Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Купуват нов микробус за нуждите на Домашния социален патронаж

| обновено на 27.10.22 в 12:35

Общинските съветници подкрепиха днес намерението на Община Бургас да кандидатства за продължение на проекта за предоставяне на социалната услуга „Топъл обяд“ и да закупи нов микробус за разноса на храна за нуждите на Домашния социален патронаж.

Проектът ще бъде подаден по Програмата за храни и основно материално подпомагане 2021-2027 г., съфинансирана от Европейския социален фонд плюс, като от страна на Община Бургас не се изисква съфинансиране на дейностите, тъй като отпуснатата финансова помощ покрива на 100 % от разходите.

Чрез подпомагането с топъл обяд ще се осигури здравословна, разнообразна и питателна топла храна за обяд на хора, които не са в състояние сами или с помощта на свои близки да си осигуряват такава.

Изпълнението изисква закупуването на нов микробус за разнос на топлата храна, за да отговори на нарастващите потребности на проекта „Топъл обяд“, изпълняван от Домашния социален патронаж.

За целта е необходимо Община Бургас да кандидатства по програма „Патронажна мобилност за доставка на „Топъл обяд“ на Министерството на труда и социалната политика към Фонд „Социална закрила“ в срок до 25 ноември. Според правилата за финансиране на проектите по Фонд „Социална закрила“, отпуснатите средства не могат да надвишават 90 % от даден проект, което означава, че се изисква съфинансиране на останалите 10 %.

Към момента Домашният социален патронаж в Бургас има 10 микробус за разнос на храна на 900 души, като 3 от тях са силно амортизирани и трябва да се подменят. Освен това, новият микробус ще обезпечи нарастващите потребности за разнос на храна по новата програма „Топъл обяд“, с която ще се увеличат потребителите на Домашния патронаж с още 160 човека.


По публикацията работи: Ивайло Пеев


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините в развитие можете да следите и в нашата Facebook страница, както и в Twitter. Последвайте ни и в Instagram и YouTube за различния поглед на събитията от деня.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Център "Алеф" представи дейността си на европейска конференция в Берлин

Център за еврейско-българско сътрудничество /ЦЕБС/ Алеф представи цялостната си дейност и инициативи на международна конференция в Берлин. На нея са присъствали европейски и световни лидери в борбата с антисемитизма. С многобройните си и разнообразни обществени инициативи, сдружението е разпознато от национални и международни институции като ярък и..

публикувано на 20.02.25 в 17:00

Зимната обстановка в община Средец остава усложнена

Зимната обстановка в община Средец остава усложнена. На места снежната покривка достигна 40 см.  Главните пътни артерии в града и населените места в общината са почистени и проходими при зимни условия. Няма населени места без електрозахранване и водоснабдяване. Осигурен е достъпа до всички обществени сгради и учреждения.  Фирмата,..

публикувано на 20.02.25 в 16:30

По-малък отклик за втория бойкот на веригите в Сливенско

Бойкотът за пазарене във веригите днес в Сливен днес имаше по-малък отклик от първи път миналата седмица, показа репортерска проверка в пиковия обеден час. Една част от пазаруващите коментираха, че подкрепят бойкота, но за днес не са разбрали, че е обявен такъв, останалите обявиха, че пазарят по неотложност.  Вторият бойкот на хранителните вериги бе..

публикувано на 20.02.25 в 16:05

Иван Гайков сигнализира: Опасни клони по пътя Аркутино – Приморско – Китен

По чудо се разминахме без жертви, но не можем да допуснем повече бездействие при ситуации, които застрашават живота и безопасността на нашите жители и пътуващите в участъка Аркутино – Приморско – Китен. Това заяви кметът на Приморско Иван Гайков и призова за бързи, адекватни и координирани мерки заради изпитанията на които за пореден път са..

публикувано на 20.02.25 в 15:15

„Изкуство против дрогата“ провокира младежи да говорят открито за зависимостите

Младежи разказват истински истории в борбата срещу наркоманиите в конкурса „Изкуство против дрогата“. Започна 12-то издание на Международната литературна надпревара, която се организира през година под егидата на Областния управител на област Бургас. Целта е превенция на употребата на психоактивни вещества и развитието на наркотични зависимости..

публикувано на 20.02.25 в 13:30

Вторият бойкот и студа не опразниха магазините в Ямбол

Вторият ден, обявен за бойкот на пазаруването в хипермаркетите, както и минусовите температури не опразниха магазините в Ямбол. Клиентите са по- малко в сравнение с другите делнични дни, повечето от тях знаят за протеста, но не вярват, че цените в магазините ще паднат.  „Показваме, че сме съпричастни, обаче мисля, че големите вериги няма да направят..

публикувано на 20.02.25 в 12:00

Движението на автомобили в област Бургас се осъществява при зимни условия (ОБНОВЕНА)

От -13 до -5 градуса е минималната температура в региона.   Движението на автомобили в Бургаска област се осъществява при зимни условия . Всички пътни участъци са обработени срещу обледяване, налична техника и в момента е на места и продължава работата по почистване на заснежени и заледени участъци, съобщи за БНР Бургас Областно пътно управление...

обновено на 20.02.25 в 10:52