Бургаският районен съд наложи най-тежката мярка за неотклонение "задържане под стража" на Иван Чонтов. Той е обвинен в хулиганство и неизпълнение на устно разпореждане на полицията. Случаят е от нощта на 12 срещу 13 януари, когато 20-годишният Чонтов при преследване с полицията блъсна с джипа си 5 автомобила и автобус на градския транспорт.
"Праведен човек и разумен гражданин съм. Исках нещата да приключат много по-бързо се притеснявах някой да не ми навреди", каза в своя защита пред магистратите Иван Чонтов.
Прокурорът посочи, че са събрани доказателства за извършените престъпления, разпитани са и свидетели. На 20-годишния Чонтов предстои да му бъде повдигнато и трето обвинение за престъпление против транспорта. Прокурорът посочи още, че поведението му е било агресивно и поиска да му бъде наложена най-тежката мярка за неотклонение.
Според неговия адвокат Станко Кралев извършените престъпления са с ниска степен на обществена опасност. Съдебно-психиатрична експертиза ще установи причината за поведението му, но според неговия защитник действията му са в резултат на лекомислие. Станко Кралев заяви още, че полицаите още в първия момент са стреляли и това е уплашило Иван Чонтов.
"Стреляли са още първия път на бул. "Македония", един или два пъти. Това го е изплашило, по твърдения на баща му. Стреляли са и в Равадиново. Никой не обвинява това, че са стреляли. Не са създали опасност за живота му, но това е една от предпоставките за неговото поведение. Свидетелите твърдят, че не са чули: "Спри! Полиция! Спри! Ще стрелям!".
Община Сливен продължава с премахването на незаконните гаражи в града, обяви кметът Стефан Радев, за да бъдат благоустроени териториите, които заемат. Според него половината от тях вече са премахнати. Приоритет в работата на общината е и подмяната на тротоарните плочки. В четири зони на града се предвижда да бъдат премахнати незаконните гаражи. Те..
Нови 12 екипажа и 6 вертолета "Кугър" и "Ми-17" ще имат готовност да се включат в евентуални пожари през лятото. Това увери по време на парламентарния контрол министърът на отбраната Атанас Запрянов. ВВС са разработили концепция за гасене за пожари от въздуха: "През летните месеци на настоящата година ще могат да бъдат осигурени до 6 броя вертолети в..
За няколко часа полицията в Сливен разкри кражба на 1,5 кг злато, 15 хиляди паунда, 5 хиляди евро и 25 хиляди лева от частен дом. Задържан е мъж на 40 годни. Арестувания за кражбата мъж не е криминално проявен, уточняват от полицията, като информираха, че е намерено е мястото, където са били скрити златните накити, монети и пари, но пълния размер..
Полицаи задържаха 24-годишен мъж от Сливен, откраднал 500 лева от вендинг кафе автомат на бургаската улица „Христо Ботев“. Мъжът е с предишни криминални прояви. Той откраднал парите, чрез разбиване на монетника на машината. Инцидентът е станал точно преди месец. Задържан е и мъж, разбил кафе автомат на главната улица „Александровска“ на 27..
Изпълняващият функцията главен секретар на МВР главен комисар Мирослав Рашков разпореди засилен контрол на пътя. Целта е опазване на обществения ред и сигурността, спазване на правилата за движение и недопускане на пътнотранспортни произшествия. В часовите пояси, когато движението е натоварено, ще се проведат масирани полицейски операции. По време..
Специализирана полицейска акция се провежда по автомагистрала „Тракия“ в Сливенския участък от няколко дни. Наблюдава се за движение в аварийната лента, спиране и престой, както и за движение в насрещното платно. Проверява се техническата изправност на автомобилите, фарове и чистачки. В операцията са включени и цивилни автомобили, които следят..
Около 21 часа снощи, в района до бл. 279 в бургаския комплекс „Меден рудник“, на бул. „Ал.Георгиев-Коджакафалията“, служители от сектор „Специализирани полицейски сили“ към ОДМВР - Бургас са извършили проверка на кола, с бургаска регистрация, управлявана от 25-годишен криминално проявен мъж от Бургас. В купето под дясната предна седалка полицаите..
Полицаи задържаха 24-годишен мъж от Сливен, откраднал 500 лева от вендинг кафе автомат на бургаската улица „Христо Ботев“. Мъжът е с предишни криминални..
Изпълняващият функцията главен секретар на МВР главен комисар Мирослав Рашков разпореди засилен контрол на пътя. Целта е опазване на обществения ред и..
Нови 12 екипажа и 6 вертолета "Кугър" и "Ми-17" ще имат готовност да се включат в евентуални пожари през лятото. Това увери по време на парламентарния..