Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Днес, 4 ноември:

"Реформаторът" - музикален спектакъл с много смях и добро настроение в Бургаската опера

Премиерата е от 19 часа в зала Опера



Премиера на музикалната комедия „Реформаторът“ предстои тази вечер в Бургас. Тя е на Държавна опера - Бургас. В нея има театър и музика, много смях и настроение. Идеята и сценария са на Юлия Манукян, под диригентството на Левон Манукян.

Сюжетът разказва за директор спуснат от горе без никаква квалификация, около който се случват безброй комични ситуации и настава пълна бъркотия, разказа Левон Манукян:

„В главната роля е големият Герасим Георгиев – Геро, а към него има двама млади актьори - Соня Ковчезлилева, която е добре позната на бургаската публика от изявите й в концертните спектакли „Романтична комедия“ и „Без любов не може“, в сценично партньорство с Ненчо Балабанов, а другият актьор е Илиан Божков, който стана популярен с участието си в сериала на БНТ „Румбата, аз и Роналндо“. Събра ли сме се млад надъхан състав и заедно с колегите от бургаската опера създаваме една комедия, която е нещо ново и уникално, в нея оркестърът вече не е само от музиканти, а те са и актьори!  

Освен на интригуващия забавен текст, чрез който се казват ненатрапчиво много истини за съвременната реалност, в този проект е заложено и на богата музикална програма, включваща популярни и обичани заглавия: „Унгарски танц‘№ 5 от Йоханес Брамс, „Музикален момент“ от Роберт Шуман, „Малка нощна музика“ от В. А. Моцарт, части от „Пицикато полка“ от Йохан Шраус и др. със солист сопраното Мария Цветкова-Маджарова. В разнообразната музикална програма са включени и обработки на български народни песни, както и емблематичната „Фалшив герой“ на Тодор Колев.

Премиерата на „Реформаторът“ е тази вечер от 19 часа в залата на Операта. Очакват ви много смях и хубава музика!

Музикалната премиера ще бъде представена още в Благоевград на 8 ноември и в Русе на 10 ноември. 

повече може да чуете в звуковия файл:


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините в развитие можете да следите и в нашата Facebook страница, както и в Twitter. Последвайте ни и в Instagram и YouTube за различния поглед на събитията от деня.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Фестивалът „АртЕмона“ започва днес в с. Емона

Фестивалът „АртЕмона“ в с. Емона, община Несебър, отбелязва 15-ото си издание с концерти, кино, изложби, детски пленер и благотворителни инициативи. Събитието обединява местната общност и приятели на селото и продължава от 14 до 27 август. Акценти от програмата 14 август 20:00 ч. концерт на Самуел Соломон (китара) и Антоний Мадев (пиано)...

публикувано на 14.08.25 в 18:00

"Аида" на сцената на Бегликташ тази събота

Една от най-впечатляващите постановки на Държавна опера – Бургас – „Аида“ от Джузепе Верди ще бъде представена на 16 август, събота на сцената на тракийския мегалитен комплекс Бегликташ. Режисьорската версия е на доц. д-р Александър Текелиев, диригент е Григор Паликаров, хореографията е на Хикмет Мехмедов.  Събитието е четвъртото от програмата на..

публикувано на 14.08.25 в 17:00

Литературен подкаст представи новата стихосбирка на Диана Саватева в Бургас

В истински поетичен празник се превърна представянето на четвъртата стихосбирка на Диана Саватева "Трилистна детелина" в двора на експоцентър „Флора“ снощи.  Замисленото като литературен подкаст събитие с поетично-танцов спектакъл постави нов еталон за творчески представяния. Премиерата на двуезичната стихосбирка бе посветена на кратките лирични..

обновено на 14.08.25 в 16:50

Хвърчащите млади поети на Бургас с премиера на фестивала "С книга на плажа"

Нова книга представя талантливата млада поетична генерация на Бургас.  В рамките на летните празници на книгата „С книга на плажа“ в Бургас на 15 август от 11 часа пред Флората ще бъде представена нова книга – „Микробезкрайности“, сборник с лирически миниатюри. Автори са най-младите поети на Бургас, известни като Хвърчащите, участници в Клуб по..

публикувано на 14.08.25 в 18:00

До събота може да се види изложбата с 49 творби от колекцията на Вълко Червенков

Изложбата „Една непозната колекция“ представя за пръв път пред публика 49 произведения, съхранявани десетилетия в държавната резиденция на Вълко Червенков. Културният център „Морско казино“ е домакин до 16 август. Сбирката е дарена на Националната художествена академия от „Дънди Прешъс Металс Челопеч“. Тя обединява пейзажи, портрети, исторически..

публикувано на 14.08.25 в 16:00

Отменят рождения ден на о-в „Св. Анастасия“ заради силен вятър

Рожденият ден на остров „Света Анастасия“, планиран за 15 и 16 август, е отменен заради силен вятър и високо вълнение, информират от Община Бургас. В посочения период няма да се изпълняват курсове с корабите „Бургус“ и „Анастасия“, а обявената празнична програма няма да се проведе. Планираните акценти включваха изложби, концерти, плувен маратон..

публикувано на 14.08.25 в 12:00

Празникът на Несебър започва още днес с концерт на Силвия Кацарова

Несебър отбелязва празника на града по Голяма Богородица с богослужения, литийно шествие и концерти на открити сцени в града. Програмата започва днес и продължава утре. Днес, 14 август, акцентите включват откриване на изложбата „Несебър през детските очи“ в градската галерия „Радослав Ралев“ от 18:00 ч. В храм „Успение Богородично“ от 18:00 ч. е..

публикувано на 14.08.25 в 11:30