Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Над 320 000 къса контрабандни цигари задържаха на МП Лесово

Митническите служители на Лесово задържаха 322 580 къса контрабандни цигари при проверка на товарен автомобил, влизащ в страната от Турция. Според представените документи е превозвал пластмасови палети и амбалажна хартия от Турция за Румъния през България.

При извършената митническа проверка на превозното средство, включително със специализирана рентгенова апаратура, инспекторите установяват зони с подозрителна плътност в товара. В областта на маркираните зони са открити в хода на контролните действия 23 броя колета съдържащи недекларирани общо 16 129 кутии цигари с различни търговски марки – всички без български акцизен бандерол.

Контрабандните цигари са иззети. Според първоначалната оценка от вещо лице стойността на недекларираните тютюневи изделия е над 110 000 лева.

Задържан е шофьорът на товарния автомобил. По случая е образувано досъдебно производство от разследващ митнически инспектор от ТД Митница Бургас, което се провежда под надзора на Окръжна прокуратура - Ямбол.   


По публикацията работи: Ивайло Пеев

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините в развитие можете да следите и в нашата Facebook страница, както и в Twitter. Последвайте ни и в Instagram и YouTube за различния поглед на събитията от деня.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Община Сливен алармира за редовни вандалски набези върху обществените чешми

Обществените чешми в Сливен са обект на непрекъснати кражби и вандализъм, алармират от общинското предприятие „Озеленяване и гробищни паркове“.  Близо 25 са питейните чешми в града, като до момента заради вандалските набези са ремонтирани 20, а цената на ремонта и подмяната възлизат на около 90 лева, коментира за БНР Курти Карагенов, ръководител на..

публикувано на 09.08.25 в 18:30

Бедствено положение е обявено в няколко населени места в Сунгурларско заради бушуващия пожар /ОБНОВЕНА/

Два хеликоптера и два шведски самолета, които пълнят вода от язовир "Камчия", помагат в гасенето на пожара край сунгурларското село Славянци. Това съобщи за БНР Бургас кметът Димитър Гавазов. Огънят продължава да бушува в гористата местност край населеното място като до момента са изгорели над 5000 декара площ. "Няма опасност за хората", каза още..

обновено на 09.08.25 в 16:32

Издирват жена, проявила агресия на бензиностанция в Бургас

ОДМВР-Бургас издирва информация за жена, за която се предполага, че е украинска гражданка. Тя е установена в района на бензиностанцията край автогара „Запад“ в Бургас, където е проявила агресивно поведение спрямо служители на обекта.  От полицията призовават гражданите, които имат информация за самоличността или адреса ѝ, да сигнализират на телефон 112..

публикувано на 09.08.25 в 16:00
Снимката е илюстративна.

Затруднено е движението към центъра на Бургас

Затруднено е движението по бул. "Тодор Александров" в посока центъра на Бургас, сигнализира наш слушател. Няма катастрофа на пътя, но движението се осъществява бавно в района на "Трапезица", както и в района на бул. "Струга" към кръстовището с "Даме Груев".  В "Акациите" също има затруднение на движението и колите се предвижват бавно, показа справка с..

публикувано на 09.08.25 в 11:08
димът над село Воден

Община Болярово иска спешни мерки заради серия от пожари в село Воден

Община Болярово поиска спешно засилване на полицейското присъствие в село Воден заради поредица от пожари, възникнали в тъмната част на денонощието. Само за 11 дни са регистрирани три инцидента, като два от тях – в нощта срещу 8 август – са възникнали в непосредствена близост до Дома за възрастни хора, където живеят около 30 души.  Заради текущ ремонт..

публикувано на 08.08.25 в 17:30

Каналджии, пияни и дрогирани да плащат стойността на чуждото превозно средство, което са използвали

Каналджии, пияни и дрогирани ще плащат стойността на чуждото превозно средство, с което са осъществили деянието. Осъдените за каналджийство ще дължат равностойност на превозното средство, с което са превели противозаконно през границата на страната отделен човек или група, в случаите, в които автомобилът липсва, бил е отчужден или не е тяхна..

публикувано на 08.08.25 в 17:00

Две деца и жена пострадаха при катастрофа на АМ "Тракия"

Две деца и жена са откарани в болница след пътнотранспортно произшествие на автомагистрала „Тракия“ в посока Бургас. Инцидентът е станал в района на км 345, по данни на полицията. По първоначална информация при изпреварване водач е загубил контрол над автомобила и е ударил друга кола, в която пътувало семейство с две деца. От удара и двете превозни..

публикувано на 08.08.25 в 14:30