БНР - Бургас и сдружение "Каритас" провеждаме кампанията „Дари и помогни“. Тя е факт за пета поредна година и отново има за цел да помогне на нуждаещи се. Този път усилията ни са насочени в подкрепа на три социални каузи. Една от тях е да в подкрепа на бездомните.
„Каритас" като благотворителна организация на Католическата църква реализира проект за стационарна и мобилна грижа за бездомните хора.В Центъра на организацията, който се намира в к-с „Бр. Миладинови“ се предоставят различни видове помощ.В момента се предоставя и топъл обяд, съобщи социалният асистент Иван Буров.
"Храната се раздава от понеделник до четвъртък на 30 души на два пункта - до Вардар и бившия магазин Краснодар. В Центъра ни бездомните могат да получат дрехи, обувки, топли напитки. Тук те могат да се изкъпят, да изперат дрехите си. Помагаме и при необходимост от преглед от лекар, кандидатстване за работа, при комуникацията със социалните институции."
Иван Буров добави, че всяко дарение за тези хора е добре дошло. Приемат се и пакетирани хранителни продукти, лекарства за простудни заболявания.
В кампанията "Дари и помогни" тази година събираме освен топли дрехи и обувки за бездомните хора в града, дамски и детски дрехи за есенно – зимния сезон за бежанците от Украйна, в дом „Ронкали“ имат нужда от сушилня, градинска пейка – люлка и маратонки за децата.
Ако искате да се включите в кампанията ни "Дари и помогни":
повече може да чуете в звуковия файл:
Негово Високопреосвещенство Сливенския митрополит Арсений освети новоизградения параклис „Св. Николай Чудотворец“, издигнат над пристанището в град Царево. На освещаването присъстваха кметът на община Царево Марин Киров, Председателя на Общински съвет Царево Таня Янчева, множество жители и гости на града. По-рано митрополит Арсений отслужи..
Започва прехвърляне на сурови петролни продукти от борд на борд на 13-14 км от Несебър и Поморие, съобщиха преди минути от Обществения съвет в Несебър. "Този път духа вятър с посока север-североизток и на прицел от обгазяване са Созопол, Черноморец, Приморско", сподели в свое видео във фейсбук Кръстьо Пеев от организацията. Той..
Сливенският митрополит Арсений ще освети параклиса "Св. Николай Чудотворец", издигнат над пристанището в град Царево. Църковната церемония ще е в 12 часа. Преди това от 9 часа Негово Високопреосвещенство ще отслужи Архиерейска света литургия в село Кости. Тя ще е в храм „Св. св. Кирил и Методий“. Жителите и гостите ще могат да се докоснат до..
Обществените чешми в Сливен са обект на непрекъснати кражби и вандализъм, алармират от общината. Извършителите чупят или крадат кранчетата на чешмите. Община Сливен поставя нови веднага, но за броени часове те са или откраднати или счупени. Става думи за чешмички, монтирани в паркове, на площи около здравни заведения, автогарата и други обществени..
В Болярово започна записването за дърва за огрев И тази година Община Болярово осигурява дърва за огрев на преференциални цени. От днес, започна записването и заплащането на заявените количества. Жителите на общината могат да заявят до 10 кубика дърва, като цената е: 50,00 лв./куб.м с ДДС – за количества до 5 кубика; 60,00 лв./куб.м с ДДС..
За спешна среща с ръководството на концесионера на двете морски летища Варна и Бургас настояват работещите в дружество. Искането е отправено от Федерацията на транспортните работници към КТ „Подкрепа” и Федерацията на транспортните синдикати към КНСБ, заради нарастващото социално напрежение сред служителите. То е породено от огромната натовареност..
Опитахме се да се свържем с г-жа Митева за да изрази публично мнението си, но не получихме обратна връзка. Затова решихме да попитаме гражданите и гостите на града, които бяха на площад „Тройката“ за хигиената и почистването на района. Мненията на гражданите са различни, но за повечето от тях нивото на чистотата около площада е на задоволително..
Опитахме се да се свържем с г-жа Митева за да изрази публично мнението си, но не получихме обратна връзка. Затова решихме да попитаме гражданите и..
Започва прехвърляне на сурови петролни продукти от борд на борд на 13-14 км от Несебър и Поморие, съобщиха преди минути от Обществения съвет в..
За спешна среща с ръководството на концесионера на двете морски летища Варна и Бургас настояват работещите в дружество. Искането е отправено от..