Полицията преследва из улиците на Бургас автомобил превозващ мигранти. В района след средецкото село Дебелт около 20 часа служители от жандармерията се опитали да спрат колата, в която се превозвали осем мъже. Вместо да спре, водачът увеличил скоростта, уточниха от Областната дирекция на МВР.
Така преминал през бургаския комплекс “Меден рудник” и централните улици “Тодор Александров”, булевард “Иван Вазов”, улица “Христо Ботев” - “Сан Стефано” - “Гладстон”. Шофьорът на преследвания автомобил загубил контрол и се блъснал в празна спряла кола в района на кръстовището с улица “Иван Шишман” зад сградата на бургаския театър.
След катастрофата осемте мъже се разбягали, като седем от тях са заловени от органите на реда.
По време на преследването към патрула на жандармерията се присъединили и екипи от градските управления.
Установено е, че водач на автомобила е 44-годишен мъж от сирийски произход, представил английски документ за самоличност, а превозваните от него мъже са мароканци.
Последният от мигрантите се издирва от полицейските служители.
Свидетел на инцидента е бившият несебърски следовател Иван Христов, който разказа:
"Съпругата ми беше на зъболекар. Остави си колата паркирана и джип, който е модел 2022 година, се блъска в колата й. Чухме само тътена и сирените. Разбрахме, че е имало преследване. Джипът е влязъл в еднопосочна улица в насрещното движение. Поне не е блъснал друга кола, която е в движение или пешеходци или майка с дете. В резултат на този сблъсък е заловен, както шофьорът, така и спътниците му."
Около 11.30 ч. днес на поморийската улица "Христо Ботев" служители от Районно управление - Поморие извършили проверка на 32-годишен криминално проявен и осъждан мъж. Той е от софийското село Реброво, съобщи Областната дирекция на полицията. При личния обиск намерили и иззели саморъчно свита цигара с канабис и плик с амфетамин. Последвало..
Около 12:40 ч. днес в Районно управление - Несебър е получено съобщение за инцидент в района на яхтено пристанище "Марина Несебър". Вследствие на удар от електрически ток е починал 48-годишен мъж от Поморие. Установено е, че същият заедно с четирима други поморийци почиствали и подготвяли за пакетиране черноморски култивирани миди. Чистейки мидите,..
16-годишен младеж е паднал от 1 етаж на хотел в Приморско, където бил на лагер. От полицията съобщават, че сигналът е бил подаден о коло 13.00 ч. днес. Момчето от с. Хаджидимово, общ. Гоце Делчев, се е било облегнало на парапет, който обаче се е изкъртил. Откарано е в контактно състояние в УМБАЛ-Бургас с вероятна фрактура на ръката и главата. По..
Момченце на две години и половина е в тежко състояние, след като е паднало от 2 етаж на болницата в Карнобат, съобщават от полицията. Около 14:20 ч. в Районното управление в Карнобат е получено съобщение за инцидент, при който от 2 етаж на карнобатската болница е паднало дете. Установено е, че то е изчаквало в коридора пред "Рентен" заедно..
Съдът ще може да разпитва вещи лица чрез видеоконферентна връзка или телефонна конференция, без да се налага тяхното физическо присъствие в конкретната зала. Това ще се случва, когато вещите лица не могат да се явят пред съда по уважителни причини, обстоятелствата по делото го налагат, както и по молба на експерта. А съдът ще преценява дали това няма..
Утре правителството внася в Народното събрание доклад за предприетото до момента от изпълнителната власт по възложените действия от парламента през миналата година за закупуване на специализирана противопожарна техника. Това обяви премиерът Росен Желязков в началото на правителственото заседание. Той припомни, че в решението на парламента е..
Депутатите приеха да се отнема в полза на държавата и имущество, придобито от престъпна дейност и притежавано или държано от трети недобросъвестни лица. Промяната в Наказателния кодекс беше приета и на второ четене. Ще се отнема в полза на държавата имущество, придобито от съпруг, лице, с което виновният се намира във фактическо съжителство,..
Момченце на две години и половина е в тежко състояние, след като е паднало от 2 етаж на болницата в Карнобат, съобщават от полицията. Около 14:20 ч...
В района на ямболското село Мелница продължава овладяването на огъня, обхванати са около 30 000 декара, но към момента разрастването е овладяно. На място..
Пожар гори във вилната зона в Сливен, над местността „Андреева чешма“. За това съобщи във фейсбук кметът на Сливен Стефан Радев. Екипи на пожарната,..