Навършват се 48 години от обявяването на Болярово за град и 73 години от основаването на общината. Днес бе отбелязан и Международния ден на Мавруда край боляровското село Стефан Караджово.
С литийно шествие с иконата на Св. Димитър продължава празникът на Болярово. На тържествата присъства и зам.-министърът на земеделието Георги Събев, както и делегация от Турция. Кметът Христо Христов каза за БНР Бургас:
Духовността винаги е била отличителна черта на Болярово и хората живеещи в този град. Съчетанието на паметното минало, съхранено културно наследство, трудолюбиви хора, архитектурни паметници, красива и чиста природа не само ни изпълват с гордост и очароват всеки посетител на града ни, но и ни задължават да надграждаме постигнатото във всяка една от областите на развитие.
Днес ще бъде подписан и договор за сътрудничество с турската община Ахмед Бей. Празникът продължава с кулинарния шоумен Ути Бъчваров, фолклорен концерт с участието на Ансамбъл "Странджа", както и огнено шоу и заря.
Възпитаничката на НУМСИ „Проф. Панчо Владигеров“ Антония Кондева се е класирала на второ място във финала на Stockholm International Music Competition (Швеция) сред над 30 фаготисти. В нейната възрастова група първа и трета награда не са били присъдени. Антония Кондева е от класа по фагот на Димитър Маджаров. Ученичката е спечелила и Първа награда..
В Болярово започна доставката на заявените количества дърва за огрев на жителите на общината. Кампанията ще продължи до ноември. Общината осигурява дърва от собствения си горски фонд на преференциални цени, като мярка в подкрепа на местното население. В момента тече процедура по заплащане на заявените количества, а доставките се извършват..
От днес стартира приемът на заявления за подпомагане на животновъди и пчелари по помощта de minimis за 2025 г., съобщават от Министерството на земеделието. Крайният срок за подаване на документи е 5 септември. Подпомагането се предоставя с цел преодоляване на негативния ефект от засушаване през тази година. Заявленията за подпомагане се подават..
1108 години от битката край поречието на река Ахелой се навършват на 20 август. Триумфът на Цар Симеон I над византийския главнокомандващ Лъв Фока през 917 година и до днес е определян като едно от най-грандиозните сражения в европейското Средновековие. Българският владетел взема лично участие в боевете, начело на тежката конница. Изтласкана към..
През деня във вторник ще се развива купеста и купесто-дъждовна облачност, ще има и краткотрайни валежи, придружени с гръмотевици, на повече места в Южна и Източна България, сочи прогнозата на НИМХ. Жълт код за валежи е обявен за 12 области - София област, Благоевград, Пазарджик, Смолян, Пловдив, Стара Загора, Габрово, Велико Търново, Ловеч, Търговище,..
До 25 август младежите, завършили средното си образование през тази година, трябва да внесат здравноосигурителната си вноска за юли, ако не са започнали работа или висше образование, напомнят от НАП. В Бургаска област около 3500 ученици са завършили средно образование, от които 2200 в Община Бургас. Тъй като абитуриентите не попадат в категориите ученици..
Катастрофа затруднява движението в района на Равда по пътя I-9 Ахелой – Слънчев бряг, в посока Варна. Движението временно се осъществява в една лента. Ограничението е от км 211 до км 209. Трафикът се регулира от „Пътна полиция“.
В Бургас се въвежда временна организация на движението заради ремонт на мрежата за водоснабдяване и канализация. Участък от ул. „Дебелт“ между ул...
Катастрофа затруднява движението в района на Равда по пътя I-9 Ахелой – Слънчев бряг, в посока Варна. Движението временно се осъществява в една лента...
Все повече хора искат да стават доброволци, смята Петър Неделчев, който е начело на Доброволното формирование УК N 17-01 към община Камено. В момента..