смятат, че думите все пак са важни, макар че в световните трендове наблюдаваме и обратното-музиката води, текстът е между другото. Предпочитам да имам и история, която да разказвам. В моите песни те са вдъхновени от мои лични случки, което работи най-добре-когато слушат да се асоциират с историята и да намерят нещо за себе си.“

Относно горещото видео към „Черният  път“, дело на Емануил Алберт и неговия екип, Искрата е категоричен, че и по-скандални кадри се въртят по музикалните канали, а посланието е за борбата с изкушението, което ни заобикаля.

„Първи и последен“ отново е по лична история. Песента разказва за чупливо момиче и мъжете, които искат да си купят вниманието й с предупреждение към всички в тази ситуация, че могат от царици да се превърнат в повалени пешки. Първоначалната версия е по-бавна и меланхолична, но Искрата решава да направи и ремикс, който счита, че е по-подходящ за излизането от лятото. В мини албума ще има още 4 песни в същия стил.

За радост на женската аудитория Искрата търси хармония в отглеждането на цветя-полива грижливо растенията у дома по график, не им пее, но те са изложени на непрекъснатите му музикални търсения. Дал си е обет за здравословен живот и строго следи качеството на храната си, а пред кафето предпочита чая. Има и една страст, а тя е парфюмните аромати:

„Любими нотки са ми тамян, роза, кожа, агарово дърво. Вече съм преминал една граница и имам доста парфюмни композиции, които използвам всеки ден според настроението ми, къде отивам, как съм облечен, така че при мен се е превърнало в мания.“

Повече чуйте в звуковите файлове.


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините в развитие можете да следите и в нашата Facebook страница, както и в Twitter. Последвайте ни и в Instagram и YouTube за различния поглед на събитията от деня.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Vienna Strauss Philharmonie Orchestra тази вечер с концерт в Бургас

Бургаската публика ще има възможност да се наслади днес на концерт на Vienna Strauss Philharmonie Orchestra  в Културен дом НХК. Началният час е 19.00 часа. Оркестърът е основан през 2014 г. от създателя на световноизвестния Моцарт оркестър Гералд Грюнбахер (Виена, Австрия). 27 музиканти от целия свят (Австрия, Унгария, Германия, Кипър, Полша, Тайван,..

публикувано на 21.02.25 в 15:15

Предлагат  възстановяване на военни паметници в общините Созопол и Сунгурларе  

Предложение за изграждане и поддържане на военни паметници със средства от централния бюджет ще изпрати областният управител на Бургас Мария Нейкова до Министерство на отбраната. Решението е взето на заседание на Областната комисия по военни паметници. Одобрените проекти са на общините Сунгурларе и Созопол. Община Созопол..

публикувано на 21.02.25 в 10:00

Фолклорни състави от Ямболско в проекта "Живата традиция"

23 танцови и певчески състави от 15 населени места в ямболска област са включени в проекта „Живата традиция“ на Фолклорен ансамбъл „Тунджа“, защитен по програмата "Нематериално наследство за професионални ансамбли“ на Министерството на културата.    Дейностите включват образователни програми и творчески школи за деца, ученици и самодейни колективи в..

обновено на 21.02.25 в 09:43

Сливен ще кандидатства за финансиране на ремонти на 3 военни паметника

Област Сливен ще кандидатства за финансиране на ремонтите на 3 военни паметника през тази година, реши Областна комисия „Военни паметници“. Подлежащите на ремонтно-възстановителни дейности войнишки паметници са в общините Сливен и Нова Загора.  Област Сливен ще кандидатства за финансиране на ремонтите на 3 военни паметника през тази година, реши..

обновено на 21.02.25 в 08:53

Ник Картър от Backstreet Boys предпочете Лас Вегас пред Бургас

Ник Картър от Backstreet Boy е отменил участието си в тазгодишното издание на  SPICE Music Festival, съобщават организаторите. Датите за европейските му концерти се отменят заради настъпили промени в графика на Backstreet Boys и обявени нови дати за SPHERE концертите им в Лас Вегас през месец август 2025 година. "Продължаваме да обсъждаме други..

публикувано на 20.02.25 в 15:43

Романът „Илюзионистът“ на Недялко Славов ще бъде представен в Бургас

Поетът, писател и драматург Недялко Славов ще представи новия си роман „Илюзионистът“ на 20 февруари, от 18.00 часа в Центъра за съвременно изкуство и библиотека  в Бургас. В едно свое интервю Недялко Славов сам дава ключа към романа „Илюзионистът", а и към цялото си творчество - свободната воля. Тя прави човека различен от всяко друго творение, от..

публикувано на 20.02.25 в 13:00

Прожектират в Бургас филм за един от най-големите меценати проф. Минко Балкански

На 20 февруари (четвъртък) 2024 г. в Бургас своя премиера ще има лентата, посветена на един велик човек, чието име и постижения всеки българин трябва да познава: проф. Минко Балкански. Знаменитият световен учен в областта на физиката, е  най-големият съвременен дарител в сферата на образованието у нас , като е подкрепил изключително много..

обновено на 20.02.25 в 10:09