Георги Тошев е продуцент, автор и водещ на телевизионните поредици „Другата България“, „НепознатиТЕ“ и „Децата на другата България“. Филолог и журналист по образование, той има над 20 документални филма в професионалната си биография. Създател на предаването „Артефакти“ по БНТ, работил е за Би Би Си и Радио Франс Интернасионал.
Животът и работата му са свързани с пътувания, той е посетил над 180 страни по целия свят. Тошев живее и работи в България, но често пътува до Париж, където е неговото семейство. Журналистът споделя, че в пътуването най - хубаво е завръщането и продължава да пътешества както за удоволствие, така и по работа:
„ Пътуванията се събудиха след пандемията от коронавирус. Преди бях свикнал да пътувам много, сега усещам друг привкус, когато пътешествам. Нищо не може да се сравни с това да откриеш ново място или да преоткриеш вече посетено. Предстои ми пътуване в Бангладеш, където съм бил преди 17 години. Зареждат се едни екзотични пътешествия… Бях наскоро в Северна Италия, ние сме първият български екип и един от малките световни, които бяхме допуснати до храмовете на човечеството в Даманхур, едно много интересно място! Това е един проект на философа и артист Фалко, който има видения и започва да създава храмове през 70 години на 20 век близо до Торино.“
Журналистът и продуцент Георги Тошев е сладкодумец, с който може да се говори на най - различни теми с часове. Малцина могат да бъдат толкова интересни, откровени и земни. Той има емблематични интервюта със световно известни актьори, изпълнители, музиканти. Срещал се е с Ал Пачино, Моника Белучи, Пласидо Доминго и др. Казва, че през годините се е научил да намира мярката, както в живота у така и в професията:
„Чувствам се вече по- силен в това да мога да казвам – Не! Професионално вече съм на възраст, в която знам лимитите си и това ми дава спокойствие. Избирам да правя неща, които носят смисъл! Смисъл първо за мен, а после се надявам чрез тах да докосна и други хора!“
повече може да чуете в звуковия файл:Световноизвестният клоун Паоло Нани пристига в България за турне в четири града със своето улично представление „Джекил на лед“. Бургаската публика ще може да го види на 27 септември от 18:00 ч. на сцена „Охлюва“ в Морската градина. Входът е свободен, а сладоледът – безплатен. Преди спектакъла, от 17:30 ч., със свое шоу ще се включи и Ивомир Игнатов..
10 години от преобразуването си в културен център отбелязва петвековният Безистен в Ямбол. Днес и утре в средновековната сграда и пространството около нея ще бъдат открити изложби, арт-ателиета и концерти. Отбелязването на 10 -те години от трансформирането на емблематичната за Ямбол сграда на Безистена от покрит базар в културен и..
Зоопарк Бургас вече е дом на двойка червенокоремни тамарини, познати още като белоусти, заради шарката около муцуната им. Това са първите екземпляри от този вид, които могат да бъдат видени у нас, и тяхното присъствие е атракция както за посетителите, така и за любителите на екзотичната природа. Миниатюрните маймунки впечатляват със своето..
Сини рози, букет с артишок, екзотични цветя – това са само малка част от творческите вдъхновения на бургаската флористка Веселина Михайлова. Характерно за букетите и аранжировките, които прави е спонтанността, нестандартната идея и богатите съчетания на растенията. За Веси цветята са живот. Тя разговаря с тях и им пее, защото за нея те..
Морският град отново събра жители и гости за традиционния фестивал „Сладкото чудо на Созопол“, посветен на местната созополска дамга. На площад „Кулата“ местни майстори-сладкари показаха своите умения и пазени с години семейни рецепти. Сред тях беше и телевизионният кулинар шеф Иван Звездев, а голям интерес предизвика участието на..
В ямболското село Безмер днес на площада от 15:00 часа ще започне 13-ти Международен младежки фестивал „Тунджа - творчество и иновации“. Фестивалът ще предложи различни състезателни игри, сред които пейнтбол, дрифт картинг, щафетно трасе, стрийтбол и сумо анимации. Предвидени са също арт работилници, свободни игри и интерактивни..
Бургас е домакин на Четвъртия Фестивал на способностите, който се провежда през целия съботен ден в Морската градина, пред Пантеона. Събитието се организира от Българската асоциация на лица с интелектуални затруднения (БАЛИЗ) със съдействието на Община Бургас. През целия ден посетителите ще могат да разгледат и да се включат в 26 ателиета, в които..
Световноизвестният клоун Паоло Нани пристига в България за турне в четири града със своето улично представление „Джекил на лед“. Бургаската публика ще може..
10 години от преобразуването си в културен център отбелязва петвековният Безистен в Ямбол. Днес и утре в средновековната сграда и пространството..