Дали ще се премахват стари ПВЦ и алуминиеви дограми и топлоизолации при санирането ще стане ясно след енергийното обследване на конкретния блок. Това коментира Ивайло Трендафилов в предаването на БНР Бургас „Експертът говори“. Той призовава желаещите да действат максимално експедитивно при подготовката на документите.
Изготвянето на техническото и енергийно обследване, както и издаването на технически паспорт и архитектурно заснемане на сградите ще отнеме време. Преди да подадат документи за включване в програмата, за собствениците следват и серия от административни стъпки, предупреди Ивайло Трендафилов от енергийния офис в Бургас.
„Всичко зависи от тях, по-инициативните няма да има проблем да се включат в сроковете. Но ги призовавам да действат, а не да чакат, ако са решили да кандидатстват“
Въпросът за премахването на стари дограми и топлоизолация ще получи отговор след изготвянето на техническите задания за конкретната сграда.
„По програмата всички сгради след реновирането трябва да достигнат енергиен клас Б. За да се достигне той именно чрез енергийното обследване ще се предпише дограмите с какви технически характеристики да са, изолациите с каква дебелина и параметри да бъдат и оттам ще се прецени дали материалите на хората, които вече са направили накакви ремонти по жилищата отговарят на характеристиките, предписани в енергийното обследване“
Запитванията може да се изпращат на e-mail energyoffice@burgas.bg, за допълнителна информация може да се свържете с Ивайло Трендафилов на тел. 056 841193. Енергийният офис скоро ще има приемна в Дома на НХК.
Програмата за саниране отваря през декември.
Повече чуйте в звуковия файл:Минималната работна заплата ще бъде малко над 1200 лв. До дни, когато ще излязат данните на националната статистика за средното трудово възнаграждение, ще се изчисли точно колко ще бъде от следващата година. Това каза за БНР министърът на труда и социалната политика Борислав Гуцанов. „Формулата, по която се определя минималната работна заплата е..
В Бургас се въвежда временна организация на движението заради ремонт на мрежата за водоснабдяване и канализация. Участък от ул. „Дебелт“ между ул. „Сливница“ и ул. „Александър Стамболийски“ се затваря за моторни превозни средства (МПС) от 10:00 ч. на 18 август (понеделник) за срок от 10 дни. Ограничения има и в ж.к. „Зорница“. От 09:00 ч. на..
Улица „Конт Андрованти“ при кръстовището с „Цар Петър“ ще бъде затворена за движение днес и утре - 17 август, от 9:00 до 18:00 ч. Причината за временното ограничение е товаро-разтоварна дейност на строителни материали и техника на ул. „Тракийска“ до сградата на НАП, по информация на общинската администрация. Ограничението важи и за двата дни от..
Националният възпоменателен събор "Петрова нива" ще се проведе днес в едноименната местност край Малко Търново. С разнообразна програма ще бъдат отбелязани 122 години от Илинденско - Преображенското въстание. Честването е под почетния патронаж на президента Румен Радев. Научна конференция, туристически поход, изложба и концерти са..
Град Несебър отбелязва своя празник на 15 август, когато православната църква чества Успение Богородично. Тържествата започнаха със света литургия в храм „Успение Богородично“, а пред крепостните стени се проведе ритуал по издигане на националния флаг от рота на Военноморска база-Бургас. Предвидени са поредица от концерти, изложби и..
Нощувките в местата за настаняване в област Бургас са 1 806.9 хил. Ръст има при чуждите туристи – 1 412.2 хил. (+16.2%), докато нощувките на българи са 394.7 хил. (–6.3%). Данните са на НСИ. Функционирали са 746 обекта с 53.5 хил. стаи и 129.0 хил. легла. Спрямо юни 2024 г. местата за настаняване се увеличават с 3.0%, а леглата – с 5.3%...
В повечето райони днес ще е предимно слънчево. В Югозападна България и планините ще се развива купеста облачност и на места ще превали. Ще духа до умерен, в Югоизточна България временно силен вятър от изток-североизток. Максималните температури ще бъдат между 31° и 36°, за София - около 31°. В планините ще преобладава слънчево време. В следобедните..
Националният възпоменателен събор „Петрова нива“ предстои тази събота, 16 август в едноименната местност. Тук преди 122 години е взето..
Град Несебър отбелязва своя празник на 15 август, когато православната църква чества Успение Богородично. Тържествата започнаха със света литургия в..
Улица „Конт Андрованти“ при кръстовището с „Цар Петър“ ще бъде затворена за движение днес и утре - 17 август, от 9:00 до 18:00 ч. Причината за временното..