4
След олимпийското злато нищо вече не може да се сравни с него, дори европейското и световното. Като отида на състезание търся същата емоция и усещане, но нищо не е дори подобно на преживяното в Токио. Това сподели олимпийската шампионка по карате Ивет Горанова. Тя заедно с треньора Ангел Ленков бяха в Бургас за участие в Националната купа „България“ за служители на МВР по полицейска лична защита и карате.
„До края на годината ще наблегна на подготовката си, защото през следващата година имам няколко Premier League – европейско, световно първенство и европейски олимпийски игри. Това са ми трите основни състезания и ще се фокусирам върху тях“, каза още Горанова.
Тя сподели, че през лятото е успяла да си почине след 7 месеца на непрекъснати ангажименти. Психически се е откъснала от всичко и се чувства отпочинала и готова за нови победи.
„Сега отново се връщам в залата, за да тренирам, защото имам желание да печеля още медали и харесвам чувството когато се качиш на първото място.“
повече може да чуете в звуковия файл:
А какво обича да прави през свободното си време олимпийската шампионка, има ли ритуал преди състезание и може ли да готви ще чуете в предаването "Ева в неделя" на 6 ноември след 13 ч.

В Бургас Ивет Горанова спечели златен медал, а треньорът й Ангел Ленков съобщи, че това е първото й полицейско състезание.
„Тя победи съперниците си за 20 – 30 сек. и се представи безапелационно. Беше стимулиращо и мотивиращо за нейните противнички да излязат и да играят срещу състезател от световна класа. Доволен съм от нея! Предстои да участва тази седмица в турнир в Румъния, който минала година е печелила. Сигурен съм, че и сега ще се представи добре.“
Ангел Ленков проведе тренировка със състезателите от Централния полицейски карате и джу джицу клуб – Бургас и каза, че е впечатлен от нивото и усърдието и старанието в подготовката им.
повече може да чуете в звуковия файл:снимки: Никола Патриков
Бившият президент на Българския футболен съюз Борислав Михайлов е приет в столичната болница "Токуда", потвърдиха за БНР от лечебното заведение, без да дават информация за състоянието му. Снощи легендарният вратар на Левски и България се е почувствал зле в дома си, след което е потърсил медицинска помощ. Според непотвърдена информация изследванията са..
Бургас посрещна Владо Николов. Волейболната легенда представи биографичната си книга "Високо" в дома на НХК. Книгата разказва за нелекия път към върха на световния волейбол, за предизвикателствата, успехите и трудните моменти в живота и кариерата на спортиста. Късметът обича подготвените, категоричен е спортистът. В Бургас го представи друга спортна..
Елитни танцови двойки от 28 държави влизат в надпревара в Световното първенство по спортни танци за юноши многобой и Международния турнир по латиноамерикански танци "Купа Бургас". Изпълненията са в спортна зала „Бойчо Брънзов“ този уикенд. Състезателите са от България, Словакия, Латвия, Португалия, Австрия, Норвегия, Хърватия, Италия, Германия,..
Петър Мицин спечели надпреварата на 1500 метра свободен стил при мъжете от Държавното лично отборно първенство по плуване в 25-метров басейн, което започна в "Парк Арена ОЗК" Бургас. Националният рекордьор в дисциплината финишира с време 15:32.18 минути за първия си триумф на шампионата. Представителят на клуб Вихрен беше по-бърз с 5.04 секунди от..
Приключи ремонтът на градския стадион в Ямбол, като по-голямата част от средствата са осигурени по Плана за възстановяване и устойчивост, предстои ремонт и на козирката на сградата и трибуните. Обновяването на спортния комплекс започна през март и е на стойност малко над 2,1 млн. лева, като съфинансирането от общинския бюджет е 205 000 лeва...
Рая Енергиева от сливенския спортен клуб по акробатика „Стефан Данчев“ завоюва златния медал на държавното първенство в Кранево, съобщи Община Сливен. Състезанието се проведе на 15 и 16 ноември и в него се включиха близо 300 от най-младите надежди на България. Те се състезаваха във възрастова група 6-8 години. 28 деца от цялата страна се..
Димитър Димитров - Херо е новият старши треньор на Ботев (Пловдив), съобщиха от клуба. Един от най-титулуваните български специалисти подписа в понеделник двугодишен договор с "жълто-черните". Димитров, който е трикратен шампион на България, ще направи първата си тренировка днес от 15:30 часа на клубната база. Първите 15 минути от заниманието ще бъдат..
Бургас посрещна Владо Николов. Волейболната легенда представи биографичната си книга "Високо" в дома на НХК. Книгата разказва за нелекия път към върха на..
Бившият президент на Българския футболен съюз Борислав Михайлов е приет в столичната болница "Токуда", потвърдиха за БНР от лечебното заведение, без да..