Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Започна изграждането на завод за бронирани машини в Бургас

Завод за бронирани машини и производство на бойна техника ще бъде изграден в Бургас от инвеститора Антон Стефов (15.03.2023)
Снимка: Даниела Костадинова

3 завода за бронирани машини, основно производство на бойна техника, ще има в България. Това заяви собственикът на международната компания- инвеститор д-р Антон Стефов. 

В Бургас днес бе даден официалният старт на строителството на първия от планираните заводи. Това е 8-ият построен от компанията в световен мащаб. 

Другите два  ще бъдат построени в района на Благоевград и край Пловдив. До година и половина се очаква да започне сглобяването на първите бронирани машини в бургаската фабрика. 

Завод за бронирани машини и производство на бойна техника ще бъде изграден в Бургас от инвеститора Антон Стефов (15.03.2023)

Компанията планира тук да се намира най-голямата и производствена база, обясни инвеститорът Антон Стефов:

"Много важен за защитата на нашата страна. Много важен за индустрията и за индустриалното развитие на съответните райони." 

Инвеститорът на проекта обяснява, и какви разрешителни трябва да получи новия завод:

"След катоп продукцията е готова, къде се изнася! Ако се изнася в райони, където има конфликти, това е нежелателен акт, който не би трябвало да се получава. И държавата, в зависимост от държавната политика, избира да извърши един такъв акт, да извърши такава продажба или не. Това са разрешителни, които са свързани с готовата продукция."

Завод за бронирани машини и производство на бойна техника ще бъде изграден в Бургас от инвеститора Антон Стефов (15.03.2023)

На първата копка на завода присъства и кметът Димитър Николов:

"Това са нови работни места, възможности за нови компании, които ще произвеждат агрегати, окомплектоващи части, които ще се включат в асамблирането на различните военни машини."

Държавата в лицето на Българската агенция за инвестициите се ангажира да осигури 3,4 млн лева за изграждането на инфрастуктурата в райна на завода. Той се намира на 9-ия километър в посока София. 

На старта на строителството днес Антон Стефов получи от агенцията сертификат за инвеститор клас А.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините в развитие можете да следите и в нашата Facebook страница, както и в Twitter. Последвайте ни и в Instagram и YouTube за различния поглед на събитията от деня.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Духовници от България и Гърция с обща молитва в храма на остров Света Анастасия

Остров Света Анастасия беше посетен от висши духовници от Българската и Гръцката православна църква заедно с кмета на Бургас Димитър Николов. В обиколката участваха Сливенският митрополит Арсений, Пловдивският митрополит Николай, митрополит Йеротей III от островите Лимнос и Св. Евстратий, както и областният управител на Бургас Владимир Крумов. По..

публикувано на 16.09.25 в 19:00
снимката е илюстративна

Временна промяна в движението край надлез СОМАТ

Организацията на движението при надлез СОМАТ в Бургас ще бъде променено на 17 септември, сряда, от 07:00 до 14:00 часа заради почистване на шахти за дъждовната вода. През този период обслужването на фирмите от промишлена зона „Лозово“ ще се извършва по улицата пред Свободната безмитна зона и по ул. „Крайезерна“.

публикувано на 16.09.25 в 17:00

Бургас предлага фестивали, концерти и спорт през септемврийските уикенди

През септемврийските почивни дни Бургас предлага разнообразни културни и спортни събития. От 17 до 22 септември градът е домакин на седмото издание на Международния фестивал за историческо документално кино DOCK. В конкурсната програма са включени десет филма, а прожекциите са със свободен вход. На 20 септември от 20:00 ч. в Летния театър ще се..

публикувано на 16.09.25 в 15:30

Фестивал на електромобилността ще се проведе в Бургас

Фестивал на електромобилността ще се проведе на 20 септември на Морската гара в Бургас. Събитието е част от „Европейската седмица на мобилността“, която за 12-а поредна година се отбелязва в града. През целия ден посетителите ще могат да разгледат последни модели електрически автомобили, да участват в тестови шофирания и да се запознаят с възможностите..

публикувано на 16.09.25 в 14:30

ИПБ иска оставката на директора на Агенцията за безопасност на движението по пътищата

Оставката на директора на Държавната агенция за безопасност на движението по пътищата Малина Крумова поискаха от Института за пътна безопасност в декларацията, изпратена до премиера Росен Желязков. В мотивите на организацията се посочва, че шест години агенцията не изпълнява основната си функция - да бъде координиращ и водещ орган за..

публикувано на 16.09.25 в 14:00
Георги Николов, председател на синдикалната секция на летищата във Варна и Бургас към Федерацията на транспортните работници в КТ

Работещи на варненското летище в протестна готовност заради ниски заплати и недостиг на хора

Работниците от летищата във Варна и Бургас, членове на Федерацията на транспортните работници към КТ "Подкрепа" и на КНСБ, ще предприемат протестни действия, съобщиха от КТ "Подкрепа". Причината е неизпълнение на справедливите им искания от страна на ръководството на Дружеството за изплащане на бонуси за изминалите три месеца, в които обемът на..

публикувано на 16.09.25 в 11:30
Снимката е илюстративна

В НОИ-Бургас наши и немски експерти ще консултират по пенсионни въпроси

Българо-германски консултативни дни по пенсионни въпроси ще се проведат в Бургас от днес до 18 септември включително.  Те се организират от Националния осигурителен институт, Федерацията на Германското пенсионно осигуряване и Германското пенсионно осигуряване Средна Германия.  Експерти ще разясняват права на работили в Германия българи за..

публикувано на 16.09.25 в 09:00