За поредна година Българския Червен кръст – Бургас зарадва с подаръци, храни и внимание стотици деца, възрастни хора и социално слаби граждани в навечерието на Коледа. Помощта е осъществена благодарение на фондонабирателни кампании, дарители, доброволци.
"Хранителни пакети на стойност общо 1000 лв. бяха закупени и дарени на деца от социално слаби семейства в община Камено. Много организации ни търсат за съдействие, за да раздадем техни дарения на нуждаещите се лица. "Ротаракт клуб Бургас - Пиргос" провежадт кампания "Купи и дари", а събраните продекти се предоставят с наша помощ. Освен това имаме и целогодишна кампания с голяма търговска верига, направените там дарения от харни периодично се предоставят на социално слаби семейства. В социалната трапезария към червенокръстката организация през есенно - зимния сезон се предоставя безплатна храна за 27 лица, които живеят в крайна бедност, надяваме се да можем да увеличим техния брой за в бъдеще", посочи директорът на БЧК - Бургас Виолета Радева.
Червенокръстката организация помага на нуждаещите се чрез своите фондонабирателни кампании. Кампанията "Подари Коледа" се реализира в областта за 17 - та пордена година. Доброволците на младежкия червен кръст всеотдайно не само предоставиха подаръци, но и зарадваха с коледни тържества децата от тези социални институции. По места бяха организирани коледни благотворителни базари, а средствата бяха използвани в подкрепа на нуждаещи се.
повече може да чуете в звуковия файл:
За 11-а година поред Търговската гимназия в Бургас организира факелно шествие, посветено на Деня на будителите – 1 ноември. Традиционното събитие стартира от площад „Тройката“, премина през ул. „Александровска“ до пл. „Атанас Сиреков“, където ученици от гимназията изнесоха рецитал, посветен на народните будители. В шествието се включиха над 800..
Парламентарната Комисия по труда и социалната политика реши, че родителите на деца до 12-годишна възраст ще могат да работят на непълно работно време или от разстояние през лятната ваканция на учениците. В момента възможността да работят с гъвкаво работно време имат родителите на деца, ненавършили 8 години. Нина Димитрова от БСП отбеляза: "Все..
Временно е затруднено движението по международния път I-7 в участъка Ямбол – Елхово, до "Каравеловското ханче". Екипи на полицията регулират трафика към граничния пункт "Лесово". Малко преди 18 часа там се е запалил в движение тир. Няма пострадали. В момента огнеборци гасят пламъците
Временно ще бъде променена организацията на движение по отделни участъци на АМ "Тракия" в областите Пазарджик и Бургас заради краткотрайни ремонтни дейности. В област Бургас ремонтът на настилката в платното за София между 351-ви и 353-и км продължава до 30 октомври. В района на пътен възел "Българово" движението е ограничено в активната лента, а..
КНСБ и КТ "Подкрепа" организират предупредителна протестна акция пред сградата на Министерския съвет в петък сутринта. Тогава се очаква да се проведе заседанието на Националния съвет за тристранно сътрудничество, на което ще бъде обсъден проектът на държавен бюджет за 2026 година. Двата синдиката организират акцията заради..
Община Бургас започна засаждането на нови дървета по ремонтираните улици в центъра на града. По ул. "Патриарх Евтимий" ще бъдат поставени 200 сухоустойчиви липи. Дръвчетата са около 15-годишни, с височина три метра, и ще развият бързо широки корони. Те са отгледани в разсадник край Бургас и са напълно аклиматизирани към местните климатични условия...
Три партии поискаха оставката на директора на РИОСВ-Бургас Павел Маринов. Това са „Зелено движение,“ СЕК и „Единение“. Искането бе обявено с изявление през социалните мрежи. Оставката на Павел Маринов поиска Божинова заради изсичане на гора над Алепу: „30 декара гора е изсечена миналата година през април от фирма, която притежава имоти..
Със силно послание започна заседанието на Общинския съвет в Бургас. Общинският съветник Мариела Кирова представи от трибуната филма "Едни грам живот",..
Водоподаването ще бъде спряно в централната част на Бургас по ул. „Оборище“ – между ул. „Гурко“ и ул. „Кирил и Методий“, както и по ул. „Хан Аспарух“ –..
Сградата, известна като Дом на писателя в Бургас, да се предостави за управление на общинско предприятие „Летен театър, фестивали и концерти“ реши..