Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Утринна гимнастика за учениците от Болярово

Средно училище „Д-р Петър Берон“ в Болярово беше първи домакин на регионалния тур на инициативата на Община Ямбол „Играй гимнастика, бъди здрав!“, информират от Община Болярово.

В навечерието на патронния празник на училището заместник-кметът на община Ямбол Енчо Керязов проведе утринна гимнастика с учениците от СУ „Д-р Петър Берон“ и прогимназиалните класове на ОУ „Стефан Караджа“, които в момента се обучават в Болярово, заради ремонта на учебното заведение в Стефан Караджово.

Инициативата „Играй гимнастика, бъди здрав“ се провежда с цел насърчаване физическата активност на децата и младежите, създаване на добри навици за здравословен начин на живот, борба със стреса и насилието в училище.

Енчо Керязов поздрави отбора на СУ „Д-р Петър Берон“ – Болярово за блестящото му представяне по време на Първия турнир по утринна гимнастика „Ямбол 22“, класирайки се на второ място в своята категория. Заместник-кметът на Ямбол изрази надежда, че боляровските ученици ще участват и в Националния турнир по утринна гимнастика, който ще се проведе на 20 май в областния град.   


По публикацията работи: Ивайло Пеев

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините в развитие можете да следите и в нашата Facebook страница, както и в Twitter. Последвайте ни и в Instagram и YouTube за различния поглед на събитията от деня.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Стартира приемът в първи клас в бургаските училища

Електронната система за прием в първи клас в училищата в община Бургас стартира днес в 8 часа.   Първият етап на записване ще продължи до 18 часа на 27 май, а резултатите от класирането ще бъдат обявени на 3 юни в електронната система. Вписването ще се осъществява от 5 до 12 юни - на място, в съответното приемно училище.  Кандидатстване за..

публикувано на 14.05.25 в 07:40

От Гимназията по туризъм в Слънчев бряг учиха кулинарни тайни от италиански майстори

Ученици и учители от Професионалната гимназия по туризъм „Иван Вазов“ – Слънчев бряг научиха кулинарни тайни и тънкости за приготвянето на класически специалитети от страната на Ботуша лично от италиански майстори. Практичните умения те придобиха чрез участие в проекта на тема „ Ресторантьорство и екосреда“ по програма „Еразъм+“в Северна Италия. Две..

публикувано на 13.05.25 в 16:25

Започна XXVII Национален фестивал на детската книга в Сливен

Двадесет и седмото издание на Националния фестивал на детската книга - Сливен, 2025 г., организиран от Регионална библиотека „Сава Доброплодни” - Сливен в партньорство с Министерството на културата, Община - Сливен, Областна администрация - Сливен, ДАБЧ, най-големите детски издателства и много приятели и спомоществователи, се открива днес, 12 май , и..

публикувано на 12.05.25 в 10:46

Среща с бизнес лидери ще предложи Кариерният форум на Софийския университет в Бургас

Кариерният форум на Стопанския факултет и Филиал Бургас на Софийски университет ще се проведе за трета година в морския град, съобщават от общината. От 12 до 14 май, територията на бургаския филиал – базата в Морската градина и Културен дом НХК, ще се превърне в сцена на срещи, идеи и дискусии. Форумът  е жива платформа, в която работодатели..

обновено на 12.05.25 в 09:32

Петя Кудева от ПГСАГ "Кольо Фичето" е "Учител на годината" в националния конкурс на СБУ

Петя Кудева, старши учител в Професионална гимназия по строителство, архитектура и геодезия „Кольо Фичето“ – гр. Бургас е "Учител на годината" в направление "Хуманитарно" в 28 -тото издание на Националния конкурс на Синдиката на българските учителите. Наградите бяха връчени на тържествена церемония на 9 май в София.  Ученици от ПГСАГ с престижни..

публикувано на 11.05.25 в 16:00

Предлагат създаване на филиал в Бургас на Лесотехническия университет в София

Докладна записка е внесена в Общинския съвет от кмета  Димитър Николов за д аване на съгласие за създаване на филиал в Бургас на Лесотехническия университет в София, както и за обезпечаване на материалнотехническа база за целите на учебния процес и административната дейност на висшето училище. В предложението се припомня, че:  " Община Бургас..

публикувано на 10.05.25 в 16:57
снимки: община Сливен

Ученици от Сливен управляваха общината за един ден

По повод Деня на младежкото самоуправление ученици от Сливен за поредна година поеха управлението на Общината и местния парламент за един ден. Инициативата, организирана от Младежки дом – Сливен, предоставя възможност на младежите да се запознаят с работата на местната изпълнителна и законодателна власт. По време на срещата в Общината, кметът..

публикувано на 09.05.25 в 17:10