Петима са задържани за кражбата на животни от ферма край Сливен, нанесената щета е на стойност около 50 000 лева, съобщиха от МВР.
Сигналът за кражбата е получен в полицията на 16 януари, като в него се съобщавало за кражбата на 100 бременни овце от стопанска база в местността "Рамануша".
Предприети са незабавни издирвателни действия, като в хода на разследването се установява, че кражбата е извършена за времето от края на декември до 6 януари.
Униформените установяват, че извършителите са от село Сотиря, като при акцията са задържани петима, на възраст между 16 и 26 г., които са направили пълни самопризнания.
Част от откраднатите животни са издирени и върнати на собственика. Работата по установяване на останалите животни, както и други хора, имащи отношение към извършеното престъпление, продължава.
Само за 12 часа тол камерите за засекли близо 380 шофьори, каращи с превишена скорост. В системата са регистрирани 38 хиляди коли през този период. Това съобщи проф. Олег Асен ов, директор на Националното тол управление. Той напомни, че от 7 септември започва прилагането на санкционен контрол за измерване на средната скорост на движение..
Пътник в автобус на градския транспорт в Бургас - Б11 се опита да излезе от превозното средство, счупвайки стъклото на една от вратите с чукче. То е предназначено за аварийни ситуации. Инцидентът се е случил на бул."Демокрация" в района на Трета поликлина, потвърди за общественото радио управителят на БургасБус инж. Петко Драгнев. Няма пострадали..
Сензорна линия за видеонаблюдение с дължина близо 18 км и с над 380 камери от днес функционира на българо-турската граница. Тя е част от мащабен проект, финансиран от Европейската комисия на стойност 170 млн. лв. и обхваща 100 км от протежението на границата, които досега не са били покрити с видеонаблюдение. Официално откриване на нова сензорна..
Мигрантският натиск на българо-турската граница в момента е десет пъти по-нисък в сравнение със същия период на миналата година, като за последното денонощие опитите за нелегално влизане в страната са били 39. Това заяви директорът на ГД "Гранична полиция" главен комисар Антон Златанов при откриването на част от изграждащата се сензорна линия, която е с..
Митническите служители на МП „Лесово“ задържаха ловна пушка и патрони, укрити в багажника на лек автомобил с чужда регистрация. Колата е пристигнала на пункта на 2 септември около 23:30 ч., на път от Турция за Белгия, управлявана от турски гражданин. Водачът е заявил, че няма нищо за деклариране, но при проверка инспекторите са открили на дъното на..
Пиян норвежки турист на електрическа тротинетка самокатастрофира на алеята пред хотел в Слънчев бряг, съобщават от бургаската полиция. Той се е движил с несъобразена скорост, вследствие на което губи управление и се преобръща. Електрическото превозно средство е било без табела с регистрационен номер са установили полицаите. Пробата за алкохол..
Временно движението по път I-9 Варна – Бургас в участъка Баня – Слънчев бряг, при км 187 се осъществява двупосочно в една лента поради горящ автомобил. Това съобщават от Агенция "Пътна инфраструктура". Трафикът се регулира от екип Пътна полиция. Шофирайте внимателно!
Пътник в автобус на градския транспорт в Бургас - Б11 се опита да излезе от превозното средство, счупвайки стъклото на една от вратите с чукче. То е..
Пиян норвежки турист на електрическа тротинетка самокатастрофира на алеята пред хотел в Слънчев бряг, съобщават от бургаската полиция. Той се е движил..
Временно движението по път I-9 Варна – Бургас в участъка Баня – Слънчев бряг, при км 187 се осъществява двупосочно в една лента поради горящ автомобил...