Днес честваме 48 години от обявяването на Болярово за град и 73 години от основаването на общината.
Празникът ще отбележи Международния ден на мавруда. Това ще стане на лозята в Стефан Караджово, където ще присъства и заместник-министъра на земеделието Георги Събев.
Началото на тържествата ще даде литургията, която ще бъде отслужена в храм „Свети великомъченик Димитри“ в Болярово, след което ще се състои и традиционното литийно шествие с иконата на светията.
Легендата разказва, че когато са се обновявали надгробните паметници в църквата, иконата е била открадната. Тогава много млади хора започнали да боледуват. Тогава Ванга казала, че само възстановяването ѝ ще спаси Болярово. Така хората събрали пари и преди 11 години иконата на свети Димитър е възстановена, която всяка година предвожда традиционното литийно шествие.
В 12.30 часа е началото на концертната програма с местни състави.
В 15 часа ще бъде открита изложба-базар на местни производители.
Кулинарният шоумен Ути Бъчваров ще е главен готвач за гостите. Доброто настроение ще бъде подклаждано и от фолклорен ансамбъл „Странджа“-Бургас.
Празникът ще завърши по традиция с огнено шоу и празнична заря.
Постепенно се нормализира ситуацията около населените места в Ямболско, в близост, до които и в момента продължават да горят пожари. Няма пряка опасност за къщите в селата. В овладяването на огнената стихия се включиха над 15 противопожарни екипи, тежка верижна техника и два военни хеликоптера. Потушаването на пожарите продължава. Над..
Във връзка с подмяна на канализационната мрежа по бургаската ул. „Емил Де Лавеле“, от 9 часа в четвъртък (24 юли) до 9 август се въвежда временна организация на движението на автомобили. Затваря се за превозни средства участъкът от ул. "Георги Шагунов " до ул. "Доктор Нидер". Част от ул. „Кавала“ също ще бъде затворена заради ВиК ремонт. От 9:30 до..
Все още не е овладян пожарът, пламнал вчера между боляровските села Стефан Караджово, Камен връх и Денница. Заради опасност от навлизане на огъня в село Камен връх областният управител Николай Костадинов задейства системата за ранно предупреждение BG-ALERT. В борбата в огъня са включени и два военни хеликоптера. Подробности от кореспондента ни Даниела..
Министърът на здравеопазването Силви Кирилов разпореди незабавна проверка по случая със смъртта на 11-месечното бебе от Поморие. Момченцето е прието по спешност в реанимацията на Областната болница в Бургас на 19-и юли. По непотвърдена информация то е било с повишена температура и тежка отпадналост. 3 дни лекарите са се борили за живота му. От..
Правителството одобри допълнителни трансфери по бюджетите на общини за тази година. Сред тях са Созопол, Сливен и Ямбол. Средствата са за финансово подпомагане на дейности по ремонт, опазване и поддържането на военни паметници. Съгласно Закона за военните паметници (ЗВП) военните паметници са публична общинска собственост с изключение на паметниците,..
Потребителите се заблуждават от начина на представяне на цените в лева и в евро и на условията за продажбата на стоките в магазини, които вече въведоха доброволно двойното обозначаване, коментира основателят на „Ние, потребителите“ Габриела Руменова . „Хората не могат да се ориентират дали цената е в лева или в евро, особено, когато..
Общинският съвет в Средец отмени решение на съветниците в общината от 2023-та година за изграждането на огромен фотоволтаичен парк на площ от 6 хил. дка край село Дюлево. Проектът предвижда соларните панели да бъдат поставени върху общински земеделски земи и пасища в непосредствена близост до къщите в селото. На 16-и юни жителите на селото..
Общинският съвет в Средец отмени решение на съветниците в общината от 2023-та година за изграждането на огромен фотоволтаичен парк на площ от 6..
Комисията по околна среда към Общинския съвет в Бургас днес разгледа казуса с изсичането на дървета по улица „Асен Златаров“. Питането относно..
Все още не е овладян пожарът, пламнал вчера между боляровските села Стефан Караджово, Камен връх и Денница. Заради опасност от навлизане на огъня в село..