Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Зов за помощ: Велинка се нуждае спешно от средства за лечение

6 – годишната Велинка Демерджиева от Бургас, която провежда лечение в Турция отново има нужда от помощ, затова апелира нейната майката в социалните мрежи. Ето какво е написала тя в групата "Нека заедно да помогнем на ВЕЛИНКА" 

"Здравейте мили приятели, дарители, мило семейство. С Велинка отново сме в Турция и отново сме изправени пред трудна ситуация. Както знаете, ежедневно детето приема таргетна химиотерапия(за да предотвратим нов растеж на тумора) , която и досега беше изключително скъпа, но се оказа, че заради икономическата криза в Турция, цените на лекарствата са се повишили драстично... Както и цените в болниците като цяло. 🥺

Цената за живота на Велинка се покачи за пореден път, а това усложнява и без това тежката ни борба. Не знам за кое да мисля по-напред... Дали за грижите за Велинка, дали за химиотерапията, дали за ежедневните физиотерапии, за хормоналните изследвания и хормоналната терапия на Велинка или за наложителните ЯМР и ЕЕГ.... Безсилна съм без вашата помощ. 😭


Без вас нямаме никакъв шанс да продължим лечението на Велинка!
Моля ви, помогнете ни! Бъдете до нас както и досега и дайте шанс на детенцето ми да продължи достойно борбата за живота и здравето си! 🙏

Знам, че и в родината ни положението е сложно, но съм сигурна, че сред вас са нашите ангели, които биха могли да отделят някакви средства, за да помогнат на Велинка. За нас всяка помощ и всяко дарение са от значение!

Благодаря ви за всички тези години, в които детето ми е живо! Тя е жива заради своите ангели - заради вас! ❤️❤️❤️

Бъдете здрави и помнете, че доброто винаги се връща!🍀
Благодарим ви! 🙏"

Припомняме ви, че момиченцето беше едва на 2 месеца, когато му е поставена диагнозата „Вътрешна Хидроцефалия“. То героично изтърпява операция за поставяне на шънт, така че заболяването да бъде овладяно. С това обаче кошмарът за нея и близките й не приключва – при магнитно-резонансна томография /МРТ/ се оказва, че има туморна формация в мозъка. Борбата на Велинка и семейството й с болестта продължава.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините в развитие можете да следите и в нашата Facebook страница, както и в Twitter. Последвайте ни и в Instagram и YouTube за различния поглед на събитията от деня.

Галерия

ВИЖТЕ ОЩЕ

Одобриха реда за избор на управител на новата Детска болница

Две общински жилища ще бъдат предложени за продажба с 10% увеличение от първоначално обявената им цена. Решението е на общинските съветници, което е прецедент, защото тези имоти предизвикват спорове между съветниците, но не е имало толкова бързо одобрение.  Цената на двете общински жилища ще бъде увеличена с 35 000 лв. Предложението на е на общинския..

публикувано на 25.11.25 в 12:04

Кметът Тихомир Янакиев: 2025 година е година на реални резултати и дългосрочни решения за Созопол

Община Созопол отчита стабилен финансов баланс, ускорено инфраструктурно развитие и рекорден ръст в туризма за периода ноември 2024 –ноември 2025. Разширен  е обхвата на социалните дейности, извършена е модернизация и надграждане на образователната и спортната среда, реализирани са значими културни събития. В рамките от шестата..

публикувано на 25.11.25 в 11:36

В Ямбол отбелязват с шествие и дискусия Деня за борба с насилието над жени

В Ямбол Международният ден за борба с насилието над жени ще бъде отбелязан общоградско шествие и дискусия. Инициативите са на местния „Инър Уийл клуб“, с подкрепата на общината в  Ямбол. По повод 25 ноември активистите приканват гражданите да „Оцветят света в оранжево”, като от 12:00 часа, те ще се съберат пред сградата на общината, откъдето по..

публикувано на 25.11.25 в 10:05

На няколко места в Бургас и областта спира водата

Както още вчера БНР Бургас информира -  от 8 до 17 часа няма да има вода днес  в Бургас на  ул. "Дебелт", в участъка от ул. "Цар Самуил" до ул. "Любен Каравелов". Също без вода ще бъде част от  ул. "Македония", в участъка от ул. "Цар Калоян" до бул. "Княгиня Мария Луиза". Както и на  ул. "Пробуда", от ул. "Дебелт" до ул. "Цар Калоян" и по  ул...

обновено на 25.11.25 в 09:24

Община Бургас дари на пожарната дрон с термокамера

Община Бургас дари на Регионалната дирекция за пожарна безопасност и защита на населението високотехнологичен дрон с термокамера, опции за нощно виждане и 3D заснемане.  Той ще помогне за по-бърза и ефективна реакция при пожари, ще е в помощ и на полицията при издирването на хора или автомобили.  Идеята да го дарим дойде след поредния голям..

публикувано на 25.11.25 в 09:10

Радослава Неделчева: Случаите на домашно насилие в Бургас тази година са 140

В Бургас 140 са случаите на жени, жертви на домашно насилие от началото на годината до момент. Това каза в Международния ден срещу насилието над жени Радослава Неделчева - управител по заместване в Центъра за превенция срещу подобен вид насилие.  Днес там ще има и Ден на отворените врати, а инициативата ще премине под мотото „Заедно срещу..

публикувано на 25.11.25 в 08:50

39 докладни ще разгледат днес бургаските общински съветници

39 докладни записки и 4 питания ще бъдат обсъдени на днешното заседание на общинските съветници в Бургас. То е 31-вото по ред и ще започне в 9 часа в Дома на НХК. Повечето точки са свързани с инфраструктурни промени, продажба на терени и промяна на ПУП-ове, парцели за отчуждаване. Става въпрос за места в кварталите Черно море,..

публикувано на 25.11.25 в 08:00