Политическата кампания започна. Хем за парламентарните избори, хем за местните. Обаче посланията на политиците стават все по-странни. Ето, „Промяната“ търсели 20 000 „свестни хора“ за общински съветници. Така го бил обявил по „Нова телевизия“ бившият премиер Кирил Петков. Чувал съм, че и други партии търсели. Което ме навежда само на една мисъл. Че както във всички сектори има липса на кадри, очевидно и сред свестните има недостиг. Щото, ако имаше набор от светни хора, нямаше да ги търсят от телевизора. Въпреки че… Като се замисля, Слави Трифонов с кастинг ги събираше преди години. Очевидно и този модел не проработи, защото той сдаде властта.
Това е предаването „Булевард Демокрация“. До 18 – със Стефан Генчев и с мен, Мариян Иванов.
Ето и акцентите:
- Защо горските разкопаха терен край дюните в Несебър, за да спрат коли и АТВ-та? Ще им наложи ли санкция екоинспекцията? За странния казус разказваме в предаването
- Ученици ще могат да се явяват и на трета и четвърта матура по желание. И още – за безплатните учебници – депутатът от „Продължаваме промяната“ Христо Симеонов
- В коментарната ни рубрика – предстоящите избори през погледа на депутата от ГЕРБ Любен Дилов
- След 17 ч. – общински съветници искат пари за приюта за кучета в Бургас
- И още – защо Живко Табаков оттегли предложението си да се намалят техните заплати
- И днес – култура, спорт, вълненията на хората от социалните мрежи. Телефонът за връзка с нас е 056/82 59 95, можете да ни намерите във Фейсбук, Инстаграм и Туитър. Аз съм Мариян Иванов и ще съм вашата ефирна компания до 18
С тържествена церемония в Бургас беше открита паметна плоча на д-р Дянко Пръвчев – кмет на града между 1939 и 1944 г. Тя се намира на фасадата на къщата, в която е живял и работил на ул. „Антим Първи“ №32. Инициативата е на Център за еврейско-българско сътрудничество „Алеф” и е част от програмата на Международния младежки литературен и филмов фестивал..
В 9 часа водолази ще се съберат за поредното почистване на пристанището в Созопол. Водолазният инструктор Найден Недев, който е инициатор на идеята, каза че това ще е втора акция за годината, с което почти ще изчистят порта. Фокусът днес е районът, където са туристическите корабчета като ще се включат много доброволци както и военни водолази, и..
При посещение на хепънинги, партита и фестивали на предстоящия Ден на детето 1 юни да се избягва пазаруването от обекти с временен характер най-вече на храни и играчки, препоръчват от онлайн платформата „Ние, потребителите“. Рисковете при покупката на храни от временни обекти са предимно свързани с хигиената и качеството, но и с условията за..
10 развлекателни зони, игри и много изненади очакват децата на първото издание на благотворителния "Славейковото фест". Своебразният фестивал, в който са поканени всички ученици, ще се проведе в двора на ОУ "П. Р. Славейков" в Бургас от 10.30 часа. Целта е да се съберат средства за закупуването на кътове за отдих в училищните коридори. Водещ ще е..
На няколко места в Бургас ще се проведат концерти по повод Деня на детето. От 10:30 часа на открита сцена „Охлюва“ в Морската градина ще започне детски празник. Половин час след това в Държавен куклен театър – Бургас започва представлението „Жабокът цар“. Билети се продават на касата. Също в 11 часа в Младежкия международен център в к-с „Меден..
Обучение по първа долекарска помощ ще се проведе от 12 часа в Младежкия международен център в к-с "Меден рудник". То е организирано от Съюза на парамедиците и е отворено за всички, които желаят да научат кои са най-честите спешни състояния в детска възраст и как могат да помогнат, обясни председателят на съюза Ива Пехливанска. Справка за..
Благотворително събитие в подкрепа на онкоболни деца организира Лайънс Клуб „Виа Понтика“ – Бургас днес. Целта на инициативата са дарения на коса (минимум 30 см), която ще бъде използвана за изработка на перуки от Асоциация „Промени живота си сега!“, съобщи Мая Бошнакова – Тодорова от организацията: "Тава дарение ще е в знак на..
Поради възникнала аварийна ситуация на магистрален водопровод днес, 30 май са възможни спирания и аномалии на водоподаването на населените места от..
300 хиляди лева дари нефтената рафинерия на община Бургас. Средствата са за благоустрояване на паркова зона в кв. Ветрен. Споразумението между..
По случай Международния празник на детето - 1 юни, днес в авиобаза Безмер е обявен Ден на отворените врати. Между 9:30 и 14:00 часа малките любители..