Община Айтос обяви празничната програма, посветена на 145 години от Освобождението на града, 150 г. от гибелта на Васил Левски и 145 г. от Освобождението на България.
Програмата започва на 6 февруари и ще продължи до 3 март:
6 февруари, 10.00 часа, Параклис-костница "Св. Димитър"
Общоградско поклонение по повод 145 години от Освобождението на град Айтос:
72-ра традиционна среща на Земляческо дружество "Трите братя" - София, с участието на представители на Община Айтос ще се проведе на 10 февруари, 18.00 ч., ресторант клуб "КООП" - София
16 февруари, 10.00 ч. База 2, СУ "Христо Ботев" - Айтос
17 февруари, 13.30 ч., ОУ "Христо Ботев" - с. Мъглен
17 февруари, 10.30 ч., ОУ "Христо Ботев" - с. Пирне.
17 февруари. НЧ "Пробуда 1925" и ОУ "Христо Ботев" - с. Пирне
19 февруари, 11.00 часа, Храм "Св. Димитър" - Айтос
Възпоменателни прояви, посветени на 150 години от гибелта на Апостола на българската свобода - Васил Левски. Организатори Община Айтос и ДГ "Здравец" - Айтос.
21 февруари, 17.30 ч., Залата на Военен клуб - Айтос
Община Айтос, Военен клуб - Айтос и Общински комитет "Васил Левски" - Айтос канят айтозлии на среща с Дора Чаушева - Уредник на Музей "Васил Левски" - град Карлово.
Повече за събитията тук.Ръст в броя на делата в Районния съд в Бургас – 16 039. От тях 14 020 са свършени, от които със съдебен акт по същество са 11 440 и 2580 са прекратени. От всички свършени в срок до три месеца са 12 546, т.е. 89 %. По 90% от тях съдебните актове са окончателни. Това стана ясно от проведено общо събрание , на което бе представен отчет за дейността..
Информационните срещи на зрелостници с представители на университети в Община Бургас ще продължат до 15 март. За шеста поредна година Община Бургас и кариерните консултанти към ЦПЛР – Бургас организират поредица от информационни срещи, в които ще вземат участие преподаватели от Бургаски свободен университет, Държавен университет „Проф. д-р Асен..
Парламентът прие декларация за неучастие на български въоръжени сили във военни действия в Украйна, извън съюзните ангажименти на България в НАТО и другите международни ангажименти на страната по линия на ЕС, ООН и ОССЕ. Депутатите приеха и призоваха за постигане на траен, и справедлив мир в Украйна чрез преговорен процес, който да включва всички..
Благотворителен футболен турнир „Заедно за Крисена“, организира випуск 2025 на Търговска гимназия - Бургас. Инициативата има за цел да обедини училищната общност в града и да събере средства за лечението на Крисена - майка на две деца, която се бори с рядко заболяване - миелоидна/лимфоидна неоплазия с еозинофилия и тирозин киназна генна фузия..
Започна обновяването на сградата на Районната служба "Пожарна безопасност и защита на населението" в Средец. Стартът бе даден официално от директора на Регионална дирекция "Пожарна безопасност и защита на населението" (РДПБЗН) в Бургас старши комисар Николай Николаев. В проекта е предвидено подобрявате на енергийното управление и потребление..
Община Бургас уведомява, че поради възникнала необходимост от неотложен ремонт, Центърът за административно обслужване в централната сграда на Община Бургас с адрес ул. „Александровска“ № 26 няма да работи с граждани и фирми днес, 21.02.2025 г. от 14.00 до края на работния ден. Всички услуги, извършвани в ЦАО ще бъдат предоставяни в ЦАУ „Приморие“,..
Подробностите в звуковия файл.
Подробностите в звуковия файл.
Бойкотът за пазарене във веригите днес в Сливен днес имаше по-малък отклик от първи път миналата седмица, показа репортерска проверка в пиковия обеден час...
По чудо се разминахме без жертви, но не можем да допуснем повече бездействие при ситуации, които застрашават живота и безопасността на нашите жители и..