Българският Червен кръст обявява кампания в Поморие и Малко Търново за набиране на материални дарения в помощ на пострадалите от опустошителното земетресение в Турция и Сирия.
В момента най-неотложни са нуждите от: нови топли детски, дамски и мъжки дрехи и обувки; ново спално бельо, одеала и хигиенни материали.
Даренията от община Поморие ще се приемат в общинската организация на БЧК в гр. Поморие на ул. “Цар Петър“ (до общинския пазар срещу сградата на Община Поморие), от понеделник до петък от 09.30 ч. до 11.30 ч.
В Малко Търново даренията могат да бъдат предоставяни в читалище „Георги Попянов 1914“ от 10:00 до 12:00 часа, всеки работен ден.
Всички дарения ще бъдат транспортирани за пострадалите райони и следва да отговарят на санитарно-хигиенните изисквания.
Движението по пътя Бургас - Варна между пътните възли „Сарафово“ и „Каблешково“ ще се извършва в една лента заради строително-монтажни дейности. В часовия диапазон 09:00–16:00 ч. в четвъртък и петък (9–10 октомври 2025 г.) ще се работи в средната разделителна ивица на пътя в посока от Бургас към Поморие, при възлите „Сарафово“ и „Каблешково“...
Винил базар с благотворителна кауза в подкрепа на 10-годишния Никола Димов ще се проведе в EscoBar в Бургас. Събитието обединява музика, колекционерска страст и човешка съпричастност. Ценители на грамофонни плочи и компактдискове ще могат не само да открият редки издания, но и да помогнат на едно дете да продължи да ходи без болка. На базара ще..
На 90% са доставени дървата за огрев в община Руен, съобщи за БНР Бургас кметът Ахмед Мехмед. Тази година спрямо предходни проблеми няма, има достатъчно количество на склад, уточни той. В детските градини продължават да се снабдяват с дърва. Сключен е договор с фирма, която осъществява снабдяването и няма и там да има проблеми, увери кметът...
Рекордни количества дъжда са паднали от началото на октомври в Ямболска област. Само за последните две денонощия количествата са покрили средната месечна норма. Между 50 и 60 л на кв. метър са измерените количества дъжд, паднали в ямболско през последните две денонощие, отчитат от хидрометеорологична обсерватория. Като се прибавят и валежите..
" Разпръскване на розова мъгла заради собствена немощ " – така бившият служебен министър на околната среда и водите Асен Личев коментира пред БНР отправените към него упреци и критики от страна на регионалния министър Иван Иванов. Личев има дългогодишен опит в МОСВ. В цитирания от министъра период - 1997-2008 г., не е имало Басейнови дирекции..
С решение на правителството на пострадалите от наводненията през последната седмица ще се отпуснат по 3000 лева допълнителна помощ. Министърът на труда и социалната политика Борислав Гуцанов обяви, че сумарно министерството ще изплаща по над 7000 лева. "1914 лева са три пъти нивата на бедността - така, както се полага, знаете го по..
Достъпът до ваканционно селище „Елените“ остава контролиран, докато екипи на институциите продължават разчистването и възстановяването на инфраструктурата след наводненията. До 17:00 часа днес собствениците на имоти могат да влизат само пеша през контролно-пропусквателния пункт. Движението на автомобили е забранено, за да не се възпрепятства..
Министерството на здравеопазването изразява съпричастност към всички жители на засегнатите от наводнения райони. Предвид обявеното извънредно положение,..
Камарата на архитектите в България (КАБ) публикува декларация по повод наводненията по българското Черноморие, в която посочва, че причините за..
Кметът на Бургас Димитър Николов беше отличен с наградата „Визионер в образованието“ на 12-ото издание на националния конкурс „Кмет на годината“. Отличието..