Окръжният и Районният съд в Бургас, съвместно с Бургаската фотографска общност откриха експозиция от фотографии на тема „Море в съдебната палата“. 18 са фотографите, които представят 35 фотоси, красящи кулоарите на бургаския дом на Темида. Редом до творбите на бургаските фотографи, като автори в изложбата се включват Председателят на Административен съд – Бургас съдия Чавдар Димитров, окръжният магистрат Ангел Гагашев и младият творец Даниела Белева.
Морето, което е вечното фотографско предизвикателство, обект, любов и муза на бургаските фотографи, намери и своето място в кулоарите на Съдебната палата. Специални гости на откриването на изложбата бяха Областният управител проф. Мария Нейкова, омбудсманът на Бургас Тодор Стамболиев и Председателят на Апелативен съд – Бургас съдия Пламен Синков. Окръжният и Районният съд получиха и поздравителен адрес и цветя от кмета на Бургас, Димитър Николов.
Автори в изложбата са фотографите Етелка Пирева, Антоанета Богданова, Димитрина Андреева, Стефка Делчева, Константин Костадинов, Тодор Динев, Георги Иванов, Георги Камов, Венелин Тодоров, Данаил Димов, Светлин Йосифов, Пламен Русев, Красимир Колев, Радостин Йовчев, Жоро Боев и гост-фотографите - съдия Чавдар Димитров, съдия Ангел Гагашев и Даниела Белева.
„Морето е мечта, а нашата идея с откриването на тази пъстра експозиция, е да дадем глътка въздух на посетителите в Съдебна палата – Бургас. Ние сме институции, които се опитваме да решим проблемите на хората, техните спорове. Нека да покажем, че може да се обърнем един към друг, да потърсим сила в изкуството, да се стремим да станем по-добри “, с тези думи председателят на Окръжен съд – Бургас съдия Росица Темелкова откри изложбата.
„Нашите творения намериха удачен пристан в Съдебната палата. Дано посетителите погледнат към морето чрез силата на обектива“, коментира Димитрина Андреева - председател на Бургаската фотографска общност.
С поетично парти „Малкото е повече“ в Бургас ще бъде представена книгата на Диана Саватева „Трилистна детелина“. Събитието, което дава и официалния старт на фестивала „С книга на плажа“, е посветено на кратките лирични форми, в които голямото изкуство е с малко думи да кажеш всичко. Стихосбирката събира фрагменти в три цикъла, озаглавени..
Бургас ще бъде домакин на десетдневен културен маратон от 15 до 24 август на Морската гара. Програмата включва фестивали, театър, DJ партита, шоу програми и гурме зони, като голяма част от събитията са с вход свободен, информира Община Бургас. Третото издание на "Егаси ФЕСТА" обещава рап, хип-хоп и танци Началото е на 15 август с „EGASI..
Авторът Джак Ланс ще се срещне с читатели на фестивала „С книга на плажа“ в Бургас днес от 16:00 на откритата сцена пред Експо център „Флора“, по информация на организаторите. Ланс ще представи трилър новелата „Нощни очи“ (изд. „Унискорп“). По книгата има англоезична екранизация — филмът ‘Night Eyes’ (2014), заснет в Холивуд, реж. David Cocheret...
Втората част на фестивала „Джаз в Бургас“ започва от утре, 14 август в експоцентър „Флора“. В четирите концертни вечери ще се включат множество гостуващи музиканти от България и чужбина, биг бенд, симфониета и проекти за деца и солидно международно участие. Фестивалът остава верен на живото изпълнение, а на сцената отново се..
Повече от 40 издателства и над 30 срещи с автори ще има по време на фестивала „С книга на плажа" 2025г, който започва днес и ще продължи до 17 август в Бургас. В програмата на събитието са включени премиери на най-новите книги, четене на поезия и проза, музикално-поетични спектакли, представяния на детска литература и още редица изненади,..
Мюзикълът „Моя прекрасна лейди“ ще бъде представен на 13 август от 20:30 ч. на сцената на Летния театър в Бургас. Постановката е на проф. д-р Александър Текелиев, под диригентството на Иван Кожухаров. В главните роли влизат Илина Михайлова (Илайза Дулитъл), Марчо Апостолов (Хенри Хигинс), Петър Тихолов (полковник Пикъринг), Яни Николов (Фреди Хил) и..
Две поетични книги излязоха с финансовата подкрепа на Община Бургас: „Светлина в ключалката“ от Елена Янева и „Отглеждане на страхове“ – дебют на Марина Арнаудова. И двете издания са на издателство „Библиотека България“ (2025). „Светлина в ключалката“ е с редактор Валентина Радинска и дизайн на Радмила Иванова. Рецензент е поетесата Роза Боянова,..
Две художнички откриват съвместна изложба в галерията на Дружеството на бургаските художници в Бургас днес. Катя Тенекеджиева, която е родом от..
Един от вокалистите на Gipsy Кings Чико Кастийо идва с групата си Chico & The Gypsies в Несебър за празника на града 15 август.Концертът им е от..
Над 20 артисти излизат тази година на сцената на третото издание на "Егаси ФЕСТА" в Бургас. Фестивалът ще се проведе на 15-ти август в пространството на..