Двама заварчици от град Каблешково са сред задържаните четирима души в Бургаска област във връзка с намерените 18 мъртви мигранти край София. Информацията е неофициална, от полицията в Бургас отказват коментар. Очакват се подробности на брифинг в столицата в 16 часа.
Пред БНР Бургас кметът на Каблешково Ивайло Душев потвърди за полицейска акция снощи в града.
„Снощи полицията направи масирана акция, днес е спокойно. Доколкото чувам от граждани знам, че единият е задържан, но другият го издирват. Това е неофициално, мен никой не ме е информирал и търсил. Единият със сигурност е работил като заварчик, има някаква фирма за такива услуги и е местен, кореняк. Другият не го познавам лично, доколкото знам не е родом от града“
В момента се установява по какъв начин всеки един от задържаните в Бургаско е свързан с трагедията край село Локорско. Проверява се дали в цеха в Каблешково са изработени тайниците за камиона, където са били скрити 52-ама мигранти.
Изяснява се дали единият от задържаните в Бургас е собственик на камиона, превозвал афганистанците. Той го бил закупил от човек от Търговище. Арестуваните в Бургаско се конвуират към столицата, сочи още неофициалната информация. Според източници на БНР общо арестуваните по случая към момента са седем.
Цяла нощ от полицията претърсваха адреси из цялата страна за хора, свързани със случая.
В болници в столицата остават 34-ма мигранти, пътували в камиона със загиналите, намерен до софийското село Локорско.
Според информация от близки до разследването двама от задържаните са арестувани на територията на София и околни населени места, а 4-ма – в Бургас.
Изяснява се дали сред арестуваните не са водачът на превозното средство и негов спътник. Това обаче трябва да стане ясно след експертизи, които са насрочени от разследващите.
Камионът, в който бяха открити мигрантите, е имал един собственик по документи и друг реален собственик, като се изяснява дали и двамата имат съпричастност към случая на трафик на нелегални имигранти.
В превозното средство е бил оборудван специален тайник за мигранти, в който те са били качени от водача и неговия спътник, а като цяло товарната част на превозното средство е била използвана за превоз на дървен материал.
Разследващите са установили, че в последните месеци този камион е пътувал няколко пъти по един и същ маршрут между Източна България и столицата. Това е било установено след преглед на камери в различни части на страната.
Предстои да се установи дали в тези маршрути камионът е превозвал нелегални имигранти.
По-рано бе съобщено за осем задържани лица, като по неофициална информация в Бургаска област те са пет – от Бургас, Карнобат и Каблешково.
Четвърта жертва на наводнението във вилно селище "Елените"-тялото на жена е открито в един от наводнените имоти. Сигналът за изчезването й е подаден от нейния съпруг, който днес е пристигнал от Санкт Петербург. Не е имал връзка с жена си след бедствието. Вилата им е в края на селището. След разчистването на имота е извадено тялото й. Жената е на 58..
Улици в Слънчев бряг се превърнаха в реки, движението става изключително трудно, съобщи за БНР Бургас Иван Вълчев, който ни предостави видео. Той е шофьор към голяма фирма за доставки.Успява да премине по част от улиците, защото се движи с бус. Днес е трябвало са посети 10 обекта в Свети Влас, но заради пороят се отказва. Залята е централната улица на..
С две разпореждания от днес 2 октомври 2025 г. – едно на зам.-председателя на Върховния касационен съд (ВКС) и ръководител на Наказателната колегия и едно на председателя на Второ наказателно отделение, се отказва образуването на производства по депозирани искания от и. ф. главен прокурор за възобновяване на наказателни дела. Според Наказателната..
Община Царево е готова да реагира при усложняване на метеорологичната обстановка, съобщи кметът Марин Киров. Интензивни валежи е имало снощи, уточни той. Почистени са абсолютно всички улични шахти,както и деретата, направен е обход на речните корита, проверени са язовирите. Към момента няма завишаване на нивата на водоемите. Извършена е пълна..
Разследването по досъдебното производство за предполагаемо насилие над дете в детска градина в Каблешково е прехвърлено на Районната прокуратура във Варна. Решението е по разпореждане на и.ф. главен прокурор Борислав Сарафов, с цел гарантиране на обективност и безпристрастност. Очаква се делото да бъде възложено на наблюдаващ прокурор на принципа на..
Кражба на меден кабел и външно тяло на климатик е извършена от храм „Света Богородица“ в Бургас. Сред задържаните извършители е и 12-годишно момиче от Сливен. Разследването установява, че в нощта на 3 срещу 4 юли 2025 г. момичето заедно с 24-годишна жена от Сливен са проникнали в двора на храма, като са откраднали около 30 метра захранващ меден кабел..
18-годишен жител на кв. „Горно Езерово“ в Бургас е задържан от служители на Четвъртото районно управление за серия кражби, извършени между 18 и 30 септември. По данни на полицията младежът е откраднал вещи от частни домове, стопански обекти и автосервиз в квартала. Сред тях са лаптоп, тонколони, микрофони, музикални миксери, инструменти, кабели и..
Улици в Слънчев бряг се превърнаха в реки, движението става изключително трудно, съобщи за БНР Бургас Иван Вълчев, който ни предостави видео. Той е шофьор към..
Четвърта жертва на наводнението във вилно селище "Елените"-тялото на жена е открито в един от наводнените имоти. Сигналът за изчезването й е подаден от..