Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Оставиха в ареста трима души, обвинени в трафик на мигранти

Трима души, обвинени за организирана престъпна група за трафик на мигранти, остават под стража. Решението е на Апелативния съд в Бургас.

Според обвинението престъплението е извършено от месец юни 2020 г. до 18.09.2022 г., в с. Градец., общ. Котел и на територията на областите Бургас, Сливен и Ямбол. 

По време на заседанието техният адвокат поиска от магистратите мярката им за неотклонение да бъде променена в по-лека - "домашен арест". Според защитата няма достатъчно доказателства за участието на тримата в престъплението и няма опасност те да се укрият или извършат престъпление.

Прокурорът по делото обаче посочи, че става дума за добре организирана престъпна дейност с много участници в различни градове на страната. Тримата имат и обременено съдебно минало.

Определението на Апелативния съд в Бургас е окончателно.


По публикацията работи: Петя Михова


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините в развитие можете да следите и в нашата Facebook страница, както и в Twitter. Последвайте ни и в Instagram и YouTube за различния поглед на събитията от деня.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Дрон е изплувал на плажа в Бургас, военни го транспортираха в базата на ВМС /ОБНОВЕНА/

Дрон е изплувал днес на плажа в Бургас. Според старши спасителя на Северния плаж Петър Русев машината е забелязана в неохраняема зона на плажната ивица, в посока Солниците.  Сигналът за плаващ в морето съмнителен обект, наподобяващ дрон, е подаден около 9:36 часа тази сутрин, посочват от полицията. Предметът е изплувал на плажната ивица, а мястото е..

обновено на 12.09.25 в 16:15

Навръх 15 септември: Прокуратурата и МВР с акция срещу наркоразпространението

Специализирана акция срещу разпространението на наркотици около училища, дискотеки и търговски центрове се провежда в цялата страна. Тя е разпоредена от главния прокурор Борислав Сарафов и министъра на вътрешните работи Даниел Митов чрез съвместна заповед. Проверяват се места, които се посещават от ученици и подрастващи, а целта е подобряване на..

публикувано на 12.09.25 в 16:10

Пиян мъж заплаши с пистолет шофьори на линейки в Бургас

Пиян водач заплаши с пистолет двама шофьори на линейки в Бургас. Той е задържан от полицията, като е бил във видимо нетрезво състояние. Става дума за 51-годишен бургазлия, който проявил агресия към шофьорите на линейки, след което извадил оръжието. Говорителят на полицията в Бургас Цветелина Рандева уточни, че пистолетът е газов: "Мъжът се..

публикувано на 12.09.25 в 15:15

Задържан е мъжът, обвинен в причиняването на катастрофата край Градец, при която загинаха двама души

Окръжна прокуратура - Сливен задържа за 72 часа мъж, обвинен в причиняване на смърт по непредпазливост при катастрофа край село Градец.  Момиче на 17 и момче на 20 години са загинали на пътя между Градец и Котел При инцидента на 27 август загинаха 17-годишно момиче и 20-годишен младеж, пътували в автомобила, управляван от обвиняемия.  В..

публикувано на 12.09.25 в 15:10

Над шест пъти повече опожарени гори в област Бургас през тази година

Област Бургас отчита тревожен ръст на пожарите през 2025 г. – над шест пъти повече опожарени гори в сравнение с миналата година. От началото на годината са изгорели близо 30 000 дка горски фонд, докато през 2024 г. площите са били около 5 000 дка. Данните съобщи ст. комисар Николай Николаев, директор на Регионална дирекция „Пожарна безопасност и..

публикувано на 12.09.25 в 14:00

Близо 1900 старинни монети и стрели задържаха на Лесово

Близо 1900 старинни монети и стрели задържаха на митнически пункт Лесово. Те са били укрити под леглото на шофьор на товарен автомобил, пътуващ от Турция за Германия.  Водачът, турски гражданин, е представил документи, че превозва стоки от Турция за Германия и е заявил, че няма друго за деклариране. В хода на контролните действия инспекторите..

публикувано на 12.09.25 в 11:30

Бургаските огнеборци отчитат тежко лято, с много инциденти

Част от наличната техника, апаратури, защитни облекла и автомобили, с които бургаската противопожарна служба разполага е разположена пред Пантеона, в Морската градина. Събитието е част от Седмицата на пожарната безопасност и е в навечерието на професионалния празник на огнеборците, който се отбелязва ежегодно на 14 септември.  За най-малките..

обновено на 11.09.25 в 18:42