За малки и студени микробуси с правостоящи пътници в час пик по линията Бургас-Айтос сигнализира слушател на БНР Бургас. От фирмата превозвач обещаха да възложат наблюдение по трасето и при необходимост да направят корекции.
Всеки ден Павлина Стаматова ползва автобус от Айтос до Бургас, където работи. Казва, че големи автобуси по линията пътуват само на определени курсове сутрин и вечер.
„През останалото време почти винаги са с малки микробусчета. Страшно много правостоящи хора има. Студено е вътре, никак не е приятно. Няколко пъти съм ставала свидетел на хора, които не могат да се качат, защото автобусът вече е препълнен и няма място. Ставала съм свидетел и на отваряне на прозорци в зимно време, защото вътре пък не се диша от хора. Масово билети не се дава на хора, които са до Ветрен. Може би така отчитат, че няма пътникопоток и пускат малки микробусчета за нас. Мисля, че не заслужаваме да стоим на студено и да стоим прави“
От фирмата превозвач „М-бус“ признават, че с оглед постигане на рентабилност по трасето комбинират маломестни и големи автобуси. Управителят Румен Христов обеща проверка по случая.
„Аз ще възложа да се провери. Но е хубаво и тези пътници, наши клиенти, да се възползват от възможността и тези сигнали да достигат и до нас, за да можем адекватно и бързо да реагираме на тях. Ако е така, клиентът е в правото си и ние ще вземем всички необходими мерки, за да коригираме това“
Има звено, което осъществява контрол по таксуването, казаха още от фирмата и обещаха по трасето да бъде възложено наблюдение.
Повече чуйте в звуковия файл:Въпреки сериозната виелица от вчерашния ден, която блокира живота в общините на Юг от Бургас, в Царево няма да обявяват ваканция за ученици и детски градини. В рамките на вчерашния ден снежната стихията беше овладяна. Беше осигурен достъп до училища, детски градини, медицинския център и важните институции. Днес на терен продължава почистване на..
За три месеца затварят част от ул. „Св. Патриарх Евтимий“ в Бургас. От днес до 20 май се въвежда временна организация на движението на превозни средства в участъка между ул. „Георги С. Раковски“ и ул. „Княз Борис I“. Причината е продължаващите дейности за подмяна на водопроводната и канализационната мрежа.
От днес в цялата страна започват масирани проверки на екипи от Българската агенция по безопасност на храните (БАБХ), Националната агенция за приходите (НАП) и Комисията за защита на потребителите (КЗП). Те са част от разпоредените мерки след свиканото от премиера работно заседание за цените на хранителните стоки, съобщиха от Агенцията по безопасност на..
От -13 до -5 градуса е минималната температура в региона. Движението на автомобили в Бургаска област се осъществява при зимни условия . Всички пътни участъци са обработени срещу обледяване, налична техника и в момента е на места и продължава работата по почистване на заснежени и заледени участъци, съобщи за БНР Бургас Областно пътно управление. До..
Към 17 часа е възстановено движението по път I-9 Варна – Бургас в района проход „Приморски“ за МПС до 12 тона. Към 14 часа е възстановено движението за всички автомобили по 35-километровия участък от АМ "Тракия" между Карнобат и Бургас . Трасето е почистено, опесъчено и проходимо при зимни условия. Екипите на пътноподдържащата фирма са на терен..
По-високата цена от 2 лева на час ще намали потреблението на Синята и Зелена зона, основно в централната част на Бургас. Такова е становището на Пламен Димитров, управител на Общинско предприятие „Транспорт“. По думите му новата цена за платено паркиране ще ограничи автомобилния поток и ще освободи паркоместа. Според Мартин Кръстев от ПП-ДБ,..
Предложението за поскъпване на синята и зелената зона в Бургас от 1,30 на 2 лева влезе в комисиите към местния парламент и предизвика дебати . Докладната записка е на общинската администрация и предстои да бъде гласувана на заседанието на общинския съвет на 25 февруари. Мярката цели ограничаване на трафика и паркирането в централната градска..
Опит за измама с името на общинския превозвач „Бургасбус“. Фалшива страница във фейсбук публикува реклами, които обещават на бургазлии карти за..
Отпада ограничението за движение на тежкотоварни автомобили над 12 т по пътя Омуртаг–Котел в участъка Котел – Тича. Това съобщиха от Агенция "Пътна..
Към 17 часа е възстановено движението по път I-9 Варна – Бургас в района проход „Приморски“ за МПС до 12 тона. Към 14 часа е възстановено движението..