Служебният финансов министър Росица Велкова е поискала от всички свои колеги министри да намалят разходите си с 20% заради риск за бюджета, пише „24 часа“. И допълва:
„Причините за тревогата на финансист №1 са значителните по размер разходи от закони, гласувани от предишни народни събрания. Изпълнението им води до влошаване на бюджетното салдо – то се очертава да бъде с дефицит около 7% от БВП, предупреждава Велкова. Като най-застрашаващи фискалната стабилност Велкова извежда увеличението на пенсии и социални възнаграждения, намалените данъчни ставки, както и неизпълнени европейски и национални инвестиционни програми“
Да ви кажа, без да съм финансист, ми беше доста странно как всеки ден хвърчат едни милиони в държава, която претендира да е най-бедната в Европа. И сега вече май започвам да разбирам. Лошото е, че това се случва в рамките на липса на бюджет. А ако дойде лятото и такъв започне да се прави, разходите в него ще бъдат завишени. Което прави още по-трудно конструирането и на правителство, което ще трябва да предлага бюджет в такова време…
Това е предаването „Булевард Демокрация“. До 18 – със Стефан Генчев и с мен, Мариян Иванов.
Ето и акцентите:
- В темата ни днес – от фермата до магазина. Защо и къде поскъпва храната ни? Срещаме ви с фермери от Айтос, Карнобат и Странджа
- В рубриката „Евранет +“ – борбата с инфлацията и единната минимална работна заплата
- След 17 ч. - 6 години продължават скандалите, заплахите, прокурорските проверки и съдебните дела между български инвеститор и руски граждани в апарткомплекс в Равда.
- И още – благородна инициатива на бургаски лекари – даряват кръв за хора, които нямат близки
- И днес – култура, спорт, вълненията на хората от социалните мрежи и рубриката „Новини в минало време“. Телефонът за връзка с нас е 056/82 59 95, можете да ни намерите и във Фейсбук, Инстаграм и Туитър. Аз съм Мариян Иванов и ще съм вашата ефирна компания до 18.
Катастрофа затруднява движението в района на Равда по пътя I-9 Ахелой – Слънчев бряг, в посока Варна. Движението временно се осъществява в една лента. Ограничението е от км 211 до км 209. Трафикът се регулира от „Пътна полиция“.
Все повече хора искат да стават доброволци, смята Петър Неделчев, който е начело на Доброволното формирование УК N 17-01 към община Камено. В момента то включва 11 души с тенденция да се увеличат до 15. В помощ на РДПБЗН Бургас е кипът участва в гасенето на пожара край Българово в събота. Това беше първо тяхно участие изън пределите на община..
Три пожара са били потушени в област Бургас през последните дни. Огънят е засегнал постройки и сухи треви, а причините се изясняват. На 15 август около 15:15 ч. в Районното управление – Руен е постъпил сигнал за пожар в сухи треви и храсти край с. Разбойна, насочил се към южната част на селото. На място са работили пет противопожарни автомобила с..
Обстановката в Бургаска област е спокойна и към момента няма активни пожари. Огнищата от вчера са локализирани и няма опасност от разпространение, съобщи дежурният в Областната администрация - Бургас. Пожар гори между Несебър и Равда, огънят е овладян (ОБНОВЕНА) Ситуацията се следи и остава под контрол. Задържаха 45 - годишен мъж заради..
В Бургас се въвежда временна организация на движението заради ремонт на мрежата за водоснабдяване и канализация. Участък от ул. „Дебелт“ между ул. „Сливница“ и ул. „Александър Стамболийски“ се затваря за моторни превозни средства (МПС) от 10:00 ч. днес за срок от 10 дни. Ограничения има и в ж.к. „Зорница“. От 09:00 ч. днес до 18 септември се..
В понеделник сутринта ще е предимно слънчево. Около и след обяд ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места в Западна и Северна България ще има превалявания от дъжд и гръмотевици. По интензивни ще са явленията в планинските райони. Почти без валежи ще остане в Източна България. Вятърът ще се ориентира от запад-северозапад, ще е умерен и..
Община Поморие обяви обществена поръчка за изпълнение на строително-монтажни работи по втория етап от реконструкцията на вътрешната амортизирана водопроводна мрежа на село Гълъбец. Проектът обхваща изграждане на нови клонове и съоръжения в границите на регулацията на населеното място, съгласно техническата спецификация, част от документацията за..
В Бургас се въвежда временна организация на движението заради ремонт на мрежата за водоснабдяване и канализация. Участък от ул. „Дебелт“ между ул...
Община Поморие обяви обществена поръчка за изпълнение на строително-монтажни работи по втория етап от реконструкцията на вътрешната амортизирана..
Нощта в Българово е преминала спокойно след вчерашния голям пожар, който се разрази във вилната зона „Лозницата“. Вятърът е утихнал и няма разгорели се..