Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Близо 400 тежки катастрофи са станали за година в Бургаска област

(архив)
Снимка: БНР Бургас

396 тежки катастрофи са станали за година по пътищата на Бургаска област. Тенденцията е пътните инциденти и пострадалите в тях да се увеличават. 28 души са загубили живота си, а над 500 са ранени през изминалата година. 

Бургаска област е на четвърто място у нас по брой на тежките произшествия и ранените през  2021 година и на седмо по брой на загиналите, показват данните на Териториалното статистическо бюро.

Най-много инциденти на пътя са станали през лятото като юли е най-тежкият месец. Броят на катастрофите е най-голям в понеделник, сочи още статистиката. Близо 54 % са пострадалите са на възраст между 25 и 64 години. 10 на сто от ранените са деца.

По общини най-голям брой произшествия е регистриран в Община Бургас - 185, съответно с 222 ранени и 6 загинали, следвана от Община Несебър, където са регистрирани 45 ПТП, с 59 ранени и 2 загинали лица. Най-малко произшествия са настъпили в Община Царево - 6 на брой, със 7 ранени лица и 1 загинал.


По публикацията работи: Ивайло Пеев


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините в развитие можете да следите и в нашата Facebook страница, както и в Twitter. Последвайте ни и в Instagram и YouTube за различния поглед на събитията от деня.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Дете и майка са с опасност за живота след сблъсък с АТВ в Слънчев бряг (ОБНОВЕНА)

Дете и майка му са с опасност за живота след катастрофа с АТВ в Слънчев бряг.  Общо петима, сред тях и хотелски служител, пострадаха при тежкия инцидент в курорта. Причината е вероятна техническа неизправност.  Настанени в реанимация са дете на 3 г. и 6 месеца и неговата майка на 30 години. Те са най-тежко пострадалите от катастрофата,..

обновено на 14.08.25 в 18:58
архив

Отменено е бедственото положение в село Скала (ОБНОВЕНА)

Няма действащи нови огнища от 23:00 часа снощи в сунгурларското село Скала. Това съобщиха за Общественото радио от Областната администрация в Бургас. От този следобед е отменено бедственото положение в село Скала, каза за БНР Бургас кметът на община Сунгурларе Димитър Гавазов. То бе въведено на 8 август, заради пожара, възникнал първоначално в..

обновено на 14.08.25 в 17:09

Полицията иззе ново количество райски газ

Ново количество райски газ - 236 флакона, с вместимост  670 г и множество балони, предназначени за питейните заведения и барове на територията на Община Созопол, са иззети от служители на Районното  управление в морския град.  Това е станало непосредствено след закупуването им от 35-годишен мъж от София. От владението на същия два дни по-рано..

публикувано на 14.08.25 в 16:22

Остава в ареста мъжът, обвинен за притежание на наркотици в Лозенец

За постоянно остава в ареста Тодор Дюлгеров, който беше задържан за притежание на голямо количество наркотици в София и в царевското село Лозенец.  Това реши Апелативният съд в Бургас.  Гледат мярката на обвиняем за притежание на наркотици в Лозенец Припомняме, че на 15 юли тази година у Дюлгеров е открита около 380 кг марихуана,..

публикувано на 14.08.25 в 16:01

Задържаха шофьор около Царево, превозвал в микробус 28 мигранти

Шофьор е задържан в района на Царево, след като в микробуса му са установени 28 мигранти. Гранични полицаи и служители на РУ – Царево (Районно управление) са спрели в понеделник микробуса на пътя за Бургас. При проверка в товарното помещение са били установени 28 мъже без документи, на възраст между 14 и 25 години – 26-има от Афганистан и двама от..

публикувано на 14.08.25 в 14:30

Гледат мярката на обвиняем за притежание на наркотици в Лозенец

Апелативният съд в Бургас ще разгледа днес мярката за неотклонение по дело за притежание на наркотици. Заседанието е насрочено за 14:30 ч. Операцията на ГДБОП е проведена в продължение на воденото разследване за трафик на наркотици. ГДБОП откри над 1.5 кг кокаин в София и село Лозенец, общ. Царево Според обвинението на 15 юли 2025 г. в..

публикувано на 14.08.25 в 13:30

Прокуратурата задържа за 72 часа обвиняемия за катастрофата край Поморие

Окръжната прокуратура в Бургас е задържала за срок до 72 часа мъжа, обвинен в причиняването по непредпазливост на смъртта на 77-годишна жена и нанасянето на тежка телесна повреда на нейния съпруг.  Задържан е 59-годишен мъж за катастрофата с мотопед, при която загина жена Пътнотранспортното произшествие се случи  на 12 август на път в..

публикувано на 14.08.25 в 13:00