Размер на шрифта
Българско национално радио © 2026 Всички права са запазени

Милко Божков с изложба "Живопис" в галерия "Пролет"

Представени са 12 картини с пейзажи



Изложба на Милко Божков могат да видят бургазлии и гости на града в галерия „Пролет”. Художникът представя 12 свои картини, които са рисувани от пролетта до началото на септември. Той представя пейзажи, които са обединени под надслов „Живопис“:

Не сложих специално заглавие, защото понякога то работи, но по някой път сякаш леко залъгваш зрителя в тази посока. Аз искам да оставя на него да почувства това, което аз съм искал да изразя!  Рисувал съм природата около моето село, където живея вече повече от 23 години. Това е родното село на майка ми и там са моите корени! Аз съм имал възможност да правя изложби по цял свят, но това е мястото, където намирам спокойствие!“  


Художникът сподели, че много обича Бургас и тук през година прави свои изложби. Винаги с удоволствие гостува в морския град, но сега изпитва и тъга, защото му липсва неговия най – близък приятел Стоян Цанев, който вече не е между живите.

Божков има над 80 самостоятелни изложби в България, Полша, Чехия, Русия, Австрия, Швейцария, Люксембург, Швеция, Холандия, Франция, Германия. Той има и над 100 участия в групови изложби и биеналета на живописта и графиката в България, САЩ, Мексико, Венецуела, Бразилия, Япония, Дания, Норвегия, Швеция, Белгия, Холандия, Русия и др.

Експозицията на Милко Божков може да разгледате в галерия „Пролет“ до 15.01.2023 г.

повече може да чуете в звуковия файл:


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините в развитие можете да следите и в нашата Facebook страница, както и в Twitter. Последвайте ни и в Instagram и YouTube за различния поглед на събитията от деня.

Галерия

ВИЖТЕ ОЩЕ

Американската пианистка Полин Янг с концерт в Бургас на 3 декември

Бургас ще бъде домакин на едно от най-очакваните културни събития тази зима – концерт на блестящата американска пианистка Полин Янг.  На 3 декември публиката ще има рядката възможност да се срещне на живо с артист, който световната музикална критика определя като една от най-ярките млади звезди на клавирната сцена.  Събитието е част от българското ѝ..

публикувано на 27.11.25 в 12:30

Студентите от „Любен Гройс“ ще представят поетичен спектакъл с творби на бургаски автори

Поетично-театрален спектакъл, създаден по произведения на съвременни бургаски автори ще представят студентите от Театрален колеж „Любен Гройс“  днес от 19:00 часа в Дома на писателя на ул. „Вола“. Инициативата се раелизира в партньорство със Сдружение „Бургаска писателска общност“. В поетичната част на спектакъла са включени стихотворенията:..

публикувано на 27.11.25 в 11:30

Медни съдове "разказват" истории в изложбата "Медникарството - древно и вечно"

Изложбата „Медникарството - древно и вечно“ гостува в етнографския музей в Бургас. Тя е от Пловдивския етнографски музей и включва близо 80 съда, като и други предмети направени от мед.  Медникарите са имали запазено място в големите панаири - Ескиджумайския и Узунджовския. Бакърджиите талигари тръгвали след Тодоровата неделя на..

публикувано на 27.11.25 в 09:10

Бургас подготвя второто издание на Гала вечер на лауреатите

Бургас подготвя второто издание на Гала вечерта на лауреатите в изкуствата. Тя ще се състои на 1 декември 2025 г. Събитието ще събере на една сцена творци, отличени с национални и международни награди през годината. Входът за публиката е свободен, нo събитието е тържествено и изисква официално облекло, посочват от община Бургас.  Тази година Гала..

публикувано на 26.11.25 в 16:00

Шведският спектакъл "Старецът и неговото магаре" гостува в Бургас

Бургас ще посрещне шведския куклен спектакъл "Старецът и неговото магаре"  днес от 18:30 часа  в Държавния куклен театър . Входът за събитието е свободен за малки и големи почитатели на кукленото изкуство, а героите общуват помежду си изцяло на английски език . А как един шведски спектакъл се реализира в пределите на България – ще разберем..

публикувано на 26.11.25 в 12:30

Играят пиесата „Формата на нещата“ безплатно за ученици в Бургас

„Формата на нещата“ е пиеса от американския драматург Нийл Лабют, която ще бъде играна тази вечер в Драматичен театър „Адриана Будевска“. Тя е с вход свободен за бургаските ученици.  Режисьор е Кристиана Бояджиева. Участват актьорите Йордан Ръсин, Яна Кузова, Теодор Папазов и Яна Маринова, която е продуцент на спектакъла и сподели:..

публикувано на 26.11.25 в 09:20

Млади художници представят изложбата си „Бургас – сгради с душа“

Изложбата „Бургас – сгради с душа“ представя архитектурното наследство на града през погледа на млади художници от Частна школа по изобразително изкуство Yulia Krasovska Art School. Тя акцентира върху запазените образци на градската архитектура от началото на ХХ век, видени и художествено интерпретирани от учениците в рамките на културно-исторически и..

публикувано на 25.11.25 в 18:30