Ямболският църковен храм "Св. Николай Чудотворец" ще бъде затворен до 22 декември, съобщиха от архиерейското наместничество. Ще бъде извършен частичен ремонт, който ще приключи до коледните празници.
В най- голямата църква в Ямбол ще се извърши освежаване на подовата настилка, архиерейският наместник архимандрит Димитрий.
"Ще циклим паркета, ще боядисваме с лак, изисква просто физическо време, няма как да стане за по- кратко време и затова храмът няма да бъде действащ, така че заповядайте в другите храмове за този период - „Успение на Пресвета Богородица“ в кв. „Аврен“, както и двата храма в кв. „Каргон“ – „Света Троица“ и „Свети Георги Победоносец“.. За Рождество Христово храмът ще бъде готов.“
Средствата за ремонтните дейности и материалите са осигурени от църковното настоятелство.
Утре в 16:45 ч. Народното събрание ще гласува петия вот на недоверие срещу кабинета на Росен Желязков. Темата е: "Провал на правителството в секторите вътрешна сигурност и правосъдие, водещ до задълбочаване на проблема със завладяната държава, до липса на справедливост". Над 7 часа продължиха дебатите по вота на недоверие. Борисов за..
По предложение на природозащитната организация WWF България, Министерството на околната среда и водите издаде заповеди за обявяването на две нови защитени местности - Маринов дол и Сазладжата. Двете нови територии минават под закрилата на закона. Те са с обща площ от над 2700 дка и се намират в областите София и Бургас. Местността..
Концесионерите на морски плажове да ги почистват и извън активния туристически сезон. Затова призовават от фондация "LessPlastic-България". Пред БНР Бургас Никола Бобчев от фондацията посочи: "Плажовете все още се почистват от концесионерите, но след септември-октомври и ноември, когато морето стане по-бурно, вълнението ще изхвърли..
Въвежда се електронна винетка със срок 24 часа, считано от началната ѝ дата и час на валидност, за пътните превозни средства до 3,5 тона. При ползване на платената републиканска пътна мрежа без купена такава дължимата минимална пътна такса се предвижда да бъде колкото цената на еднодневната винетка. В ценообразуването за преминаване на база изминато..
Той определи годината като "нулева" за овощари както в региона, така и в страната. Причината – измръзването на овошките през април. "Тогава между 7 и 11 април температурите достигаха до -7 ° и щетата е тотална", отбеляза Орманов. Припомняме за високите цени между 10 и 20 лева, които хората трябваше да плащат за килограм череши преди..
Върховният касационен съд определи Районен съд – Варна да разгледа четири дела, образувани от прокуратурата по случая със задържания син на бургаския апелативен прокурор Валентина Маджарова . Арестуван е син на прокурор от бургас с 50 кг марихуана Причината е отвод на съдиите в Средец с мотива, че са в близки приятелски и колегиални..
С 27,3% се увеличава стипендията на докторантите в държавните висши училища и научни организации. По този начин месечната подкрепа за тях се повишава на 1562 лева, което е с 335 лева повече от настоящата. Успоредно с това с 15% се увеличават и месечните стипендии за студентите - минималният размер на стипендията се вдига от 120 на 150 лева, а..